Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vai tiešām brīvstundās jāiet prom no skolas?

Lasītājs jautā: – Pilsētas skolā (skolu nenosaukšu, jo līdzīga kārtība esot visās) itin bieži ir situācijas, ka nenotiek stundas. Piemēram, divas stundas no rīta ir, tad trīs stundu nav, pēc tam atkal kāda stunda ielikta. Iemesli tam ir dažādi. Svarīgākais – bērniem, kuriem ir šīs piespiedu brīvstundas, neļauj uzturēties skolas ēkā, viņiem ir jāiet prom. Ja māja ir divu soļu attālumā, tad OK. Bet ko darīt tiem, kam mājas attālākā mikrorajonā vai laukos? Caurām dienām tērēt naudu kafejnīcās, slaistīties pa «Rimi» un citiem veikaliem, slīpēt ielas? Vai pedagogi vispār drīkst izdzīt bērnus ārā (ir tādi normatīvie akti)? Bērni taču nav vainīgi, ka stundas nenotiek. Mūsdienās, kad esam gājuši cauri attālinātajām mācībām un katram bērnam obligāti ir jābūt aprīkotam ar viedierīcēm, var taču, piemēram, sasēdināt bērnus klasē, mieram un drošībai klāt pielikt kādu bibliotekāri vai sociālo pedagogu un uzdot darbu no uzdevumi.lv vai tamlīdzīgi. Skolu nesaukšu, jo ne jau tas ir būtiskākais. Galvenais ir tas, ka bērnus dzen ārā no skolas ēkas.

Redakcija: kā skaidroja Tukuma novada izglītības pārvaldes vadītāja Dace Strazdiņa, mācības skolā sākas ar pirmo stundu un noslēdzas ar laiku, kad beidzas mācību stundas, individuālās konsultācijas vai citas skolas organizētas nodarbības: ”Un par bērna drošību visā šajā laikā atbild izglītības iestāde. Un tai nav tiesību bērnu izraidīt no skolas, ja kaut kādu iemeslu dēļ kāda stunda nenotiek. Jo tiešām – kur tad lai bērns paliek? Tādu konkrētu priekšrakstu, kur šai laikā bērniem palikt, nav – tā var būt atpūtas telpa vai vieta, kur pavadīt brīvo laiku, kad kāda stunda nenotiek. Turklāt tā arī nevarētu būt ierasta kārtība, ka nenotiek stundas; – droši vien kāds pedagogs ir saslimis un nav bijis iespējams viņu aizvietot; iespējams, skolā notiek olimpiāde, kur aizņemts skolotājs vai viņš piedalās kādā seminārā. Taču skolai ir jāmēģina rast risinājumu un aizvietot neesošos skolotājus. Bet – dzīve ir dzīve, var būt arī tā, ka skolotājus nevar aizvietot, taču tas nedod tiesības bērnus izraidīt no skolas.     Protams, ja skolā ir brīvā stunda, viņš var iziet no skolas, bet nevar būt tā, ka viņu izraida skola. Mēs labprāt gribētu zināt, kura ir šī mācību iestāde, jo mums ar to ir jāstrādā.”

 

 

Komentāri

 1. Kad sūdzās, tad davai, strādāsim. Paši neko nenojauš un neredz, kas skolās notiek. Kāpēc tā?

  1. Lai IP uztaisa aptauju bērniem. Tad uzzināsiet ne tikai to. Un, varbūt, tad varēsiet pateikt PALDIES tiem, kas to ir pelnījuši, jo jāmotivē jau ir ar POZITĪVO.

 2. Manuprāt, normālās skolās mācību dienas laikā nekad nemetīs skolēnu ārā. Piemēram, universitātē tā nedara. Var arī bibliotēkā pasēdēt.

  1. Nudien pirmo reizi kaut ko tādu dzirdu. Mums gan tā nav . Iet uz veikalu tikai tie,kas paši grib vai vienkārši pastaigāties. Bet dzīt ārā??? Lūdzu tad esi drosmīgs un nosauc skolu,lai problēmu var risināt. Citādi var būt,ka bērns melo.

   1. Visādi gadās. Pēkšņi pasaka: Pagarinātā dienas grupa nenotiek. Bērns zvana un tad nu domā,kā savus darbus iegrozīt, lai dotos viņu sagaidīt. Skola sākas 8.00 vai 8.15. Pēkšņi pasaka, ka rīt mācības sāksies 9.00. Bet vecākiem 8.00 jābūt darbā, visa paredzētā kārtība izjaukta…. Un kur skolēnam uzturēties, ja jāpaliek skolā sagaidīt autobuss uz mājām vai vienkārši jāgaida nākamās stundas?Vai tiešām visās skolās šie jautājumi ir atrisināti?

    1. A ko darīt, ja skolās skolotāju trūkst (paskatiet IP vakances) un tie paši, kas ir lielakā daļa ir veci. Droši vien bieži arī slimo, varbūt vienkārši nav kam tos bērneļus pieskatīt.

  1. Tad bērnam visticamāk ir problēmas vai nu ar skolotāju vai skolēniem. Pasaki bērnam, lai paciešas. Skola beidzas pēc 12 gadiem. Tad vel 3 vai 4 gadi universitāte. Ja nepaveicas, tad process ieilgst uz 6 gadiem. Un tev ir vienā specialitātē koledžas diploms, bet otrā bakalaura diploms.

 3. Un te ar man ir ko teikt
  Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība
  Skolnieciņš™ ®Skolnieciņš
  #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #LatvianGods #DievsPērkons #GodPerkons #DievieteLaima #GoddessLaima #DievieteMāra #GoddessMara #DabasMāte #mercifulEarth–Mother #dievturi #pagāni #pagans #paganism #daudzdievji #heathens #heathenry

  1. Skolnieciņš saka: 11.03.2023 17:06
   Izbeidz manā vārdā rakstīt dumības! Izbeidz uzdoties par mani! Mani komentāri ir cieņpilni un caurmērā normāli, tad kāpēc tu mani izsmej un marginalizē manu viedokli? Vai tev patiktu, ja kāds uztaisītu sociālajos tīktos tev viltus profilu un veiktu no tā kriminālas darbības? Tevi par to varētu aizvest uz iecirkni. Un tev tas nepatiktu. Un attiecības ar kaimiņiem būtu čābīgākas. Marginalizēt var jebkuru cilvēku. Bet tu tagad marginalizē mani un dievturību. Tu mēdies, zirgojies. Tas ir neetiski. Izbeidz ņirgāties!

  2. Neaiztiec Latvju Dievus! Izbeidz nomelnot dievturību un latvisko kultūru ar savām muļķībām! Tev tagad ir jautri un smieklīgi šādi darboties. Bet tādā veidā tu tikai grauj latviešu tautas vērtības un tikumus. Prūšu tautas vairs nav, prūšu valoda vairs nekur neskan. Un prūšu tautas izzušana sākās ar to, ka tika aizliegta seno baltu tautu kultūra un seno baltu tautu ticība. Un tu tagad izsmej latviešu tautas ticību. Tu esi neģēlis, kuram nerūp latviešu tautas nākotne, un kurš posta latviešu tautas garīgo mantojumu, uzdodoties par to, kas tu neesi. Izbeidz zagt manu segvārdu un rakstīt no tā visādas dīvainības!!!

 4. Šis cilvēks ir segvārdu zaglis: “Skolnieciņš saka:
  12.03.2023 06:19”. Kad es rakstu komentāru no universitātes datora, tad visticamāk ntz.lv redz kaut ko šādu: “Ierīce: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:104.0) Gecko/20100101 Firefox/104.0 IP: 5.179.12.136”. Ja rakstu no mājam, tad ntz.lv redz kaut ko šādu: “Ierīce: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/110.0.0.0 Safari/537.36 Edg/110.0.1587.63 IP: 212.3.197.91”. Nobanot segvārdu zagli ir viegli. Reģistrēties es šeit negribu. Laikam ntz.lv nāk smiekli no tā, ka citu cilvēku viedokli šeit rupji ķengā, tad savus personas datus es ntz.lv negribu uzticēt. Un reģistrēties netaisos. Es nezinu, kas ir šis cilvēks “Skolnieciņš saka: 12.03.2023 06:19”. Varbūt pat kāds ntz.lv darbonis.

 5. Ironiski. It kā ir vārda brīvība. Bet kā var realizēt savu iespēju izteikties, ja tevi izmies, izzobos, marginalizēs un piedēvēs tev visādas riebeklības??? Man nepatīk, kad manu segvārdu zog un nelietīgi valkā. Es esmu Latvijas patriots, es cienu latviešu tautu un Latvijas valsti. Man nepatīk, kad kāds cilvēks zog manu digitālo identitāti un raksta manā vārdā visādas muļķības. Es teiktu, ka pat aizvainojošas un aizskarošas riebeklības. Ntz.lv redz, kurš cilvēkā kur, ko un kā raksta. Kāpēc ntz.lv portāls nevar dzēst segvārdu zagļu ķengas? Dati par manu telefonu, ko kura tagad es rakstu: Ierīce: Mozilla/5.0 (Linux; Android 11; Nokia C20) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/111.0.0.0 Mobile Safari/537.36
  IP: 80.89.76.232. Ntz.lv salīdziniet datus. Izdzēsiet lieko. IP adresi jūs redzat, citus metadatus arī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *