3 ieguvumi, ko jums var sniegt pārkreditācija

Pārkreditācija ir viens no finanšu pakalpojumiem, kas var būt noderīgs tiem, kuriem ir kredītsaistības, kas šobrīd īsti neapmierina un vairs nešķiet izdevīgas, kļuvušas par apgrūtinājumu, jo mainījusies finanšu vai biznesa situācija.

Pārkreditācija ir viens no finanšu pakalpojumiem, kas var būt noderīgs tiem, kuriem ir kredītsaistības, kas šobrīd īsti neapmierina un vairs nešķiet izdevīgas, kļuvušas par apgrūtinājumu, jo mainījusies finanšu vai biznesa situācija. Pārkreditācija neatbrīvo no saistībām, bet var būtiski mainīt spēles noteikumus, tāpēc uzziniet par iespējamajiem ieguvumiem.

3 būtiski ieguvumi no pārkreditācijas

Iespēja samazināt aizdevuma procentus un ietaupīt naudu

Galvenais ieguvums, ko sniedz pārkreditācija, ir iespēja iegūt mazāku procentu likmi, kas ļauj samazināt kopējās izmaksas par kredītu. Ja pārkreditācija tiek veikta lielam hipotekārajam kredītam, kas noformēts uz daudziem gadiem, tad samazinājums pat par vienu vai diviem procentiem var nest ļoti būtisku finansiālo ieguvumu. Tas ir izdevīgs risinājums gan uzņēmumiem, gan privātpersonām, kas vēlas samazināt izdevumus par kredītu.

2. Var mainīt kredīta atmaksas nosacījumus

Pārkreditācijas process sniedz iespēju reizē ar jaunu procentu likmi mainīt arī kredīta atmaksas nosacījumus — termiņu un ikmēneša maksājumu. Tādā veidā var savus izdevumus pielāgot aktuālajai maksātspējas situācijai, kas var būt mainījusies kopš laika, kad kredīts tika noformēts. Finanšu sektors ir mainīgs, aizdevēji piedāvā arvien izdevīgākus nosacījumus, tāpēc ir tikai loģiski izmantot savas tiesības ar kredītu doties pie tā aizdevēja, kurš piedāvā izdevīgāko variantu. Šāda iespēja ir pārkreditācija.

3. Pārcelt savu kredītu pie cita aizdevēja

Saistības ar kādu aizdevēju nav kā akmens kaklā, ko nevar noņemt līdz līguma beigām. Pārkreditācija ļauj no viena aizdevēja doties pie cita, līdzi paņemot savas saistības. Ja ar līdzšinējo aizdevēju neizdodas panākt klientam izdevīgu risinājumu, ja aizdevējs nav pretimnākošs, nereaģē uz klienta vajadzībām, tad nekas netraucē meklēt atsaucīgāku un izdevīgāku aizdevēju. Jaunais aizdevējs veiks pārkreditācijas procesu, izbeidzot saistības ar iepriekšējo kreditētāju un noformējot tās jau pēc jauniem nosacījumiem pie sevis.

Kas jāņem vērā, izvēloties pārkreditāciju

Domājot par pārkreditāciju un tās sniegtajām iespējām, ietaupījumu, vienmēr vajag izvērtēt savu individuālo situāciju, maksātspēju un kredītvēsturi, jo tie būs faktori, ko izvērtē arī potenciālais pārkreditētājs. Lai uzzinātu savas pārkreditācijas iespējas, jāvēršas pie izvēlētā aizdevēja, kā arī priekšstatu par darījuma izdevīgumu var gūt, izmantojot kredītu kalkulatoru aizdevēja mājaslapā.

Jāņem vērā, ka, veicot pārkreditāciju, vairumā gadījumu aizdevējs prasīs nekustamā īpašuma ķīlu. Īpašuma tirgus vērtība kopā ar kredītņēmēja maksātspēju un kredītvēsturi arī noteiks, vai darījums ir iespējams un ar kādiem nosacījumiem. Jo labāka kredītvēsture un maksātspēja, jo lielāka īpašuma tirgus vērtība, jo izdevīgāk varēs veikt pārkreditāciju.

Pārkreditācija ir pakalpojums, ko piedāvā dažādi aizdevēji, gan banku, gan nebanku, tāpēc nevajag pārsteigties ar izvēli. Ieteicams izskatīt dažādus variantus un izvērtēt, kurš no tiem būs izdevīgāks, lai tiešām iegūtu reālu ietaupījumu no šī procesa.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *