4 ieteikumi, kā samazināt izdevumus par autoskolu

Autoskola un autovadītāja apliecība daudziem ir sapnis, ko nākas arvien atlikt, jo autoskola ir pārāk dārga. Pēc dažādām pārmaiņām, kas skārušas autoskolu jomu pēdējos gados, summa, ar ko jārēķinās kursantiem, ir palielinājusies.

Autoskola un autovadītāja apliecība daudziem ir sapnis, ko nākas arvien atlikt, jo autoskola ir pārāk dārga. Pēc dažādām pārmaiņām, kas skārušas autoskolu jomu pēdējos gados, summa, ar ko jārēķinās kursantiem, ir palielinājusies. Vidēji nākas šķirties pat no 1000 un vairāk eiro, ja apmācība tiek uzsākta bez priekšzināšanām. Tomēr vienmēr ir iespēja kaut nedaudz samazināt izdevumus. Varbūt kādam šķitīs muļķīgi ietaupīt divdesmit, piecdesmit vai pat simts eiro, bet tā tomēr ir nauda, ko jāatdod no savas kabatas.

Lai gan vairums izdevumu, ar kuriem sastopas autoskolu audzēkņi, ir neizbēgami, dažās pozīcijās izdevumu apjoms tomēr atkarīgs no paša apmācāmā. Tāpēc ir vērts uzzināt, kur un kā var ietaupīt.

Aizņemties mācību grāmatas

Šī droši vien nebūs pozīcija, kurā ietaupīt daudz, bet arī 20 eiro ir ietaupījums. Abas grāmatas, teorijas un uzdevumu, kas nepieciešamas mācību procesā, maksā vairāk nekā 20 eiro. Pirms pirkt grāmatas, ir vērts apjautāties draugiem, radiem, kolēģiem. Varbūt kāds tikko ir beidzis apmeklēt autoskolu un savu grāmatu komplektu nolicis plauktiņā. Varat aizņemties, varbūt varat nopirkt par simbolisku maksu vai apmainīt pret kādu gardumu. Pirms doties uz grāmatnīcu un iztērēt naudu par grāmatu komplektu, ieteikums izskatīt iespējas iegūt grāmatas bez maksas vai vismaz lētāk.

2. Noķert atlaižu laiku autoskolā

Arī veiksmīga autoskolas izvēle ļaus ietaupīt. Protams, ka prioritāte ir apmācību kvalitāte, bet arī piedāvātās cenas nav mazsvarīgas. Jāskatās, kura autoskola piedāvā labāku cenu, varbūt izdodas noķert atlaides. Parasti atlaides tiek piemērotas teorijas apmācībai. Tādā veidā var ietaupīt vairākus desmitus eiro. Pilsētās un novados, kur nav tikai viena autoskola, droši vien būs lielākas iespējas atrast, kura autoskola tajā brīdi piedāvā zemākas cenas. Ja vajadzīga autoskola Rīgā, tad atliek tikai iepazīties ar piedāvājumiem un izvēlēties sev cenas un kvalitātes ziņā tīkamāko, jo autoskolu Rīgā tiešām ir daudz.

3. Braukt arī ārpus nodarbībām

Lielākā daļa izmaksu autoskolā ir par braukšanas nodarbībām. Tagad obligāto nodarbību skaits ir 20. Viena nodarbība maksā vidēji 12 un vairāk eiro. Reti kuram pietiek ar šīm obligātajām nodarbībām, parasti instruktors iesaka braukt vairāk, lai iegūtu vajadzīgās prasmes un sagatavotos eksāmenam. Lai samazinātu šos izdevumus, var brīvajā laikā nostiprināt prasmes ar citu auto, ja ir pieredzējis šoferis, kurš sēž blakus.

4. Nopietni gatavoties CSDD eksāmeniem

Katrs CSDD eksāmens ir par maksu. Ja eksāmenu nenokārto, tad par nākamo mēģinājumu jāmaksā atkal. Kāpēc maksāt atkal un atkal, ja, atbildīgi pieejot sagatavošanās procesam, var par savu mērķi izvirzīt eksāmenus nokārtot ar pirmo mēģinājumu? Ir kursanti, kuri eksāmenu kārto ne divas vai trīs, bet daudz vairāk reizes. Eksāmenu cenas visiem ir apskatāmas CSDD mājaslapā. Tad parēķiniet, cik daudz naudas tiek iztērēts, ja eksāmenu kārto vairākas reizes. Tā ir nauda, kas varētu palikt maciņā. Tāpēc ar lielu nopietnību jāgatavojas eksāmeniem, samazinot iespēju, ka būs atkal jāmaksā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *