Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde piedalīsies militārajās mācībās “Namejs 2022” Dobelē, Apguldē, Sēmē un Tukumā

No 5. līdz 9. oktobrim, militāro mācību “Namejs 2022” rudens posma aktīvajā fāzē, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 51. kājnieku bataljons veiks mācību uzdevumus Dobelē, Tukumā, Apguldē un Sēmē.

Mācību laikā bataljona karavīri un zemessargi veiks mācību uzdevumus hibrīda un konvencionālā apdraudējuma apstākļos diennakts gaišajā un tumšajā laikā, kā arī trenēs nodaļas līmeņa kolektīvās kaujas spējas un pilnveidos lauka kaujas iemaņas.

Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 9. oktobrim visā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā gan pilsētvidē – Liepājā un Ventspilī, Ventspils ostas teritorijā, gan Dienvidkurzemes, Dobeles, Jelgavas, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novadu teritorijās, kā arī militārajā poligonā “Mežaine” norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2022” rudens posms. Militāro mācību uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem.

Militāro mācību cikls “Namejs” ir iepriekš plānots un visā Latvijā norisinās kopš 2014. gada. Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes kaujas spējas.

 

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Militāro mācību laikā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā pa autoceļiem pārvietosies bruņoto spēku militārā tehnika, karavīri un zemessargi.

Ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Nacionālie bruņotie spēki aicina ar sapratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem pārvietošanās apgrūtinājumiem, kas var rasties mācību laikā.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību norisi Latvijas novados Latvijas armijas sociālo tīklu kontos, kā arī Nacionālo bruņoto spēku tīmekļa vietnē www.mil.lv, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Facebook lapā https://www.facebook.com/ZS4KBde,  kā arī https://www.facebook.com/ZS51KB.

 

Komentāri

 1. Visvareno Pērkoņtēv, svētī mūsu karavīrus.
  Svētī mūsu karavīrus.
  Ar Pērkoņkrusta viedumu!
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

   1. Ko Tu definē ar vārdu “fašisms”? Diktatora Benito Musolīni valdīšanu Itālijā vai rašismu — krievu fašismu, ko veido lielkrievu šovinisms, Krievijas imperiālisms, panslāvisms, pareizticīgo baznīca, militārisms, Pobedas kults (9. maija kults) un citi “Russkij mir” aspekti???
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

   2. Dievs Pērkons ir mūsu tēvs. Savukārt, Pērkoņkrusts ir Dieva Pērkona simbols. Pērkoņkrusts ir latviešu sakrālā (garīgā) bagātība. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Ja Tev kas nepatīk, tad Tu droši drīksti repatriēties uz Krieviju! Tur Tevi gaida mobilizācija = moģiļizācija!

    1. Pindoss te tev nav ko darit lasies uz asv.te ir briva demojratiska neatkariga valsts

     1. Sākumā iemācies rakstīt latviski, bet tikai tad ar mani diskutē. Satunāts? Ar cieņu, Skolnieciņš

 2. Vai ar plintitem vini domaa staties pretim krievam..latvijai nav ne tadu ierocu ne tehnikas..ja krievs naks tad kodokrakete 5 minutes piebeigs visus…domaju ka krievijai nabaga latviju nevajag…bet asv militaro poligonu gan un tiru terotoriju no cilvekiem….un ja saksies karss tad musu balelinus kungi sutis svesos karos galvinas nolikt..taoec jau ari tada militarizaciha kas atgadina spelites rotalu kastee

  1. Par militarizaciju vien te tik gaudo…draugi vairs nav labi mes esam jau totalitarisma no galvas lidz kajam.bet cilveki grib pasaulee mieru…grib demokratiju….skumji…

  2. Es ieteiktu zenesargius nolikt sardze pie valsts kases lai ta netiktu valdibas zaglu izzagta..miljonos..vo ar to vajag ari sargat savu valsti no izzagsanas..luk ienaidnieki sez augstos kreslos. Nevis aiz robezas.

