AVOTS: sociālie tīkli, autors – Jānis Dreiblats

Kāpēc nocirta kokus pie estrādes?

Lasītājs jautā: – Rakstu jums par sev mazliet sasāpējušu jautājumu – par Pūres estrādi. Nedēļas nogalēs mēdzu pastaigāties pa Pūres centra ieliņām, takām un apskates objektiem. Viena no iecienītākajam pastaigu vietām ir Pūres estrāde pie dīķiem ar taciņu līdz Abavai. Pirms kāda laika notika koku mežistrādes darbi un pie estrādes tika nozāģēti otrā pusē augošā smukā vienlīniju koku rinda, kas estrādei bija kalpojusi kā fona aizkari. Cik noprotu, tie bija stādīti laikā, kad tapusi pati estrāde. Tagad diemžēl skats ir šausminošs, skatoties no centra ielejas augšas. Liekas, ka Pūrē ir atklāta jauna degradējusies teritorija. Tur blakus esošajā zemes gabalā vasarā uz zemes kaudzēm auga balandas un dadži cilvēka augumā. Tagad tas viss ir atklāts kā uz delnas. Vai tiešām Pūres estrāde būtu jāiznīcina kā vieta?! Jo diemžēl tagad vien var saprast un redzēt, cik tā pašvaldībai un kultūras pasākumu organizācijai Pūrē ir vienaldzīga. Izbraukāta, atkritumiem piemētāta, arī šļirces tur mētājas, kad jauniešiem bijusi balle. Rodas jautājums, vai tiešām vajadzēja nozāģēt šo smuko koku rindu līdz ar zemi? Varēja to tikai sakopt. Vai tiešām Pūres pašvaldības vadībai ir vienalga, kā tur izskatās? Vai tiešām Pūrē kultūras pasākumi grimst?! Varbūt tad lūdzu atdodiet kādiem šo vietu apsaimniekot, lai ļauj tai dzīvot otru dzīvi. Ticu, ka ir cilvēki, kas to izdarītu. Jo taču nekas neapstājas, pasākumi norisinās visas vietās, visos gada laikos. Lūgums būtu NTZ ziņām šo uzjautāt personīgi, jo pāris gadus jau par to vietējā sarunu līmenī tiek diskutēts.

Redakcija: sazinājāmies ar Pūres un Jaunsātu pagastu pārvaldes vadītāju Edgaru Keirānu. Viņš skaidroja, ka šie koki auguši uz robežas ar Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas teritoriju: “Tie bija veci kārkli, nekādi ne vērtīgie koki. Tie jau sen bija pārauguši, tāpēc vējš tos lauza un tad vieni krita mūsu teritorijā, bet citi – uz otru pusi. Mēs jau iepriekš bijām pārrunājuši šo jautājumu, ko ar kokiem darīt un kurš to darīs – mēs vai uzņēmums. Tāpēc tagad koki ir nozāģēti un vietā tiks stādīti jauni, kā to uzņēmums ir skaidrojis sociālajos tīklos.” Vaicāts, vai kādreizējās estrādes teritorija tiek kopta, E. Keirāns skaidroja, ka pagājušajā gadā pārvaldes darbinieki tajā vietā talkojuši, bet ikdienā kopšanas darbus veic SIA «Komunālserviss TILDe», kas vasarā nopļauj zāli un savāc atkritumus, un arī tagad, kad sniegs ir nokusis, būs pastiprināti šis darbs jādara. Vēl interesējāmies, vai kādā plānā ir paredzēta estrādes atjaunošana. Pārvaldes vadītājs skaidroja, ka pārvalde to visu laiku patur prātā, bet bez Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma estrādi uzcelt nevar, jo tādas naudas pārvaldei nav.

Sakopj teritoriju

Jāpiebilst, ka feisbukā savu viedokli bija sniegusi arī Pūres dārzkopības izmēģinājuma stacija, skaidrojot, ka “šobrīd notiek teritoriju sakopšana ar plānu to izdaiļot. Gājēju celiņa izskaistināšanai ir plānots sastādīt dažādus ziedošus krūmus un kokus. Ja ir kāds lieks tulpju, narcišu vai citu puķu stādiņš, sazināmies, lai arī tos varētu iekļaut pastaigu takas izskaistināšanā. Par celiņa izskaistināšanu jau kādu mēnesi atpakaļ ir uzsāktas sarunas pagasta pārvaldē, lai skaistums tiktu sastādīts ne tikai mūsu teritorijā, bet arī daļā, kur gar taciņu ir pagasta zeme. Par kārkliem aiz estrādes. Arī tur ir iesākts sakopšanas darbs ar cerību, lai nākotnē, kad estrāde tiks atjaunota, tās fonā būtu jau izaugusi dažādu krāsu un dažādos laikos ziedošu krūmu rinda. Ja jums, iedzīvotāji, ir kāda ideja vai vēlme par ziedošajiem krūmiem un kokiem, ko mēs varētu iestādīt, droši dodiet ziņu, lai varam kopīgi atjaunot Pūres skaisto seju un pašiem būtu prieks un lepnums gan pastaigājoties, gan klausoties mūzikā, kas skan dabas un mūsu sirdīs!”

Atbildes meklēja Agita Puķīte

 

Komentāri

 1. Pūrē viss ir vienalga. vai vispār Pūrē ir vadītājs kurš domā par iedzīvotājiem?PROTAMS KA NĒ. Pūre grimst ar katru minūti arvien zemāk un zemāk.

  1. Pilnīgi piekrītu Pūre ir viss vienalga par iedzīvotājiem,tik māk visu iznīcināt ir žēl noskatīties kā Pūre sāk viss palikt mazāk, pa nav vairs nekādi normāli pasākumi un nav kur svinēt Jāņus….

   1. To Evita
    Šos jautājumus vajadzētu uzdot gan kultūras vadītājai, gan Keirānam. Ja paskatās uz Slampi, kur notiek visādi pasākumu, tad Pūre praktiski nekā nav. Ja nav nekāda vēlēšanās, tad varbūt abām personām jāļauj darboties citiem cilvēkiem.

    1. Aivar, pilnīgi noteikti piekritu katram vārdam!!!!! Beidzot kāds to pasaka. Pūrē kultūra ir 0. Un ja ir kāds pasākums,tad pensionāriem.tiešām vadītājai laiks doties pelnītā atpūtā. Galvenais ir tik bļaut,nav naudas. Vai tādai Slampei ir lielāks budžets kultūrai???? Abiem vadītājiem,ja viņus vispār pat var nosaukt tā,laiks atbrīvot siltos krēslus.

  2. pirmkārt, aiz tiem kokoem varēja slēpties Putina aģenti, lai apšautu Pūres iedzīvotājus kā kaislīgs m,ednieks apšauj Merca pīles sezonas laikā, tāpēc nevaidiet un nečaukstiest, panīkušie miermīļi, šodien ir kara laiks, ja vajadzēs izcirtīsim arī pūres ļaudis pakaļā…
   2)koki traucēja mest kokteiļus, pina kolada, margarita vai koblerus uz tiem kur vajag, tāpēc žaunas ciet, ja vēl redzēšu nodevējus- KOKU PIETIEK !
   3) man pūslis kārtībā, aiz kokiem pamīzt neeju, ..un jums neiesaku, tur var būt izliktas mīnas, ATTENTION !!!

 2. Piekrītu autoram un komentētājiem .
  Vēlamies jaunu kultūras vadītāju,sāp sirds noskatīties par šo vietu.

 3. To es saprotu, izslāpuši pēc kultūras, bet raud par nozāģētu bomžu midzeni kārklu krūmu.

 4. Ieteiktu visiem kuriem rūp Pūres estrādes liktenis un atjaunošana pavisam elementāri iet un runāt pašvaldībā- izrunāt iniciatīvu, iespējas… varbūt, ka vietējie zemnieki, uzņēmēji, iedzīvotāji kopā apvienojoties var paveikt milzu darbu, kaut vai Vislatvijas talkas ietvaros. Jo no patiesi vienkāršiem līdzekļiem var izveidot patīkamu atmosfēru un vietu, kur baudīt brīvdabas pasākumus. Arī Alpinārijā kādreiz notika ļoti skaisti pasākumi… Un vai sporta laukums ir koncertu cienīga norises vieta ?! Atslēgvārds: Komunikācija ar pārvaldi un kultūru. Jo ja ir vēlme, tad iedzīvotāji paši var daudz ko paveikt, ne tikai bļaustīties, ka viss ir slikti.lv

 5. eu,bļauri,-kad notiek kāds pasākums,tad jūs visi esat tukumā,kuldīgā,ventspilī,rīgā… patrioti atradušies!

  1. Redzi tās vietas ar kaut ko arī piesaista, bet Pūrē diemžēl katru gadu praktiski ir viens un tas pats. Vari paskatīties kādī Slampē pasākumi notiek, kad jauns cilvēks, Madara, ir atnākusi un strādā nevis kā Pūrē, kur Inese jau gadiem sēž un nekāda attīstiba un idejas nav tik katru gadu viens un tas pats. 2 vai 3 balles gadā, pasdarbnieki un pa lielam divi koncerti gadā.

 6. Komunikācija ar pašvaldību un kultūras vaditājiem ir bijusi, bet no viņu abu puses interese ir tuvu nullei. Silta vietiņa

  1. Nu ja nedzird pàrvalde, dodieties uz Tukuma pašvaldìbu-next level. ja tas ir tik ļoti svarìgi, un vèlaties ko uzlabot.

 7. Kokus nevajag cirst,vajag ļaut tiem dabīgi nomirt,savādak tā ir tā pati dzīvā nogalēšana.jūsu Skolnieciņš

  1. Skolnieciņš saka: 02.04.2023 20:08 Nezodz manu segvārdu. Izbeidz kaut ko aizmuguriski rakstīt manā vārdā.

 8. neizskataas ka tur kaads ar cirvi buutu cirtis.laikam driiz pateiks – haarvesters kapec nocirta dazhaas nedeljas 10 hektaarus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *