FOTO: Agita Puķīte

Vai Melnezera ielas celiņam turpinājuma nebūs?

Lasītājs jautā: – Līdz Melnezera ielai tagad ir jauns gājēju celiņš, taču – tā īsti tas nekur neaizved. Celiņš izbeidzas pie divām priedēm Melnezera ielas malā, taču, lai, piemēram, ar invalīdu ratiņiem nokļūtu līdz ēkai Melnezera ielā 1, kur notiek aktīvākā darbība, vēl jātiek pāri nelīdzenajam laukumam, kura malās ir uzbērta grants. Bet, kad pamatīgi salīst, tur ir arī lielas peļķes, jo šī laukuma segums nav gadiem remontēts. Turklāt nekādu lietus ūdens kanalizāciju tā arī šajā vietā neierīkoja, lai šo ūdeni novadītu. Vizuāli izskatās, ka ceļa slīpums veidots tā, lai ūdeņus novadītu uz ēkas pusi, bet tas nozīmē, ka ūdens tecēs laukumā pie ēkas, taču arī te nav nekādas noteces.  

“Jau, kad celiņu būvēja, prasīju būvniekiem: kā lai pareizi tiek uz ēku Melnezera ielā 1, bet viņi tika raustīja plecus, – cik tālu bijis uzdots, tik tālu arī būvējuši! Tagad ir jautājums: kā līdz ēkai tiks invalīdi ratiņkrēslos, māmiņas ar mazuļiem ratiņos?! Pa kurieni ies bērni, kam ēkā ir nodarbības? Vai tiešām viņi ies līdz šim laukumam un pēc tam – pa granti vai vienkārši pāries pāri zālītei, kas ir iesēta, bet vēl nav izaugusi? Un tad mēs pārmetīsim bērniem, ka, lūk, ir ierīkots celiņš, bet viņi staigā pa taisno! Bet – ja celiņš nekur neaizved, kāpēc vainot bērnus?! Patiesībā viņi jau tagad ir šo zemi izstaigājuši. Varbūt šajā vietā vajadzēja taisīt ietvi otrā – ēkas – pusē un uzkrāsot gājēju pāreju? Turklāt – ielu apgaismojums ir nevis celiņa, bet otrā ielas pusē un nu tikai jācer, ka tas apgaismos arī celiņu, taču arī tas nešķiet loģiski – ka apgaismo nevis to vietu, kur iet gājēji, bet otru pusi. Es nezinu risinājumu, bet tāpēc jau bija projektētāji, pašvaldība, kas vērtēja situāciju uz vietas un pieņēma lēmumu!”

Redakcija: Tukuma novada pašvaldības vadītājs Gundars Važa skaidroja, ka zina šo situāciju, kurai tiek meklēts risinājums: “Tas ir saistīts ar to, ka šis laukums neatrodas uz pašvaldības zemes, tāpēc neesam tiesīgi to apbūvēt vai remontēt. Daļa šī laukuma atrodas uz privātīpašniekam piederošas zemes, bet daļa – VAS «Latvijas valsts meži». Mēs jau ilgāku laiku cenšamies vienoties ar zemes īpašnieci par zemes iegādi zem ēkas Melnezera ielā 1, bet kompromiss vēl nav atrasts, turklāt arī zemes gabals ielai otrā puse pieder viņai. Taču, kā jau teicu, mēs meklēsim risinājumu, jo laukums tiešām ir ļoti sliktā stāvoklī. Savukārt, kas attiecas uz apgaismojumu, – tas noteikti apgaismos arī šo gājēju celiņu.”

Komentāri

  1. Intereses pēc – kāds sakars būvniekiem ar projekta plānošanu? Būvnieks -realizē- izstrādāto projektu, nevis domā, līdz kurai priedei ies ietve. Tāpēc, ka traucēji cilvēkiem strādāt, kautko mainīs, trakstorists vasja pēkšņi skries izbūvēt ietves turpinājumu atbilstoši Eiropas normatīviem? Jebšu visas tāmes un grafikus tavi sen nokavētie jautājumi izmainīs?

  2. Mums tie pilsētas plānotāji tādi pavisam švaki. Kā kaut ko uzbūvē, tā kaut ko piemirst. Kad beidzot sāks domāt par cilvēkiem? Saprotu, ka nauda ir jāiztērē, bet to var izdarīt arī prātīgi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *