Kāpēc, lai vakcinētos, jāgaida tik garā rindā?!

– Sestdien, 21. augustā, bijām uz vakcinēšanās punktu Tukuma sporta hallē, taču mani pārsteidza, ka tur nebija nekādas kārtības. Mums bija noteikts pieraksts, noteikts laiks, bet, kad aizgājām, izrādījās, ka visi cilvēki gaida rindā. Cilvēki bija dusmīgi, ka jāgaida tik garā rindā, vieni gāja projām… Vai tiešām tik svarīgā procesā, jo ir taču katrs cilvēks svarīgs, kas izvakcinējas, nevarēja nodrošināt kārtību?!

Redakcija: Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa skaidroja, ka par šādu problēmu nav informēts. Informācijas par to, ka bijusi tik liela rinda, nebija arī domes speciālistei Montai Vavilovai, kas koordinē šo darbu. Viņa skaidroja, ka 21. augusta rītā ar vakcinācijas centru sazinājusies, un viss bijis kārtībā.

Par notikušo atvainojas

Sazinājāmies arī ar VCA poliklīnikas «Elite» direktori Sandru Buzajevu un lūdzām viņas komentāru šai situācijai. Viņa ļoti atvainojās par notikušo: “Tiešām ļoti atvainojos par to, kas noticis. 21. augustā bija ieplānots otro devu izbraukums un bija atvērta iespēja pierakstīties arī uz pirmajām devām, kā arī bijām informējuši ģimenes ārstus par šo iespēju vakcinēties arī, gaidot dzīvajā rindā. Kāpēc šāds lēmums?! Redzot, ka iedzīvotāju aktivitāte krītas – iepriekšējā vakcinēšanas reizē bija 160 vai 170 pacientu, mēs centāmies šo dienu piepildīt, lai tā būtu noslogota, taču pieraksts rādīja, ka pēcpusdienā ir daudz brīvu vietu. Tikai pēc tam izrādījās, ka cilvēki ir pierakstīti dubultā, turklāt klāt nāca tie, kurus bija sūtījuši ģimenes ārsti. Rinda veidojās arī tāpēc, ka mēs vairs nesūtām divas brigādes, kā iepriekš, jo tad dienā būtu jāvakcinē 300 un vairāk cilvēku. Ja pieraksts veidojas 150 cilvēku, tad ar to tiek galā viena brigāde. 21. augustā ir izvakcinēti 182 cilvēki, salīdzinājumam – 18. augustā – 96, 14. augustā – 181, 11. augustā – 174, 6. augustā – 175. Izbraukumā Tukumā augustā ir izvakcinēti 809 cilvēki, kas ir gandrīz 2,5 reizes mazāk nekā mēnesi iepriekš. Bet kopumā Tukumā sporta hallē esam izvakcinējuši kopumā 6459 cilvēkus.”

Hallē – 27. augustā pēdējoreiz

Sandra Buzajeva informēja, ka 27. augustā vakcināciju Tukuma sporta hallē tiks organizēta pēdējoreiz un mēģināsim pa šo nedēļu visu noorganizēt tā, lai neveidotos sastrēgumi: “Mēs plānojam masu vakcināciju organizēt Tukuma kultūras namā, kur ir atrasta piemērota telpa, taču pagaidām esam sarunu procesā. Ja saņemsim atļauju, tad darbu tur turpināsim.”

Pašvaldības vadītājs G. Važa atzina, ka, ņemot vērā lielo cilvēku skaitu, kas izbraukuma vakcinēšanas dienās vakcinējas, ir skaidrs, ka šis process jāturpina, tāpēc dome ir atradusi telpas kultūras namā, taču tām vajadzīgs Nacionālā veselības dienesta saskaņojums. Viņš arī noskaidrojis, ka slimnīcas kapacitāte neesot tik liela, lai šo pienākumu uzņemtos – slimnīcas vakcinēšanas punktā dienā varot savakcinēt ap 20 cilvēku.

 

Komentāri

 1. Priekš kam domāta poliklīnika un slimnīca??? Nesaprotu, kāpēc telpas jādod kultūras namā!!!!!!!

 2. Ka to saprast pedejo reizi???
  Kas tad tagad jādara tiem, kuriem piemēram otrā deva ir nozīmēta 1. septembrī? Jāstaigā pa pilsētu būs jāmeklē, kur tas potēšanas kantoris tagad nu atrodas?!?

   1. Kādai vēl informācijai? Nebūtu netīšām pamanījusi, pat neienāktu prātā, ka kaut kas tiek mainīts. Par to tad bija jāinformē, ka iespējams hallē vairs neatradīsies. Interesanti vai tiešām pat sms veidā neviens netiks informēts? Šaubos vai visi sēž fb un meklē visur visādas izmaiņas par kurām ne jausmas.

 3. nezinu kāpēc vajadzīgs tāds atsevišķs punkts. man, piemēram, vakcināciju(nejaukt ar vaksāciju) veica ģimenes ārsta māsiņa savā poliklīnikas kabinetā. nesaprotu kāpēc ir vajadzīga tā noņemšanās. vai tad ģimenes ārsti nav visiem?
  un arī, ja kāds ģimenes ārsts kaut kāda iemesla pēc nepotē, tad lai koordinē …

 4. Uztaisiet to opciju, kur lasītājs var iesniegt labojumus tekstam, citādāk man drīz acis vajadzēs IZvakcinēt (kas šis vispār par terminu?! Izklausās atbaidoši…)

  Un tam, kas te sprēgā par to, ka viņam, nabadziņam, nav informācijas un kur nu to meklēt – Tu točna neesi IZvakcinēts/-a, jo ļoti skaisti SMS atsūtīja atgādinājumu, kur, cikos jābūt gan uz 1., gan 2. poti, un loģiski, ka skolā vairs nebūs tas centrs, jo 1. septembrī sākas mācības, daaaaaaaah!

  1. Jā, kurš „NTZ” gudrītis izdomājis to priedēkli iz- piekabināt. Darbības vārds ir vakcinēt. Un vienā dienā vakcinēja 182 cilvēkus.

 5. Nez kāpēc vakcinācijas tantes noklusē, ka ierodas vismaz 15-30 min vēlāk pēc sava darba laika sākuma?! Abas reizes gaidīju, tāpēc nevarētu teikt, ka “vienreiz jau var gadīties”. Runāju arī ar armijas pārstāvjiem, teica, ka tas ir regulāri. Ja man ir pieraksts uz 9.00, bet ierodas 9.30, tad padomājiet cik lielas cilvēku rindas ievelkas. Amerika ir atklāta!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *