Piešķir naudu projektiem

30. novembrī notika Tukuma novada domes sēde, kuras darba kārtībā bija 63 jautājumi, kā arī pārskats par tiem darbiem, kas paveikti laikā starp domes sēdēm.

Kapitālsabiedrību izvērtējuma termiņu pārceļ uz janvāri

Kā informēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa, 2021. gada 24. novembra domes sēdē izskatīts jautājums par četru pašvaldības kapitālsabiedrību – SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi», PSIA «Krants», PSIA «Jaunpils KS» un SIA «Komunālserviss TILDe» – sniegtajiem pakalpojumiem un nolemts gada laikā izstrādāt rīcības plānu, kā pēc iespējas efektīvāk šīs kapitālsabiedrības varētu īstenot savas autonomās funkcijas. “Pirmdien izpilddirektors Ivars Liepiņš izstāstīja deputātiem savu redzējumu, kā šīs kapitālsabiedrības varam savietot un reorganizēt, taču ir jāizdara grozījumi šajā 2021. gada 24. novembra lēmumā un jānosaka cits lēmuma pieņemšanas termiņš. Decembrī būs šis plāns sagatavots un, domāju, šis datums varētu būt 31. decembris,” tā G. Važa. Deputāts Mārtiņš Limanskis atzina, ka risinājums tāds varētu būt, bet pagājušā gada lēmuma pirmais punkts paredz sagatavot juridisko un ekonomisko izvērtējumu: “Mēs pirmdien noklausījāmies plāna pirmo prezentāciju, bet tur nebija ne juridiskā, ne ekonomiskā izvērtējuma, nekāda pamatojuma. Tas nozīmē – vai nu mēs šo lēmumu atceļam, vai pagarinām termiņu, kurā tiekam ar visu šo informāciju iepazīstināti.” Izpilddirektors skaidroja, ka jautājumu lauks, kas ticis skatīts, bijis daudz plašāks: “Katra no sadaļām ir vērtēta ekonomiski, gan arī no juridiskā viedokļa – tas ir pats par sevi saprotams. Tāpēc ir priekšlikums šo reorganizācijas plānu, kas attiecas ne tikai uz šim četrām kapitālsabiedrībām, bet uz visām un ietekmē visu pārējo novada darbību, apstiprināt decembrī un atbilstoši šim lēmumam veikt reorganizāciju.” Deputāts Juris Šulcs iebilda, ka varbūt tad lēmuma teksts tomēr jāmaina, jo tiek teikts, ka ir šāds izvērtējums, bet viņam esot jātic izpilddirektora teiktajam uz vārda… I. Liepiņš skaidroja, ka šo analīzi veikt netika aicināti ārējie auditori; to veikuši paši, un tad ir iespējams izskatīt katru sadaļu detalizēti.

  1. Važa rosināja deputātus izlemt, vai par šī lēmuma gala izpildes termiņu noteikt 31. decembri, vai 2023. gada 31. janvāri, jo arī, apstiprinot kapitālsabiedrību budžetu, vēl varētu būt jārisina daudz jautājumu, tāds arī bija galīgais lēmums – deputāti pie kapitālsabiedrību izvērtēšanas atgriezīsies jau nākamā gada sākumā – 31. janvārī. Tomēr, komentējot balsojumu, G. Važa aicināja deputātus par šo jautājumu diskutēt jau decembrī.

Apstiprina otrā kultūras projektu konkursa rezultātus

Vēl sēdē deputāti apstiprināja šī gada otrā kultūras projektu konkursa rezultātus. Konkurss norisinājās no 1. līdz 25. oktobrim, un kopumā tajā tika saņemti 12 projektu pieteikumi par kopējo summu 31 164, 81 eiro. Atbilstoši nolikumam darba grupa projektus izvērtēja, lūdzot atbalstīt astoņus projektus ar pilnu to pieprasīto naudas summu. Kopumā šiem projektiem nepieciešami 19 415,81 eiro, kas tiks plānoti 2023. gada budžetā. Finansējumu saņems Sātu evaņģēliski luteriskās draudzes projekts «Dž. Pučīni viencēliena opera «Māsa Andželika» Sātu evaņģēliski luteriskajā baznīcā» (2936,67 eiro), SIA «Novadu Ziņas» projekts «Tukuma gadagrāmata» (3000 eiro), biedrības «Labklājībai» projekts «Ziedoņa krāsainās pasakas Lapmežciema parkā» (1196,14 eiro), Jaunmoku pils kultūrvēsturiskā kompleksa saglabāšanas un kultūras veicināšanas biedrības «ALEJA» projekts «Randiņš muzejā» (2893 eiro), biedrības «Koris Noktirne» projekts «Klaviermūzikas pavasaris. Aurēlija Šimkus, Daumants Liepiņš, Reinis Zariņš» (3000 eiro), biedrības «Tukuma Literātu apvienība» projekts «Tukuma novada dalība izstādē «Latvijas Grāmata 2023»» (450 eiro), biedrības «Pasaules kultūru telpa Tukumā» projekts «Skats uz Āfriku» (2940 eiro) un biedrības «Tukuma Literātu apvienība» projekts «Kultūrobjekts «Melnā istaba»» (3000 eiro). Netika atbalstīti četri projekti.