  3. Sieviete parastā, ko tad Krievijai un tās krieviem vajag? Diktatoram Vladimiram Putinam Vladimira dēlam karš Ukrainā ir izdevīgs, jo tas ļauj Krievijas iedzīvotāju uzmanību novērst no sadzīviskām, ikdienišķām problēmām un ļauj ieviest kara laika cenzūru Krievijā, tādējādi diktatūra Krievijā nostiprinās un diktators Vladimirs Putins Vladimira dēls var valdīt netraucēti līdz pat savai nāvei. Tāds ir viņa mērķis — netikt tiesātam un sodītam dzīves laikā. Bet krieviem karš ir izdevīgs, jo tas apmierina viņu samilzušās imperiālistiskās ambīcijas un iedzimto/ieaudzināto asinskāri. Krievija ir fašistiska valsts!!!
   Esmu priecīgs, ka Latvija ir NATO dalībvalsts. Paldies Dieviem par to!!!
   Ar cieņu pret Latviju, Skolnieciņš

 3. Palasot zinas man klust skumji..jo es saprotu ka latvijai nav nakotnes…uz ielam cilveki izskatas nogurusi sadrumusi no dzives..no problemam no stresa un nezinas par nakotni…nav lielakas nelaimes kaa bezceriba.

  1. Velesanas pieradija to ka puslatvijai ir vienalga kas te notiek, jo ceriba ka te kas mainisies uz labu ir mirusi. Vel tikai te vajag karu atnest.

   1. Citāts no eža komentāra: “…karu atnest…”. Nu, 20. gadsimta rašisti (krievu fašisti) – komunisti – veica Latvijas okupāciju 1940. gada 17. jūnijā. Bet aneksiju noslēdza 1940. gada 5. augustā. Ironiski. Ka 20. gadsimta rašisti sāka Latvijas iedzīvotājus galināt drīz pēc Padomju Krievijas zaldātu ienākšanas. Viņi parādīja krievu neizprotāmo dvēseli un krievu totalitārismu visā krāšņumā. Osvodzitjeļi osvodziļi Rjigu ot častnovo bizjņesa i radostnih ulibok ļudzjej!!!
    Bez cieņas, Skolnieciņš
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
    Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

 4. Lasot komentus, nākas secināt, ka militārās mācības ”Namejs 2022” ir ļoti vajadzīgas, jo vai tad savādāk vateņi tā satrauktos.

  1. Major paklau cik tev to uzvardu..tas pirmais bija smukaks…tu tak esi vemjotibas trollis…

  2. Es domaju ka satraucas visi nu neviens karu negrib..un zaudet taja savus tuviniekus..nesatraucas vienigi kara planotaji naida kurinataji un izraisitaji

 5. Krieviem ir verga epiģenētika. Tā attīstījās negatīvās selekcijas (vergu selekcijas) laikā. Visi sūdi sākās pēc Krievzemes kristīšanas 988. gadā, kad n-tās tautas pamazām pārtapa par krieviem. Slāvi nodeva Slāvu Dievus, šī nodevība iezīmēja tālāko vēsturi. Tālāk Moskavijas kņaziste šo štruntīgo situāciju tikai un vienīgi pasliktināja. Tālāk krievu cari nežēlīgi presēja savus dzimtļaudis. Pareizticīgo baznīca veica savus noziegumus un smejās cilvēkiem sejā. Pēc Cariskās Krievijas sabrukuma Krievija no tautu cietuma pārtapa par tautu lopkautuvi. Biedri Šarikovi dzīroja un līgsmoja. Asinis lija uz visām četrām debess pusēm. Līķu bedres pildījās ar NKVD (čekistu) nošautajiem ļaudīm. Nāves nometnes – GULAGI – darbojās ar pilnu jaudu. Padomju Krievija sabruka, bet Fašistiskajā Krievijā dzīve neuzlabojās. Komunismu (komuņagu sociālismu) nomainīja nežēlīgais kapitālisms.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙁
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  P.S. Man Krieviju un tās krievus nav žēl. Viņi paši izvēlējās iet krievu totalitārisma ceļu. Protams, starp krieviem ir puslīdznormāli cilvēki, bet tie ir tikai daži izņēmumi no visas lielās Krievijā dzīvojošās rašistu masas. Sakarā ar pašreizējo Krievijas—Ukrainas karu Latvija rīkojās absolūti pareizi!!!

 6. This piece of writing is genuinely a good one it helps new web users,
  who are wishing for blogging.

 7. Attractive element of content. I simply stumbled upon your website
  and in accession capital to claim that I acquire actually loved account your
  blog posts. Any way I will be subscribing for your augment or even I achievement you access constantly quickly.

  1. «Skolnieciņš saka:
   2022. gada 4. oktobris 06:47» Tu neesi Skolnieciņš. Tu esi segvārdu zaglis, viltvārdis, kas tagad lieto Skolnieciņa segvārdu. Laikam Tavs mērķis ir mani marginalizēt. Diskutēt Tu nemāki. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 8. I seriously love your site.. Great colors & theme.
  Did you develop this amazing site yourself? Please reply back as I’m hoping
  to create my own personal website and want to
  learn where you got this from or just what
  the theme is named. Appreciate it!

 9. Ļoti aktuāls komentārs par mūsdienu krieviem un tagadējo Krieviju. Visa vaina ir krievu tautas dziļajā neattīstībā, ko mūsdienās graujoši padziļina liktenis – izmiršanas, degradācijas un deģenerācijas konteksts. Krievu tauta nav tik attīstīta, lai spētu pretoties rases kopējām nelaimēm. Principā tas ir iespējams. Krievu tautas neattīstības galvenais iemesls ir tautas mentalitātē ģenētiski nostiprinātais patoloģiskais naids (epiģenētikas līmenī) pret sava etnosa gudriem un godīgiem pārstāvjiem, kas neļauj formēties elitei- nacionāli konstruktīvai inteliģencei. Krieviem nav īstas inteliģences, nav personību tautas priekšgalā. Tā ir galvenā nelaime, kas nosaka krievu populācijas veģetēšanu zem cara. Runa ir par krievu instinktīvo tendenci agresīvi un nesaudzīgi vērsties pret savas populācijas vērtīgāko daļu – gudriem un godīgiem cilvēkiem, kādi arī ir sastopami krievu vidē. Krievi visvairāk ienīst gudrus un godīgus tautiešus. Krievu cilts vidē gudrība un godīgums tiek nesalīdzināmi kategoriskāk nosodīts nekā muļķība un negodīgums. Šo instinktu var droši uzskatīt par krievu identitātes galveno iezīmi – identitātes centrālo nervu, etnosa mentalitātes dominējošo demiurgu. Pats par sevi ir saprotams, kā tāds instinkts izraisa drausmīgas sekas. Pirmkārt, neļauj formēt tautas eliti kā sociāli vadošo slāni. Otrkārt, neļauj tautai dzīvot cilvēciski, jo vadošā loma tautā ir vienīgi pelēkiem indivīdiem bez intelekta un morālās stabilitātes, nespējot nacionāli konstruktīvi iekārtot nevienu tautas esamības segmentu un visu pārvēršot bezjēdzībā, haosā, korupcijā un idiotismā. Šim slavenajam instinktam ir nepieciešams vārds. Tāds vārds varētu būt “Kronosa instinkts”. Kronoss ir sengrieķu Dievs, kas pats apēd savus bērnus. Krievi arī apēd tos, bez kuriem tautai nav nekādas nākotnes tāpat kā nekādas nākotnes nav cilvēkiem bez pēcnācējiem. Krievi tāpat kā Kronoss likvidē konkurentus; krievi likvidē tos, kuri var atņemt varu, jo vara krievu populācijā nav gudriem un godīgiem cilvēkiem. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 10. Sarunats.tu ari vairs nesedi ne zem viena mana komentara..es ari ar tevi diskutet nevelos..sarunats.

 11. It is from hard plastic or silicone rubber circumstances materials, in black and white shade option.

 12. Spot on with this write-up, I really believe this web site needs much more attention. I’ll probably be back again to read more,
  thanks for the information!

 13. Kurš ar kuru un kādi būs tie cilvēki, kas pēc Latvijas okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas atstātajām sekām likvidēs okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas – Krievijas (PSRS) noziegumu pret cilvēci postošās sekas, piedalīsies starptautiskā tiesā pret Kremli un organizēs kompensācijas saņemšanu par visām tām cūcībām no Krievijas.
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

  1. Tiešām kukū, varbot beidz lasīt tik daudz Mein Kampf. es neticu ka tev nav vismazāko krievu asinis. Varbūt pats esi mongoloīdu aborta atlieka

 14. Mācības bijušas visos laikos,bet tagad kara fonā visas tantes ieraugot armiju laiž biksēs!Nu tik karos te un nu tik visi ies un mirs!Kapēc agrāk nesatraucās,kad bija mācības????Paši sevi stresā dzen…

 15. Hello very nice blog!! Man .. Beautiful .. Wonderful .. I will bookmark your site and take the feeds additionally…I’m satisfied to seek out a lot of useful information here in the post, we need develop extra strategies in this regard, thanks for sharing. . . . . .

 16. I appreciate, cause I found just what I was looking for. You’ve ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *