Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāpēc ļauj reģistrēties, ja vakcīnu nav?!/Papildināts 27. decembrī/

Lasītājs jautā:
– – Varbūt varat noskaidrot par gripas vakcīnām: caur «Manavakcīna» kā hronisks slimnieks pieteicos bezmaksas vakcīnai Tukuma slimnīcas vakcinācijas kabinetā uz nākamo nedēļu – 27. decembri, taču, drošs paliek nedrošs, sazinājos ar šo kabinetu un uzzināju, ka viņiem gripas vakcīnu nemaz nav! Man ieteica pašam meklēt tās vietas, kur tādas ir. Apskatījos internetā: jā, vakcīna ir ģimenes ārstei Neibergai Pūrē, bet ko tas dod, ja dzīvoju Slampē? Līdz Pūrei turp un atpakaļ ir vairāk nekā 60 kilometru!… Kāpēc sistēma vispār man ļauj reģistrēties vakcinācijai Tukuma slimnīcas vakcinācijas kabinetā, ja tur vakcīnu vispār nav?! Es būtu mērojis lielu gabalu, braucis, un izrādītos, ka viss ir veltīgi.

Redakcija: arī mēs, izmantojot «Manavakcīna.lv, tiešām pavisam ērti varējām piereģistrēties gripas vakcīnai Tukuma slimnīcas vakcinācijas kabinetā – 27. decembrī laikā no 8.00 līdz 10.00. Taču, sazinoties ar iestādes galveno māsu Initu Lazari, noskaidrojām, ka bezmaksas vakcīnu nav: “Slimību profilakses un kontroles centrs jau novembra beigās mūs informēja, ka noliktavā vairs nav pieejamas programmā paredzētās bezmaksas vakcīnas pret gripu, kas nozīmē, ka 2022. gadā tās vairs nevarēs pasūtīt. Mēs pasūtītās vakcīnas esam izlietojuši. To, kāpēc sistēma arvien ļauj tai reģistrēties, nevaru komentēt, jo mēs no savas puses pieteikšanos programmā esam noslēguši. Zinot, ka šāda situācija ir izveidojusies, jau informējām par to Nacionālo veselības dienestu.”

Tuvākā vakcinēšanās iespēja – Pūrē

Lai noskaidrotu, kāpēc izveidojusies šāda situācija, sazinājāmies ar Slimību profilakses un kontroles centra Komunikācijas nodaļas vadītāju Ilzi Arāju un noskaidrojām, ka par šo vietni «Manavakcīna.lv» atbild… Nacionālais veselības dienests. Bet, komentējot situāciju ar vakcinēšanos un vakcīnām, viņa skaidroja: ja cilvēks vēlas vakcinēties pret gripu un atbilst kādai no valsts programmā iekļautajai kategorijai [ir bērns vecumā no 6 līdz 23 mēnešiem (ieskaitot), ir persona, kas ir vecāka par 65 gadiem vai pieder kādai no veselības riska grupām (grūtnieces, pacienti ar hroniskām saslimšanām utt.)], kas var saņemt vakcīnu bez maksas, ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta: “Ja pie ģimenes ārsta  vakcīnu nav iespējams saņemt, var ieskatīties SPKC mājas lapā, kur minēti mediķi un iestādes, kam joprojām ir bezmaksas vakcīna. Šo sarakstu mēs uzturam pēc iestāžu sniegtās informācijas (Tajā no mūsu novada iekļauta Baibas Neibergas ģimenes ārsta prakse – adrese «Pūre 18», Pūre, tālrunis 63191112. – Red.), tur ir norādīts tālrunis, pa kuru var pieteikties.”

Vaicāta, vai nav plānotas jaunas vakcīnu piegādes, jo ne visiem ir iespēja aizbraukt tos 19 kilometrus no Tukuma līdz Pūrei, I. Arāja skaidroja, ka jaunas piegādes netiks veiktas, taču nevar teikt, ka šo vakcīnu vairs nav. Vienīgi – pacientiem tas var prasīt tālāku ceļu, lai šo vakcīnu saņemtu  – citi ģimenes ārsti, vakcinēšanas kabineti utt.: “Valsts vakcīnu pasūtījumus mēs saņēmām jau no septembra, un oktobra sākumā vakcīnas tika piegādātas un vakcinēšanu varēja uzsākt. Novembra vidū tika saņemti arī papildus pieprasījumi, un valsts iegādājās vēl papildus 10 000 vakcīnu. Protams, situācijas ir dažādas – ir ģimenes ārsti, kas arī šīs valsts vakcīnas nepasūtīja, jo vakcināciju neveic, tāpat daudz kas atkarīgs no ģimenes ārsta plānošanas – vai viņš jau laikus bija pasūtījis vakcīnu tādā apmērā, lai pietiktu visiem tiem, kas ietilpst šajās riska grupās.” Interesējoties, ko darīt, ja šo valsts vakcīnu vairs nevar saņemt, I. Arāja skaidroja, ka vēl paliek maksas vakcīnas, bet par šo iespēju arī jārunā ar savu ģimenes ārstu vai jāinteresējas vakcinācijas kabinetā.

Sola precizēt informāciju

Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga skaidroja, ka problēmas sistēmā (kurā pieteikties uz bezmaksas vakcinēšanos pret gripu) varētu būt radušās tāpēc, ka nav aktualizēta informācija «Manavakcīna.lv», taču solīja informāciju precizēt.

 

PAPILDINĀTS

 

Programmu salabo, bet uzaicinājumi pienāk

Jāpiebilst, ka 23. decembrī saņēmām Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietnieces Sintijas Gulbes sagatavoto atbildi, kurā teikts, ka ir veiktas vajadzīgās korekcijas manavakcina.lv un radusies situācija novērsta: “Pašlaik Tukuma slimnīcas vakcinācijas kabinetā nav iespējams saņemt valsts apmaksāto vakcināciju pret gripu.”

Tomēr reālā situācija, kā izrādās, ir cita – tā kā eksperimenta nolūkā bijām vakcīnai Tukuma slimnīcā reģistrējušies, 26. decembrī gan e-pastā, gan telefonā īsziņas veidā tomēr saņēmām atgādinājumu no manavakcīna.lv par vakcināciju 27. decembrī. Līdz ar to ir grūti pateikt, kādas kļūmes novērsa Nacionālais veselības dienests, bet tas nu ir skaidrs, ka noteikti netika izdarīts viss, lai potenciālajiem vakcīnas gribētājiem paziņotu, ka vakcinēšana pret gripu nenotiks.

 

 

Komentāri

 1. Nevajag nekādas žļurgas laist iekšā. Jo kovidafēra turpinās tikai tagad zem gripas.

  1. Farmācijas bizness ir viens no pelnošākajiem, tur pat kur narkobizness un ieroču.

   1. Narkobizness neeksistē. Tas, kā atsevišķi cilvēki iegūst dabā aizliegtas vielas (alkaloīdi jeb augu toksīni, kas kukaiņiem ir nāve, bet cilvēkiem kaifs) vai kaut ko pašrocīgi sintezē (lielākoties slāpekli saturošie heterocikli), ekonomiku globāli neietekmē. Tas ir līdzīgi kā runāt par intīmo rotaļlietu biznesu, jo cilvēku, kas ko tādu pērk, ir maz.
    Ar cieņu, Skolnieciņš
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 2. 2018 g. , pirmo un pēdējo reizi mūžā, ielaidu sev vienu-“pretgripas”, tā saucamo.. .
  Pēc trim mēnešiem, kad, tā- gripa, uzsākās un, tāda-ne pa jokam, arī es dabūju un noslimojos, ka, kājās turēties nespēju.. !
  Dakters:
  -Šis- citas gripas paveids..
  Pateicos. Man, ar, to pašu – viss tapa skaidrs.
  Oh, durjat, našego brata- oh, durjat..!

  1. Ar gripu tā kārtīgi nolikos vienu ziemu veselas trīs reizes. Tā bija vienīgā sezona, pirms kuras savakcinējos.

 3. Sistēmātiski vakcinējos ar 45% ciedru riekstu uzlējumu.
  Manā skatījumā ļoti lietderīgi ne vairāk par 100 grami dienā.
  p.s lūgums nelietot ikdienā litriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *