Attēlam ir ilustratīva nozīme; piemērs no Olaines pašvaldības

Kad beidzot atkritumu konteineri būs zem jumta?!

Par šo jautājumu pēdējā laikā daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji atkal sākuši interesēties, jo maksa par atkritumiem nemazinās, bet tikai pieaug, turklāt nav veidā, kā šo maksu samazināt, lai kā arī katrs atkritumus nešķirotu. Bet konteineru laukumi kā bijuši, tā joprojām nereti vairāk līdzinās stihiskai izgāztuvei nekā civilizētam infrastruktūras objektam.

Apsaimniekotājs – bremzē

Preses konferencē domes izpilddirektors I. Liepiņš skaidroja, ka apsaimniekotājam SIA «Tukuma nami» ir iedots paraugs – uzzīmēta nojumes skice, kādu var piedāvāt iedzīvotājiem, un atliek vien rīkot sapulces un ar iedzīvotājiem par to vienoties. Vaicāts, vai taisnība, ka sākotnējā iecerē šī būve bijusi vien 1,50 m augsta, kas nav atbilstoši tam, lai tajā varētu ērti ievietot konteinerus un izbērt atkritumus, I. Liepiņš skaidroja, ka viss šis ir izrunāts un akceptēts: “Šajā jautājumā domē esam izdarījuši visu, kas vien iespējams, izdevuši uzņēmējam ceļa karti, nodrošinājuši būvvaldes atbalstu, bet… Apsaimniekotājs – šajā gadījumā SIA «Tukuma nami» – ir pēdējais ķēdes posms, no kura ir atkarīgs, vai šī iecere īstenosies. Man šķiet, ka apsaimniekotājs tagad vienkārši bremzē šo procesu, atsakoties uzņemties iniciatīvu, bet kādam tas ir jādara.”

Nebremzē, bet… gaida?

Pēc preses konferences SIA «Tukuma nami» valdes loceklim Uldim Eglītim vaicājām, kāpēc viņš nevēlas organizēt iedzīvotāju aptaujas un ierīkot slēgtās atkritumu novietnes. Viņš skaidroja, ka tā neesot taisnība – pēdējoreiz tiekoties domē, bijusi saruna, ka tā izstrādās tipveida projektu, kas būtu lielākā vai mazākā mērā pieņemams visiem. Un vēl ar pašvaldību bijusi runa par to, ka šādu slēgtu konteineru laukumu vispirms uzliks pie Celtnieku ielas 3, kur nav nepieciešams saskaņojums ar iedzīvotājiem, jo zeme un dzīvokļi pieder pašvaldībai: “Tur ikvienam būtu iespēja apskatīt, kā šāds slēgts atkritumu laukums izskatās, un tad būtu vieglāk pārliecināt citu māju iedzīvotājus ko tādu ierīkot. Turklāt šo paraugu kā projekta sastāvdaļu mēs tad tālāk varētu lietot un ar to darboties. Jebkurā gadījumā slēgtajām novietnēm ir vajadzīgs projekts, jo tām jābūt augstākām par 1,50 m, turklāt ir jābūt arī dzīvokļu īpašnieku lēmumam par to, ka viņi ir gatavi šo projektu īstenot un finansēt. Iespējams, ir radies pārpratums.” Vaicāts, vai kāda māja jau ir izteikusi vēlmi norobežot atkritumu konteinerus. U. Eglītis skaidroja, ka vēlmes ir daudzām mājām, bet šāda dzīvokļu īpašnieku lēmumam ne no vienas mājas nav saņemts. Tiklīdz būs, un mājai uzkrājumā būs nauda, darīsim!”

 

Komentāri

  1. Nesmīdiniet, ar muti braukt prot visi, bet kad būs jāver vaļā maciņš, lai maksātu par nojumēm, visi lielie gribētāji pazudīs momentā.
    Tajos sovoku blokgraustos dzīvojošie vecie sovoki ne par ko negrib maksāt, tie grib visu par ”na haļavu”.

  2. Štrunts par nojumē, jo Eiropas valstīs nav tādas nojumes, nu neizgāž naudu kur nevajag. Bet jā, jo vairāk šķifojam, jo vairāk jāmaksā, jautājums kāpēc?

    1. 1 mums vajag atkritumus kautkur likt, piemēram speciālā laukumā
      2 mums vajag atkritumus likt konteinerī
      3 mums vajag atkritumus šķirot
      4 mums vajag atkritumus aiz žoga…
      5 …zem jumta
      ….
      ….
      9999 mums nevajag atkritumus

    2. Tāpēc, ka šobrīd dzīvotspēja ir tikai obligāto maksājumu /abonēšanas maksas iekasētājiem. It īpaša medusmaize tiem, kuru pakalpojums noteikts ar likumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *