Jaunpilī būs vairāk jāmaksā par ūdeni un kanalizāciju

Kā informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, pašvaldības SIA «Jaunpils KS» 26. maijā komisijai bija iesniedzis ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa projektu. Šis projekts paredz palielināt maksu par ūdensapgādi no 0,90/m³ līdz 1,15 eiro/m³ bez PVN (pieaugums par 27,78%), savukārt maksu par kanalizācijas pakalpojumiem domāts paaugstināt no 1,01 eiro/m³ līdz 1,33 eiro/m³ bez PVN (pieaugums par 31,68%).

Priekšlikumus un ieteikumus par tarifa projektu līdz 20. jūnijam rakstveidā vai elektroniski var iesniegt pašvaldības SIA «Jaunpils KS» birojā Jaunpils pagasta «Valdniekos» vai elektroniski gramatvediba@jaunpilsks.lv, kā arī

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (Rīgā, Ūnijas ielā 45, fakss 67097277), e-pasts: sprk@sprk.gov.lv Piedāvātais tarifs varētu stāties spēkā šī gada 1. augustā.

Kā skaidroja PSIA «Jaunpils KS» grāmatvede Monta Skricka, iepriekšējais tarifs apstiprināts 2018. gadā, taču tā kā ir ļoti būtiski pieaugusi elektroenerģijas cena, izvērtēšanai regulatoram iesniegts jauns tarifs: “Patiesībā tieši elektrības cena ir pieaugusi vispamatīgāk – salīdzinot ar aprēķiniem, ko iekļāvām iepriekšējā tarifā – par 102%. Taču tāpat izmaksu pieaugumu uzņēmumam rada arī degvielas un materiālu cenas. Tomēr jau tagad pateikt, ka apstiprinātais tarifs būs tieši tāds, kādu to esam iesnieguši, nevaram, jo regulators visas izmaksas vērtē un pieprasa papildu skaidrojumus vai liek veikt labojumus, kurus šobrīd arī gatavojam. Tie ir saistīti, piemēram, ar elektrības cenu, kas biržā ir mainīga – vienudien tā ir 190 eiro par megavatstundu, bet nākamajā, kad iesniedzam dokumentus – 120 eiro.” Jāpiebilst, ka komersants ūdensapgādes pakalpojumus sniedz 220 lietotājiem (ūdens ievadu skaits) un kanalizācijas pakalpojumus – 195 lietotājiem (notekūdeņu izvadu skaits).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *