Kā būs ar apkuri, vēsturiskiem objektiem Lapmežciemā?

 

Spriež iedzīvotāju konsultatīvā padome

Vēl maija nogalē daudzviet pagastos norisinājās iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēdes, to skaitā Lapmežciemā. Te viens no būtiskākajiem izskatāmajiem jautājumiem bija par nākamo apkures sezonu, kas jo īpaši svarīgi daudzdzīvokļu ēkās, kur siltumu nodrošina gāzes apkures katli. Vairāk par runāto pastāstīja konsultatīvās padomes vadītāja Laila Lazdiņa.

Jādomā, kā atteikties no gāzes apkures 

Sēdē piedalīties bija aicināta gan pagasta pārvaldes vadītāja Laura Šmite, gan arī apsaimniekošanas uzņēmuma SIA «Krants» vadītājs Sergejs Kirilovs. Šī brīža risinājums, kas ticis aktualizēts, – startēt atbalsta programmā un nomainīt esošos gāzes katlus pret granulu apkures katliem. Vai šāds projekts jau atbalstīts, šobrīd informācijas nav, tāpat nav zināms, vai šo nomaiņu iespējams veikt jau līdz nākamās apkures sezonas sākumam. Savukārt kā alternatīvs risinājums tiek apspriesta iespēja ņemt aizņēmumu katlu iegādei, kas gan arī rezultēsies ar maksas kāpumu. Jautājums par apkuri, skaidro L. Lazdiņa, aktualizējis vēl kādu problēmu. Proti, daudzdzīvokļu namiem līdz šim nav bijis apsaimniekotāja jeb kāda atbildīgā, kas šos un citus jautājumus uzņemtos risināt. Arī par to perspektīvā noteikti būs jāpadomā.

Lai sakārtotu kultūrvēsturiskus objektus, jāsakārto īpašumtiesības

Pārrunājuši arī citus jautājumus, kas saistīti, piemēram, ar kapu apsaimniekošanu, ceļu atputekļošanu un citām komunālo jautājumus sfērām. Tāpat atgriezušies pie vairākkārt iepriekš jau pagastā aktualizētā – pie kultūrvēsturiskiem objektiem un to nākotni. Viens no tiem ir Ragaciema vecā bāka, kas tāda nu jau ir teju vienīgā Latvijā un palēnām iet bojā, otrs – Lapmežciema seduma namiņi, kas šobrīd, vadoties pēc dokumentācijas, īsti nepieder nevienam un attiecīgi – palēnām iet bojā. Bet, ņemot vērā šīs nesakārtotās īpašumtiesības, nav iespējams piesaistīt, piemēram, kāda projekta naudas, lai šos objektus godam varētu saglabāt. Arī šis jautājums, tāpat kā par apkuri, visticamāk, būs tas, pie kura vēl nāksies atgriezties.

Iecerēts runāt par pludmali

Nākamā iedzīvotāju konsultatīvās padomes sēde tiek plānota jau pēc Līgo svētkiem, visticamāk, – jūlija sākumā. Viens no jautājumiem, par kuru jau šobrīd zināms – plānots runāt par iespējamām zonām Lapmežciema pagasta pludmalē. Proti, svarīgi apzināt, kur varētu būtu zona dažādām aktīvām brīvā laika pavadīšanas iespējām, kur, piemēram, varētu atvērt vasaras kafejnīcu u.tml. Bet nu aktuālā informācija par gaidāmo sēdi vēl sekos – ziņa par to tiks publicēta Lapmežciema pagasta pārvaldes lapā sociālajos tīklos.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *