Muzeju nakts Engures un Jaunpils novados

Eiropas muzeju nakts, 18. maijs,  kā arī diena pirms tam bija itin vēlīga, lai daļa pasākumu tiktu rīkota ārpus telpām un radītu teju vai vasarīgu svētku atmosfēru.

Tā arī Lapmežciemā, kur pļavā pie muzeja notika tradicionālā zivju kūpināšana, varēja apgūt niedru aizslietņa veidošanas pamatus un saņemt konsultācijas, kā atjaunojami koka logi un durvis. Turpat bija apskatāma vēsturisku rokdarbu izstāde, skolēnu «Tālavas taurētāja» zīmējumi un varēja iesaistīties Dabas aizsardzības pārvaldes organizētājās izzinošajās dabas spēlēs. Pasākumu ar koncertprogrammu kuplināja  aktrise Anita Grūbe, dziedātāja Inguna Kalniņa un komponists Māris Lasmanis, kā arī pašā muzejā, neskaitot pastāvīgo ekspozīciju, bija lūkojama foto studijas «Aspazija» darbu izstāde.

Savukārt Šlokenbekas muižā, kur iekš un ārpus telpām notika radoša darbošanās, varēja novērtēt teātra studijas «Kāre» jaunāko veikumu –izrādi par zināmākajām tuvākās apkārtnes leģendām un spoku stāstiem, dziedātājas Laimas Dimantas koncertu un deju studijas «Alegorija» priekšnesumu. Mazākajos apmeklētājus priecējas eksperimentu šovs un jebkuram bija iespēja pavadīt rimti muzikālu vakaru ārā kafejnīcā.

 

Tajā pašā laikā Jaunpils muzejā bija aplūkojamas ekspozīcijas, kas veltīta Brīvības cīņām un kara tematikai kā tādai – piemēram, Māra lejas veidotās minidiorāmas. Tāpat –   Lanas Berģes-Kalnas glezna un čaklāko novadnieču veidoto tradicionālo pavasara ziedu izstādi. Savukārt pagalmā,  bibliotēkā un uz pils saliņas notika dažādas radošas nodarbības dažāda vecuma un interešu apmeklētājiem. Piemēram, varēja iemācīties izjaukt gaisa pistoli un pagatavot zobenu, no klucīšiem uzbūvēt senlatviešu sētu u.tml. Šajā vakarā apmeklētājiem bija atvērta arī Jaunpils baznīca, kur varēja iet lūkot, ciktāl ir tikts ar dievnama atjaunošanas darbiem.

 

Vairāk lasiet otrdienas, 21. maija, laikraksta numurā ŠEIT=>  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *