Mazpulcēni godina Kārli Ulmani un gaida jaunus uzdevumus

2. septembrī Dobeles «Pikšu» mājas pagalmā pulcējās ļaudis, to vidū mazpulcēni, lai godinātu Latvijas valstsvīra un mazpulku kustības dibinātāja Latvijā – Kārļa Ulmaņa piemiņu viņa 135. dzimšanas dienā.

2. septembrī Dobeles «Pikšu» mājas pagalmā pulcējās ļaudis, to vidū mazpulcēni, lai godinātu Latvijas valstsvīra un mazpulku kustības dibinātāja Latvijā – Kārļa Ulmaņa piemiņu viņa 135. dzimšanas dienā.

Svētkus atklāja rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs. Savus vēlējumus izteica aktrise Vera Gribača. Klātesošos uzrunāja arī Saeimas deputāti.
Tukuma novada mazpulcēni no Irlavas, Tumes, Pūres un Džūkstes ar ziedu klēpjiem devās uz Pikšām. Liels prieks, ka Džūkstes un Irlavas mazpulcēniem piebiedrojās arī vecāki, kas ne tikai vēroja notiekošo, bet aktīvi līdzdarbojās mazpulcēnu aktivitātēs. Jau septīto gadu mazpulcēni veidoja ziedu paklāju. Šogad tika izveidots grozs ar kamoliem, kas filozofiski simbolizēja latvieša nedalāmo trīsvienību – sētu, dabu, pasauli. Savukārt Mazpulku padomes priekšsēdētāja Ilze Kļava savā uzruna uzsvēra, ka simboliski “kamolos ietītas” ir arī mūsu mājas, labi padarīti darbi, mūsu latviskās kultūras vērtības, latviskās tradīcijas, vide, kuru mēs veidojam. No maziem kamoliem, kas saritinājušies no dažādiem Latvijas novadiem, veidojas viens liels – mūsu mīļā, labā Latvija, zeme, kurā dzīvo čakli un darbīgi bērni un jaunieši.
«Pikšās» mazpulcēni savas zināšanas un atraktivitāti varēja apliecināt un pierādīt arī viktorīnā, kuru vadīja Rīgas klubiņa jaunieši, bijušie mazpulcēni. Savukārt, skatoties grupas «Tērvete» uzstāšanos, visi apmeklētāji varēja mieloties ar kārtīgu lauku putru ar speķi, savukārt, lauku dzīves mīlētājs un cieņā turētājs žurnālists Aivars Berķis aicināja pieaugušos uz diskusiju.
Tuvākajā laikā mazpulcēnus gaida jauni uzdevumi un svarīgi notikumi – vasarā veikto darbu izvērtējums.
K. Ulmanis uzskatīja, ka lauksaimniecība ir valsts saimnieciskās dzīves pamats, tāpēc jaunatnes tuvināšana lauku dzīvei un darbam, lai audzinātu patriotisko garu, ir viens no galvenajiem mazpulku uzdevumiem . Viņš ir teicis, ka vienalga, cik niecīgs veicamais darbs arī reizēm neliktos, tam jāļauj kļūt apgarotam, celsies tad darbs, ceļot līdzi arī savu veicēju. Tieši šīs slavenā valsts vīra atziņas tiek ņemtas par pamatu viņa iedzīvinātās mazpulku kustības darbībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.