Jāpiebilst, ka Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāts Mārtiņš Limanskis rosināja palielināt finansējumu kultūras projektiem un vērtēt tos pēc būtības: “Deputāti projektus neredz un var tikai uzticēties vērtētājiem, tomēr gribētos zināt, kāpēc šie četri projekti finansējumu nesaņēma.” Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Santa Laurinoviča solīja iesniegt deputātiem visu informāciju par projektiem, savukārt, kas attiecas uz finansējuma palielināšanu, 2023. gada budžetā plānots to palielināt no 30 000 eiro, ka šogad bijuši paredzēti diviem konkursiem, uz 40 000 eiro – nākamā gada diviem konkursiem.

Piešķir finansējumu konkursa «Radi Tukumam» projektiem

Konkursā «Radi Tukumam 2022», kas ir nodrošina pašvaldības finansiālu atbalstu jauniem vai jau uzsāktiem uzņēmējdarbības projektiem Tukuma pilsētā, no 1. septembra līdz 14. oktobrim bija saņemti astoņi pieteikumi. Konkursa komisija, piesaistot vērtēšanā arī Jūrmalas biznesa inkubatora pārstāvi un AS «Attīstības finanšu institūcija Altum» pārstāvi, rekomendēja atbalstīt septiņus projektus: «RÜUN – akmens dizaina produkti» (3000 eiro), «Svētku telpa Tukumā» (2300 eiro), «Fizioterapijas centra izveide Tukumā» (3000 eiro),

«Ilgtspējīga lēnas modes zīmola “the.” izveide platformā Shopify, izejmateriālu iegāde, mārketinga aktivitātes» (3000 eiro), «Attālināti pieejami produktu foto un video pakalpojumi – Tukumam un pasaulei» (1899 eiro), «Kafejnīcas «Odziņa» pakalpojuma «Velokartu noma» izveide» (2457,60 eiro), «Saldumu ražotnes un zīmola izveide – Delllicious» (3000 eiro). Viens pieteikums ticis atteikts.

Finanšu komitejas sēdē Attīstības nodaļas vadītājas vietniece Inga Helmane skaidroja, ka prasīto finansējumu var piešķirt sešiem projektiem, bet vienam projektam par svētku telpas izveidošanu Tukumā atlikuši vien 2300 eiro no prasītajiem 3000 eiro, līdz ar to deputātiem jālemj, ko darīt tālāk.  Deputāti uzdeva darbiniekiem sazināties ar pretendentu un noskaidrot, vai tas varēs savu projektu īstenot ar tādu finansējumu, kādu dome var piešķirt. Domes sēdē G. Važa informēja, ka projekta īstenotāji piekrituši mazākai summai, līdz ar to visus projektus iespējams apstiprināt.

Ir saņemts valsts finansējums

Stāstot par darbiem, kas paveikti laikā starp sēdēm, pašvaldības vadītājs G. Važa informēja, ka novads ir saņēmis ap 44 000 eiro no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā kompensāciju par lietavu izskalotajiem ceļiem Sēmes, Pūres un Smārdes pagastā, kā arī Tukuma pilsētā. Šī nauda tiks ieskaitīta ceļu fondā, no kura jau tika veikti ieguldījumu ceļu remontā.

Atgādinām, ka 28. septembra domes sēdē deputāti tika iepazīstināti ar zaudējumiem, kas lielo lietavu dēļ bija radušies pašvaldībai – par kopējo summu 64 005,78 eiro. To vidū Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldei – 12 489,07 eiro, Pūres un Jaunsātu pagastu pārvaldei – 8115,62 eiro, Smārdes pagasta pārvaldei – 25 154,41 eiro, kā arī Tukuma novada pašvaldības Komunālajai nodaļai – 18 246,68 eiro.

Milzkalnes skolai visas mēbeles būs jaunas

Pamazām uz noslēgumu virzās arī Milzkalnes sākumskolas pārbūves projekts. Kā skaidroja G. Važa, 1. decembrī darbi pabeigti vēl netiks, taču 2. decembrī pašvaldības pārstāvji ir ieplānojuši doties uz skolas ēku, lai redzētu, cik tālu darbi ir paveikti un kas vēl ir nepieciešams: “Jebkurā gadījumā SIA «Amatnieks» domā, ka darbus varēs pabeigt 10. decembrī, un tad arī varēs sāks kārtot mēbeles. Sākumā mums bija doma, ka tikai divām klasēm būs jaunas mēbeles, bet četrām paliks vecās, taču skolas direktors ir iegādājies lētākas mēbeles un līdz ar to ir izveidojies 15 000 eiro naudas atlikums, par ko tās varēs iegādāties jau minētajām četrām klasēm, bet trūkstošo plānojam pielikt no tā finansējuma, ko pašvaldība ir ieguvusi no karjeriem.”

Turpmāk vēl.

Agita Puķīte

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *