Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāpēc atjauno vēl labu asfaltu?

Lasītājs jautā: “Skatos, ka atkal notiek remontdarbi uz Ventspils šosejas (posmā, kas aiz  Tukums-Kuldīga rotācijas apļa. – Red.). Jautājums: kāpēc tieši te, ja ceļa segums, šķiet, mainīts salīdzinoši nesen un bija pavisam labā kārtībā? Tajā pašā laikā citviet situācija uz ceļiem ir daudz sliktāka un daudz kur arvien vispār nav asfalta, kā, piemēram, ceļā uz Zanti,” tā pirms nedēļas jautāja mūsu lasītājs no Tumes. 

Redakcija: komentāru lūdzām VSIA «Latvija valsts ceļi», kuru pārziņā ir šis posms. “Patlaban tiek atjaunots asfaltbetona segums uz Ventspils šosejas (A10) no Tukuma līdz krustojumam ar autoceļu Tukums-Lazdas (V1442) (no 68,63.  līdz 79,51. km). Šim posmam 2011. gadā veikta pārbūve ES Kohēzijas fonda ietvaros, un kopš tā laika ir pagājuši 12 gadi. Ilgtspējīga un saimnieciska autoceļu uzturēšana nozīmē savlaicīgu seguma atjaunošanu 7 līdz 12 gadus pēc tā ieklāšanas, atkarībā no satiksmes intensitātes un pielietotās tehnoloģijas. Pēc 7 līdz 12 gadu ilgas ceļa ekspluatācijas, seguma virskārtā parādās nodiluma un noguruma pazīmes. Plaisas virskārtā ir mazas, un tās var konstatēt tikai speciālisti. Ja autoceļa seguma virskārtu nenomaina, mazās plaisas kļūst lielākas, caur tām ūdens piekļūst ceļa apakšējām kārtām, un ceļš tiek pamatīgi bojāts un nākamais remonts būtu jau stipri dārgāks. Savlaicīga seguma atjaunošana posmos, kuri ir uzbūvēti par Eiropa Savienības līdzekļiem, ir obligāta prasība, ko uztur finansētājs – Eiropas Komisija (EK), lai  tiktu nodrošināts maksimālais ceļu kalpošanas periods,” tā VAS «Latvijas valsts autoceļi» vārdā skaidro Anna Kononova, kas pārstāv uzņēmuma Komunikāciju nodaļu.

Citi šobrīd aktuālie ceļu darbi novadā: tie notiek autoceļā Sloka–Talsi (P128) Bigauņciemā un Lapmežciemā, kā arī noris Abavas tilta pārbūve, pagriezienā uz Matkuli.

Komentāri

 1. Par savu veselību jārūpējas jau no bērna kājas, auto jāremontē savlaicīgi.
  Tieši tas pats attiecas uz autoceļiem, tie jāatjauno savlaicīgi, nevis jāgaida , kad ceļš sabruks.
  Jautātājs ir riktīgs vienas dienas bezsaimnieks, kuram par rītdienu nospļauties.

  1. Esi dzirdējis par garantiju-1,2,3 vai cik gadu,vai domā ka nodokļu maksātājs ir kaza kuru nu tik slauks un slauks,ddd

   1. Nunu, un tu esi dzirdējis par atšķirību starp garantiju līdz 5 gadiem un uzturēšanu pēc 7-12 gadiem?

 2. Parasti jau tie ,,gudrie” prāti visur bļauj,ka tiek nauda atmazgāta vai kabatās bāzta,šoreiz ari būs kāds dunduks šeit???

  1. 21.06.2023 10:38 RTU materiālzinātnieki zinās labāk, ko teikt. Ceļu jomā man var sastāstīt pilnas ausis glupjību.

 3. Diemžēl manos laukos ir daudz zemesceļu, kas ved uz vairākām lauku mājām. Bet neviens negrib uzbērt šiem ceļiem granti. Senāk, līdz padomijas laikiem (padumjās krievijas laikiem), šie ceļi bija labi, bet kad taisīja meliorācijas sistēmas, šos ceļus izrakņāja, bet vietā granti neuzbēra. Tagad es rakstu un rakstu, bet pašvaldība mani ignorē. Mana ģimene šo to par savu naudu uz ceļa izbēra, bet no tā ir maz jēgas. Viena krava ceļu būves grants neko nelabo. Toties ierēdņiem ir labas algas.

 4. Ceļa remonts; štuka! Desmit štukas, nezināmā virzienā!!! Pag, vienu jaunu traku redzēju!

 5. Klauns salidzina čuhņu Zanti ar vienu no galvenajiem autoceļiem. Tad jau visiem jāčīkst,kur grants ceļš.

 6. No Sātiem līdz Irlavai asfalts arī ir drusku noguris.Speciālisti plaisas nepamanīja…..

 7. Murgi. Kādas “mazās plaisas”? Tā vietā vajadzēja pabeigt ceļa remontu posmā Plosti -Sabile. Tur brauc simtiem auto gan tūrisma sezonā ( jo īpaši ) gan visu gadu. Atstāja vnk nenormālā stāvoklī. Tipiska Latvijas valsts ceļu pieeja. Kaut ko iesākt, samuļļāt, pamest, gaidīt mistiskas “ekspertu mikroplaisas” nevietā utt utjp. Un kāpēc ir absolūti debils “remonts” dažos posmos Stende – Talsi??? Teicams ceļš sapostīts, sagraizīts gabalos un pavirši uzlikts asfalts. Kāpēc ir jānodarbojas ar debilām aktivitātēm kam nav sakara ar ceļu ilgtspējīgu uzturēšanu. Iemesls – vai nu totàla neprofesionalitāte, stulbums, formāla pieeja vai “vecās shēmas”?????

  1. Nejauc Tukuma novadu ar Talsu novadu, katrā vietā sava sistēma, pats tak neatbildi par kaimiņa uztaisītiem kasjakiem!

 8. Kāds atkal grib piebast pilnas kabatas ar naudu. Latvijas zagļu banda. Zog visu likumīgi.

 9. Jā biku papētīju toč jau tik daudz gadu aiztecējis,bet asfalts vēl bij labs varēju kur citur uzliet..

 10. te ar celiem ir tas pats kas ar tirgus tupeleem.divas nedeelas un izsvied ugunskuraa
  veikalaa,nu piesvied veel tik un staigaa piecus un vairaak gadus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *