Nosvinēti svētki Ķīšos/FOTO/

Iepriekšējos divus gadus Jaunsātu pagasta iedzīvotājiem bija ļaudis brauca lūkot, kāda ir dzīvošana un svinēšana Kukšās un Sautiņos. Bet pagājušā nedēļā, 3. augustā, iespējams, pirmo reizi vēsturē tika svinēti Ķīšu svētki.

Iepriekšējos divus gadus Jaunsātu pagasta iedzīvotājiem bija ļaudis brauca lūkot, kāda ir dzīvošana un svinēšana Kukšās un Sautiņos. Bet pagājušā nedēļā, 3. augustā, iespējams, pirmo reizi vēsturē tika svinēti Ķīšu svētki.

Kā vieta, kur visiem atkal satikties, tika izvēlēts pansionāts «Ķīši», kur, zinot, ka gaidāma viesu uzņemšana, pļaviņā pie garāžām tika klāti svētku galdi, iekārtotas vietas skatītājiem un tiem, kuri uzstāsies. Svinību vietā varēja iekļūt caur rotātu arku, kur katru nācēju vispirms pārmeklēja – līdzīgi, kā drošības pārbaužu laikā lidostā. Un tieši lidojums, kur visi cenšas paspēt uz reisu, kas aizved uz Ķīšu svētkiem, bija pasākuma caurviju motīvs. To iedzīvināt atraktīvi palīdzēja Pūres amatierteātra «Lai iet» aktrises (vadītāja Sandra Svarāne) un Jaunsātu «Dadžu» (Ilze Roze-Vītola) kolēģes. Ievadam gan vispirms svinīgas runas teica Baiba Ozola, kura pansionāta vadību pārņēmusi pirms diviem mēnešiem – sveica tos atnākušos, kas darbam iestādē veltījuši daudzus jo daudzus savas dzīves gadus. Te ir pat dibinātas ģimenes! Lidmašīnas reisa pasažieru lomas tika uzticētas dziedoši dejojošiem kolektīviem. Kopā ar Sanita Apini uzstājās trīs paaudžu vokālie ansambļi – «Prelūdija», «Kaprīze» un jauniešu kolektīvs «Rumpumpele». Ciemos bija atlidojušas jeb atbraukušas «Regreso» (Sintija Ozola) aizrautīgās meitenes, tautiskus soļu rakstus pļavā izzīmēja Pūres pamatskolas kolektīvs (Inga Kļaviņa-Zariņa). Par muzikālo noformējamu rūpējās «Stendes muzikantu» pārstāvniecība. Un, protams, uzstājās arī mājinieki – «Ķīšu» puiši, kas izdejoja «Zilo karbonkuli»

Pēc šī nelielā koncertiņa viesi bija aicināti jau uz neformālāku pasēdēšanu, izpētīt improvizēto «Ķīšu» vēsturei veltīto izstādi vai arī padarboties pie keramikas virpas, kur dažādus tehniskus knifus palīdzēja izzināt Velga Melne. Starp citu, viņas vadībā bija tapušas arī dāvaniņas – krūkas ar svilpavnieku osiņas vietā – visiem tiem, kuri kuplināja Ķīšu svētkus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.