Mālkalnā top pastaigu celiņi

 

Jau no pirmdienas, 10. oktobra, Mālkalnā uzsākti rakšanas vai, pareizāk, celiņu ierīkošanas darbi. Jautājumus par tiem redakcijai uzdevuši arī vairāki lasītāji. Par to, ko izdevies noskaidrot, varat lasīt šajā rakstā.

Divi konkursi un dārgāks iznākums

Tukuma novada pašvaldības ainavu arhitekte Maija Fogele skaidroja, ka par Mālkalna attīstību runāts jau daudzus gadus, bijušas arī dažādas ieceres, līdz deputāti akceptēja to, kas tika iesākta 2020. gadā un pabeigta 2021. gadā, kad ar to iepazīstināja deputātus: “Jūnijā tika izsludināts viens konkurss, taču izmaksu dēļ to pārtraucām un jūlijā izsludinājām atkārtotu konkursu, kurā pieteicās četri pretendenti, un līgums tika noslēgts ar SIA «LKG grupa», kas piedāvāja lētāko cenu – 129 349, 51 eiro. Tā kā plānotais finansējums (70 000 eiro) tika pārsniegts, kā galīgo darbu izpildes termiņu noteicām nākamā gada 31. maiju. Tas tāpēc, lai daļu darbu varētu finansēt no nākamā gada budžeta. Saskaņā ar projektu, visā Mālkalna teritorijā tiks ierīkoti celiņi un divas laipas.” Vaicāta, kāds būs celiņu segums, M. Fogele skaidroja, ka tiks izmantos tā saucamais Versaļas tipa materiāls, kāds ir arī Ķemeru parkā, un to veido kvalitatīva stiprinātā grants, kas nenoskalojas un nesmērējas.

Iedzīvotāji uzskata, ka darbiem nav īstais laiks

Sazinoties ar redakciju, vairāki Jauntukuma iedzīvotāji lūdza domes atbildīgajiem pajautāt, vai tagad – vēlā rudenī, tiešām ir tas īstais laiks šādiem darbiem, jo esot taču skaidrs, ka pēc pirmajām lietavām viss kalns būs vienos dubļos. Un vēl iedzīvotāji jautā, vai šobrīd, kad visam vērojams cenu kāpums un vajadzību tik daudz, būtu jāsāk šādi vērienīgi labiekārtošanas darbi vietā, kas arī līdz šim bija brīvi izstaigājama? Par izvēlēto darbu uzsākšanas laiku M. Fogele skaidroja, ka darbus var sākt tikai tad, kad ir noslēdzies konkurss: “Mūsu sākotnējais plāns bija šos darbus veikt vasarā, kad arī tika izsludināts pirmais konkurss, taču, kā jau minēju, to nācās pārtraukt. Tomēr šis nav sliktākais variants, jo rudenī vairākas vietas Mālkalnā ir tik mitras, ka pastaigām tās nemaz izmantot nevar. Ņēmām vērā, ka rudenī un ziemā, kad celiņus netīra, te staigā mazāk cilvēku. Protams, zināmas neērtības būs, jo celiņos uz ziemu paliks apakšējais segums, jo pamata kārtu plānots ieklāt pavasarīt, taču tas ir pat labi, jo ļaus celiņiem nosēsties un, ja būs kas labojums, to daudz vienkāršāk varēs novērst.”

Savukārt par ieguldīto finansējumu M. Fogele skaidroja, ka darbi Mālkalnā ir sākušies jau pirms 12 gadiem, kad kopā ar dzejnieku Imantu Ziedoni tika iestādīti ķirši, un tad arī tika solīts šo vietu attīstīt: “Ir izstrādāti projekti, risinājumi, taču nekad tiem nav bijis naudas, tāpēc vienīgais, ko esam varējuši, ir papildināt gan ķiršu, gan citu koku stādījumus, bet šogad pirmoreiz budžetā bija paredzēti 70 000 eiro, ar kuriem tad arī sākam šos darbus, lai reāli arī varētu šo vietu pastaigām izmantot.”

Par nākotnes darbiem vēl jāvienojas

Interesējoties, kādi būt turpmāki darbi, kad celiņi un tiltiņi būs ierīkoti, M. Fogele skaidroja, ka prioritātes tiks izstrādātas kopā ar domes Attīstības nodaļu: “Viena no iespējām ir sakopt dīķi un izņemto grunti izmantot perspektīvā rotaļlaukuma reljefa veidošanā, bet otra iespēja būtu izveidot apgaismojumu pie celiņiem, veidot atpūtas vietas dienvidu nogāzē un citi darbi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *