Par pili, rotaļu laukumu un atkritumu šķiršonu

Pirmdien, 5. decembrī, norisinājās Zentenes un Sēmes iedzīvotāju konsultatīvo padomju sēdes, kurās to dalībnieki kopā ar pašvaldības un pagastu pārvaldes pārstāvjiem pārrunāja gan novada, gan pagastu aktualitātes.

Par pili – cerīga ziņa

Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes vadītāja Silvija Rabkeviča informēja, ka ir laba ziņa par Zentenes pili – daudzu gadu garumā, meklējot risinājumu Zentenes pils apsaimniekošanai, ir izdevies spert nelielu soli uz priekšu: “Man izdevās sazināties ar pils īpašnieku, kas dzīvo Krievijā, un viņš neiebilst īpašuma pārdošanai, turklāt ir arī bijusi interese šo ēku iegādāties. Pēc pēdējām ziņām abām pusēm ir izdevies kontaktēties: “Jau pirms kovida bija interese par pili, taču pandēmijas dēļ nebija iespējams šādus jautājumus kārtot, tāpēc arī darījums nenotika. Arī tagad, protams, ir līdzīgi – kara radīto apstākļu dēļ, taču mēs ceram uz pozitīvu iznākumu.”

Atjaunots rotaļlaukums

Šī gada saspringtā budžeta dēļ nekādus lielus darbus pagasta pārvalde nebija plānojusi, vien to, ko varējuši izdarīt, piesaistot, piemēram, projektu līdzekļus. Tā Sēmes rotaļlaukumā uzliktas trīs rotaļu ierīces – divu platformu komplekts ar slidkalniņu, alpīnisma sienu un kustīgo tiltu), kā arī vingrošanas elements ar virvju, zviedru sienu un pievilkšanās stieni, smilšu kaste ar aizsargtīklu un divvietīgas šūpoles ar vienu parasto un vienu bērnu sēdekli. Rotaļu elementus piegādāja un uzstādīja SIA «MK Dizains», projekta kopējās izmaksas ir 7 477,80 eiro, no kurām 10% jeb 747,78 eiro sedza pašvaldība.

Kaivē beidzot būs šķiroto atkritumi konteineri

  1. Rabkēviča skaidroja, ka jau trīs gadus meklēti risinājumi, kur Kaives ciemā šis jautājums kārtots trīs gadu un arvien kāds nav bijis mierā ar šo konteineru novietojumu – vai nu zemes īpašnieks, vai «AAS Piejūra», vai VAS «Latvijas autoceļu uzturētājs», taču tagad ir rasts kompromiss, nolūkota vieta un solīts, ka līdz jaunajam gadam konteineri būs.

Dažādi darbi

Par apdrošināšanas naudu, kas tika saņemta pēc ceļa negadījuma, kā arī par pašvaldības līdzekļiem šovasar labiekārtota Sēmes tautas nama apkārtne. Vēl viens darbs sagaidāms Zentenes kultūras namā, kur tagad – gada nogalē – negaidīti sācis tecēt jumts – iespējams, pie vainas varētu būt sapūstais sniegs, vai arī kāda cita problēma.

Nākotnē egles vairs necirtīs

Vēl pagasts iecerējis nākotnē Ziemassvētkus sagaidīt ar pašu audzētām eglēm – Zentenē tāda pie kultūras nama jau ir, un to tad arī varēs rotāt, vien šogad uzlikta nelielāka eglīte pirmsskolas vecuma bērniem, bet Sēmē plānots egli svētku reizēm iestādīt laukumā pie pagastmājas un pamazām vien audzēt lielu.

Plāno atpūtas vietas

Tā kā gada nogalē ir izdevies pārdot dažus īpašumus, kā skaidroja pārvaldes vadītāja, ir cerība, ka nākamajā gadā izdosies, piemēram, iekārtot atpūtas vietas pie Sēmes ezera un Dzirnavezera, kā arī Priežu kalniņā Sēmes centrā, – tās jau sen bijušas ieplānotas, taču nekad nav bijis iespējams ko tādu izdarīt.

Agita Puķīte

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *