Kandavā plānots pārskatīt skolēnu ēdināšanu

Pagājušā nedēļā preses konferencē uz jautājumiem par šobrīd aktuālo Kandavas novadā atbildēja domes priekšsēdētāja Inga Priede. Viena no aktualitātēm – topošais budžets un paredzamie izdevumi.     

Pagājušā nedēļā preses konferencē uz jautājumiem par šobrīd aktuālo Kandavas novadā atbildēja domes priekšsēdētāja Inga Priede. Viena no aktualitātēm – topošais budžets un paredzamie izdevumi.

Ja tiks ņemts vērā dažādu Saeimas frakciju deputātu ierosinājums, šo ceturtdien, 17. janvārī, kārtējo reizi varētu notikt mēģinājums pieņemt kādu lēmumu, kas skartu internātvidusskolu jautājumu. “Tas ietver prasību uz laiku – līdz 2020. gada augustam – atlikt internātskolu likvidāciju, lai šajā laikā varētu notikt reorganizācijas process. Tajā pašā laikā, piemēram, Finansu ministrija saka, ka budžetu varētu pieņemt tikai aprīļa beigās…,” skaidroja I. Priede. Tas paredz, ka pašvaldībai arī nāksies pieņemt tā saukto “tehnisko budžetu“, kurā jāieplāno arī izdevumi Kandavas internātvidusskolas uzturēšanai. Jau minēts, ka daļēji to varētu segt novadu savstarpējie norēķini, kas ir 180 000 eiro, tomēr tiek lēsts, ka ar to nav pietiekami, jo tam nepieciešami vismaz 53 000 eiro mēnesī. “Skatīsimies, ko varam atļauties, nu, piemēram, vai varam atļautie ēdināšanu četras reizes dienā. Finanšu ministrija arī norādījusi, ka, sastādot budžetu, būtu jāpārskata arī tā sauktie “politiskie balsojumi“, kas ir brīvpusdienas visiem novada 5. līdz 9. klašu skolēniem (lēmums tika pieņemts neilgi pirms iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām 2017. gadā, red.). Visticamāk, būs jālemj par vecāku līdzfinansējumu. Taču varbūt tas arī mudinās būt atbildīgākiem, piemēram, lai atteiktu pusdienas. Jo šobrīd bieži veidojas situācija, ka bērnu skolā nav, bet par pusdienām tiek samaksāts…,” uz problēmu norāda I. Priede.

 

Vairāk lasies otrdienas, 15. janvāra, laikrakstā ŠEIT=>

Komentāri

 1. Piekrītu, jo piemēram Kārļa Mīlenbaka vidusskolā bērni regulāri sūdzas par viendabīgu, negarsīgu ēdienu un izvēlas alternatīvus ēšanas variantus.

  1. Es katru dienu ēdu pusdienas skolā.Katru dienu ir vairaki veidi salāti,bērni var izvēlēties. Manuprāt viņi gatavo garšīgi,kad bērniem prasu kā garšoja lielāko ties vissiem garšo.Protams ir bērni kuri need griķus vai need salātus,bet vissiem grūti izdabāt,mums pieaugušiem ari ir lietas kas negaršo.Es ierošinu vecākiem pašiem pagaršot kā pie mums gatavo!

 2. Manējais gan slave, ka garsigi skolā. Gan jau tapēc, ka majās ir pieradis ēst normalu,majās gatavotu siltu ēdienu. Viņs stasta, ka tie kas need pusdienas edot čipsus utt. Skaidrs, kas tev pusdienas vairs ēdīs 😀 Jo ari majās nav pieraduši ēst, jo tiek no veikala atnesti visadi sildami fastfudi, kuros garšas pastiprinataji tik daudz, ka normalam ēdienam jau vair garsu pat nejūt!

 3. Es ari par kkmv edienu varu teikt tikai to labāko…jaa mani berni need piemeram kartupeļus,bet kur tur skolas ednīca vainīga?????ediens tur ir ļoti labs un garšīgs…..

 4. Bet vai tad internatskolā visi bērni ir no Kandavas,cik noprotu brauc jau arī no pagastiem ,bet ir jau skolas pagastos arī vēl, tad lai mācās šajās skolās.

 5. Nu likvidēt to internātskolu vajag! Vecākiem par bērniem jārūpējas, nevis visiem novada nodokļu maksātājiem! Ieliek bērnus internātskolā, paši uz sociālo dienestu pēc pabalstiem. Dzira sanāk. Un no bērniem tas pats nākotnē gaidāms.

 6. Bērns , kuram garšas izjūta ir sakropļota ar pārsālītiem , pārsaldinātiem , garšas pastiprinātājiem piebāztiem, mākslīgo garšu pastiprinātiem, mākslīgo krāsvielu pārbagātiem našķiem, fastfood-iem un ēdienu pusfabrikātiem, nemaz nezina kas ir dabīgs ēdiens.

  Tādam sakropļotam bērnam pat vissmalkāko pavāru gatavotais ēdiens liksies negaršīgs.

 7. Ko jūs te kasaties, runa ir par ēdiena sagatavi noteiktam bērnu skaitam kas ir skolā, bet ja bērns nav ieradies ēdienreizes netiek atteiktas par ko pašvaldībai jāmaksā, ir lietas kur šo naudu var iztērēt citur nevis par pakalpojumu kuru neizmanto! Domāju uz mēnesi parēķinot sanāk smuka summa!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.