“Puratos Latvia” piešķir stipendijas un tiekas ar stipendiātiem Pūrē

Kopš 2006. gada “Puratos Latvia” stipendijas ir kļuvušas par atspēriena punktu 38 pārtikas tehnoloģijas, ķīmijas un ar to nozaru saistītiem studentiem. Septiņpadsmit gadu laikā kopā saziedoti 134 097 eiro. Vienas stipendijas apmērs katram stipendiātam ir 2600 eiro akadēmiskajā gadā, kas tiek izmaksāti 10 mēnešus no 1. septembra līdz 30. jūnijam. Ilgtermiņa sadarbības ietvaros “Puratos Latvia” stipendijas administrē “Vītolu fonds”.

 1. septembrī studijas Latvijas augstskolās ar uzņēmuma stipendijām uzsāka trīs studenti: Ieva Mārsija Jurēvica (LBTU, “Pārtikas kvalitāte un inovācijas”), Mareks Lazda (RTU, “Ķīmija un ķīmijas tehnoloģijas”) un Laura Kukle (LBTU, “Pārtikas produktu tehnoloģija”).

Lai iepazītos ar stipendiātiem un sveiktu ar jaunā mācību gada sākumu, 15. septembrī “Puratos Latvia” ģenerāldirektors Aigars Balodis aicināja jauniešus un “Vītolu fonda” darbiniekus uz ražotni Pūrē. Tikšanās laikā studentiem bija iespēja apskatīt ražošanas procesu un uzzināt par jaunākajām inovācijām, kā arī kopā ar maiznieka amata meistari Lindu Bekmani pagatavot kēksu, izveidojot katram savu unikālo garšu no “Puratos Latvia” piedāvātās produkcijas.

Stipendiāts Mareks Lazda pēc tikšanās dalījās savās pārdomās: “Pēc šādas ekskursijas manas izjūtas ir fantastiskas. Man bija iespēja iepazīties ar dažādo produkciju, ko veikala plauktos neievērotu. Biju patīkami pārsteigts par dažādām ēdienu inovācijām – olu aizvietotāju, jaunākās paaudzes taukvielām un mīklu uzlabojumiem. Pateicos par iespēju būt šajā uzņēmumā, par izbrīvēto laiku priekš mums, un ka sniedzāt patīkamu priekšstatu par uzņēmējdarbības jomu. Mani ieinteresēja, cik dažādu nozaru pārstāvjiem jābūt vienotiem, lai radītu produktu: ķīmiķim, pārtikas tehnologam un citām. Jau esmu labi izpratis, ka ķīmija nav tikai reakcijas, tā ir procesu pētīšana un ļoti precīza to analīze. Liels paldies par šādu iespēju uzzināt vairāk par “Puratos Latvia”, pārliecinot mani, ka inovācijas ir vienmēr iespējamas.”

 

 

 

Komentāri

 1. Kāpēc lauku proletārietis Skolnieciņš nepiesakās Puratos stipendijai?
  Vai arī šeit, viņaprāt, negrib atzīt lauku proletārieša ģenialitāti?

  1. 2023 saka: 20.09.2023 16:10 Man stipendiju nedos. Savulaik, es pieteicos, kad biju vidusskolēns uz “Vītola stipendiju”, bet mani smuki noignorēja.

  2. 2023 saka: 20.09.2023 16:10 Es neesmu komunists, man komunisti riebjas. Tā kā nepiedēve man to, kas es neesmu.
   Komunisms ir noziedzīga, krimināla ideoloģija ar šausmīgu vesturi, kas līdzvērtīga kristietības asiņainajai vēsturei. Tāpēc nelieto komunistu žargonu un nesaukā mani par proletārieti.

 2. It kā jau labi, bet grūti priecāties ieraugot šo puratosu sarakstā starp biedriem, kuri bez krievu barošanas iztikt kā nevar, tā nevar 🙁

  1. Es gan vairāk ar riebumu uztveru sajūsmu par “jaunākās paaudzes taukvielām un olu aizvietotājiem”,Krievija, salīdzinoši, ir daudz mazāks ļaunums par šo.

   1. Adriatico saka: 21.09.2023 10:14 Un? Vai tu esi pārtikas tehnologs, ka par pārtiku tik droši runā? Jeb tu esi prokremliski noskaņots cilvēks bez augstākās izglītības, kurš bezsakarā lieto vārdu savienojumu “jaunākās paaudzes”. Ja tu uzskati, ka kara nav, bet ir specoperācija, kas rit pēc plāna, tad tev ir pēdējais laiks pārvākties uz fašistisko krieviju un dzīvot tur. Latvija ir Ukrainas sabiedrotā. Patīk tev tas, vai nepatīk.

  2. Normāli uzņēmumi ar krieviju nesadarbojas. Par fašistiskās krievijas veikto Krimas pussalas, Doņeckas un Luhanskas apgabalu okupāciju bija zināms jau 2014. gada pavasarī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *