Pasākumi Lieldienu brīvdienās Tukumā un apkārtnē

Lieldienu brīvdienās aicinām lustīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni kādā no mūspuses pasākumiem. Neatņemama šo svētku tradīcija ir olu krāsošana, kad, tās ietītas dažādos zaļumos, garšaugos un vārītas sīpolu mizās, mellenēs vai upeņu sulā, pārtop par krāšņiem mākslas darbiem. Senlatvieši ticēja, ka šis process veicina labu satikšanu ģimenē. Tāpēc krāso olas un ņem tās līdzi uz kādu no Tukuma puses Lieldienu pasākumiem!

 

 

 

Lieldienu ieskandināšanas pasākumi

Lieldienu brīvdienās no 7.līdz 10.aprīlim Tume aicina piedalīties Fotoorientēšanās konkursā! Tāpat visas Lieldienu brīvdienas pie Tumes kultūras nama parciņā būs iespēja ripināt olas, šūpoties, uztaisīt jautrākās ģimenes un draugu bildes, un visādi citādi – pavadīt laiku krāsaini priecīgās Lieldienās! Paslēpto olu atrašanās vietu fotoorientēšanās konkursa pavedienu saņemšanai piesakies, sūtot ziņu uz WhatsApp – 25764609! Adrese: Pasta iela 1A, Tume, Tumes pagasts, Tukuma novads. Sīkāka informācija pa tālruni 25764609.

Piektdien, 7.aprīlī pulksten 12:00 uz Lieldienu pasākumu aicina biedrība “Līdzvērtība”. Būs gan olu krāsošana, gan ripināšana, gan rotaļās iešana un arī darbošanās radošajā darbnīcā! Adrese: Raudas iela 12A, Tukums. Informācija pa tālruni 26999502.

Uz Lieldienu sadancošanās koncertu piektdien, 7.aprīlī pulksten 18:00 aicina Tumes kultūras nama TDK “Solis” un draugi. Ieeja koncertā bezmaksas. Adrese: Pasta iela 1A, Tume, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Sestdien, 8.aprīlī no pulksten 12:00 līdz 14:00 ciemos gaida Džūkstes pasaku muzejs uz pasākumu “Lieldieniņa”, kur varēs ļauties olu krāsošanas priekam, olu meklēšanas priekam, kā arī – tiks darīti labi darbi! Kādi? Tiks gatavoti putnu būrīši! Tāpat tiks minētas mīklas, spēlētas spēles un varēs nobaudīt arī zupu. Dalības maksa pasākumā – 3 EUR. Adrese: Lanciņu skola, Džūkstes pagasts, Tukuma novads, www.tukumamuzejs.lv . Informācija un pieteikšanās pa tālruni 26513314.

Izrāde bērniem “Trušu kāposti jeb kā kļūt par varoni” būs skatāma sestdien, 8.aprīlī pulksten 16:00 Slampes Kultūras pilī. Smieklīgais, piedzīvojumiem bagātais, humoristiskais un aizkustinošais stāsts par diviem bailīgiem trušiem patiks gan bērniem, gan pieaugušajiem. Biļetes cena 5 EUR. Adrese: Slampes Kultūras pils, Slampe, Slampes pagasts, Tukuma novads.

Lieldienu lustes

Nāc un izbaudi ģimeniskas, jautras un mierpilnas Lieldienas Tukuma pilsētā! Tukuma Pilsētas parkā 9.aprīlī laikā no pulksten 12:00 līdz 14:30 būs Lieldienu radošās darbnīcas, spēles, rotaļas, trušu māja un kazlēni, muzikāli izklaidējošā programma ar dziesmām un dejām. Tukuma Pilsētas parkā bērnus pārsteigs trepju teniss, vasaras slēpošana komandās, kā arī mini biljards! Savukārt, Tukuma pilsētas Kultūras namā jau pulksten 15:00 varēs noskatīties Bērnu un jauniešu teātra “Knifiņš” izrādi visai ģimenei “Trīs traki truši”. Bet Tukuma ev. lut. baznīcā pulksten 17:00 noklausīties Ogres novada Kultūras centra vokālās grupas “Anima Solla” koncertu. Adrese: Tukuma pilsētas kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums, Tukuma novads, www.tukumakn.lv.

Savukārt, Kandavas promenādē jau pulksten 12:00 būs skatāma Lieldienu izrāde “Trakās Lieldienas”, pēc tam pulksten13:00 visi aicināti uz Zaķu figūru konkursu apbalvošanu ar Mazo cāļu dziesmām! Pulksten 13:30 – Putnu būrīšu naglošana, radošās olu darbnīcas, Zaķu orientēšanās spēles, bet 14:00 – Zaķskābeņu zupas ēšana un zaķu burkānu graušana. Bet pulksten14:30 visi tiks aicināti piedalīties Zaķu ģimeņu skrējienā, kur katrs dalībnieks aicināts padomāt par tēlu! Kandavas kultūras namā pulksten 15:00 varēs noskatīties animācijas filmu visai ģimenei par sunīti “Marmadjūku”. Kultūras namā jau no pusdienlaika darbosies arī bērnu kafejnīca! Adrese: Kandavas vecpilsēta, Ūdens iela, Kandava, Tukuma novads un Kandavas kultūras nams, Lielā iela 28, Kandava, Tukuma novads, www.kandava.lv.

9.aprīlī pulksten 12:00 pie Zentenes kultūras nama būs Lieldienu pasākums “Zaķa taka”. Līdzi jāņem krāsotas olas izstādei, ripināšanai un olu kaujām. Adrese: Zentenes kultūras un Sēmes tautas nams, “Gobas”, Sēmes pagasts, Tukuma novads.

 

Vānes kultūras namā Lieldienas tiks svinētas ar Lieldienu olu un zīmējumu izstādi 9.aprīlī pulksten 12:00. Bet uz Pavasara balli jādodas pulksten 22:00, kur par lustīgu deju soli parūpēsies Māris Blāze. Ieeja 10 EUR. Galdiņu rezervācija pa tālruni 29482777. Adrese: “Gaismiņas”, Vāne, Vānes pagasts, Tukuma novads.

Svinēt pavasara jautrākos svētkus 9. aprīlī no pulksten 12:00 līdz 17:00 aicina arī Jaunmoku pils ar plašu Lieldienu svinību programmu. No olu ripināšanas un dancināšanas, radošās darbnīcas un tematiskajām muzeja izstādēm līdz lielākā olu burbuļa pūšanai parkā, kas kopā ar ģimeni ļaus izbaudīt pavasarīgo svētku noskaņu un jautrību visas dienas garumā. Svētkos neiztikt arī bez kārtīgas izšūpošanās pils parka šūpolēs un skaistu foto atmiņu uzņemšanas Mežaparka takas foto stūrī. Arī svētku dienā, piedaloties aktivitātē “Mīklu olu koks”, varēs minēt mīklas, bet tie, kuri atpūtai vēlēsies piešķirt izglītojoši – izklaidējošu pieredzi, varēs piedalīties orientēšanās spēlē “Lieldienas apkārt pasaulei”. Savukārt, no pulksten 13:00 līdz 14:00 ikvienam būs iespēja apmeklēt radošo darbnīcu “Ai, zaķīti, garausīti”, kur varēs izveidot savu, unikālo Lieldienu simbolu – garausi. Dalības maksa radošajā darbnīcā 2.00 EUR no personas. Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads, www.jaunmokupils.lv

Engurē, Zušuciema parkā 9.aprīlī no pulksten 11:00 “Lieldienu lauku sētas piedzīvojumus” varēs baudīt gan pieaugušie, gan bērni. Būs olu gleznošana, varēs olas ripināt, varēs arī apskatīt trušu māju un kaziņas, vērot maģisko burbuļu meistarklasi, kā arī – izjāt ar poniju! No pulksten 13:00 Engures kultūras namā muzikāli priecēs konkurss “Engures cālis 2023”! Adrese: Zušuciema parks, Jūras iela 87, Engure, Engures pagasts, Tukuma novads.

9.aprīlī Lieldienu lustes laikā no pulksten 11:00 līdz 12:00 būs Smārdes parkā “Vēju dārzs”, kur notiks koncerts un radošās darbnīcas, bet no pulksten 13:00 līdz 16:00 pasākums būs Šlokenbekas muižā. Tur būs gan koncerts, gan radošās darbnīcas, gan arī olu izstāde, ripināšana, mobilā dabas klase, mini zoo un arī rotaļprogramma un lupatdeķu izstāde! Ieejas maksa 2 EUR. Adrese: Šlokenbekas muižas ansamblis, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads un Smārdes “Vēju dārzs”, Smārde, Smārdes pagasts, Tukuma novads.

Raibu raibie svētki Lieldienu priekā tiks svinēti ar koncertu Slampē 9.aprīlī pulksten 12:00! Koncertā piedalīsies gan dejotāji, gan dziedātāji, gan arī folkloras kopa “Pūrs” un kopienas centrs “Rīti”. Pēc koncerta būs dažādas āra aktivitātes kā podu sišana, zābaku mešana, olu ripināšana, orientēšanās sacensības un radošās darbnīcas. Līdzi jāņem jau krāsotas Lieldienu oliņas. Adrese: Slampes Kultūras pils, Slampe, Slampes pagasts, Tukuma novads.

Zemītes pagastā Lieldienas 9.aprīlī pulksten 11:00 ieskandinās Zemītes tautas nama amatierkolektīvu koncerts “Lielā Diena rotājās, es tai līdzi līksmojos..”. Jau no pulksten 12:00 pie Zemītes tautas nama būs Lieldienu āra aktivitātes: šūpošanās lielajās šūpolēs un rotējošajā Orbitronā, tradicionālā olu ripināšana un minigolfs, kā arī radošās nodarbes čaklajiem darītājiem. Bet pulksten 15:00 būs Lieldienu dievkalpojums Zemītes baznīcā. Adrese: Cerības, Zemīte, Zemītes pagasts, Tukuma novads.

Pirmajās Lieldienās 9.aprīlī pulksten 11:00 uz tikšanos graviņā pie Mārtiņa aicina Matkule! Izvēloties burvju kastes, atraktīvi pasaku varoņi iesaistīs pasākuma dalībniekus īpašos pārbaudījumos, lai kopīgi atrastu zaķim burkānus. Būs arī mini izrāde par zobu fejas burvestībām burbuļos, kā arī burvju kastes pārsteigumi un muzikālas aktivitātes ar zaķi! Adrese: Matkules kultūras nams un bibliotēka, “Tūjas”, Matkules pagasts, Tukuma novads. Informācija pa tālruni 25772208.

Uz Lieldienu ieskandināšanu 9.aprīlī pulksten 11:00 kopā ar bērniem un folkloras kopu “Vācelīte” Zantes pagastā aicina Zantes kultūras nams. Ieskandināšanā piedalīsies arī Zantes amatierteātris, kas piedāvā noskatīties izrādi “Kāzas”. Zantē būs iespēja piedalīties krāšņāko Lieldienu olu izstādē, kā arī jautrās Lieldienu aktivitātēs! Adrese: Zantes kultūras nams un bibliotēka, Skolas iela 6, Zantes pagasts, Tukuma novads.

Arī Viesatās tiks svinētas Lieldienas! Viesatu birzītē 9.aprīlī no pulksten 11:00 būs radošās darbnīcas, lielformāta spēles un stafetes! Būs iešana arī tradicionālajās Lieldienu rotaļās, olu meklēšana, ripināšana un citas Lieldienu izdarības! Adrese: Viesatas, Viesatu pagasts, Tukuma novads.

Irlavas centra parks 9.aprīlī pulksten 13:00 aicina uz Lieldienu ieskandināšanu ar tradīcijām, radošajām darbnīcām, krāšņākās olas konkursu un pankūku cepšanu. Lieldienas tiks ieskandinātas kopā ar folkloras kopu “Atbunga”. Līdzi jāņem jau krāsotas Lieldienu oliņas. Adrese: Irlava, Irlavas pagasts, Tukuma novads.

Pasākumi Otrajās Lieldienās

 

Lieldienu jautrošanās Sēmes pagasta centrā 10.aprīlī pulksten 11:00. Būs dejas un dziesmas kopā ar “Mini skoliņa” ritmikas un rotaļdeju grupiņām no Tukuma, kā arī teatralizēts uzvedums “Zaķa Garauša pavasaris”. Adrese: Sēmes pagasta centrs (priedītes), Sēme, Tukuma novads.

Jaunpils pils pagalmā, pirmdien, 10.aprīlī pulksten 13:00 ikkatrs mīļi gaidīts ne vien uz dalību konkursā, bet arī uz mini izrādi “Zobu feja”, kā arī uz burvestību vērošanu. Kas par burvestībām? Ziepju burbuļi un burvju kastes pārsteigumi! Būs arī Lieldienu rituāli, radošās darbnīcas un muzikālās aktivitātes ar zaķi! Adrese: Jaunpils pils, Dzirnavu iela, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Tukuma novads, www.jaunpilspils.lv.

Ar koncertprogrammu “Gaismas svētceļnieki“, kas veidota īpaši Lieldienām pirmdien, 10. aprīlī pulksten 16:00 Tumes Kultūras namā muzicēs pianists, neaizmirstamu interpretāciju meistars Reinis Zariņš. Koncertā tiks atskaņota Andreja Selicka, Džona Tavenera, Komitasa, Arvo Perta, Riharda Dubras, Johana Sebastiāna Baha un Breda Meldava mūzika. Ieejas maksa 10 EUR. Adrese: Pasta iela 1A, Tume, Tumes pagasts, Tukuma novads. Sīkāka informācija pa tālruni 25764609.

Lapmežciema parkā, pirmdien, 10.aprīlī no pulksten 12:00 būs Lieldienu spēles un rotaļas ar bērnu iemīļotajiem multfilmu varoņiem Bingu un Sulu, radošās darbnīcas, olu ripināšana un arī mini zoo apskate un izjādes ar zirdziņu. Adrese: Liepu iela 2A, Lapmežciems, Lapmežciema pagasts, Tukuma novads.

Visi laipni aicināti apmeklēt arī Lieldienu dievkalpojumus, kuri Tukuma un apkārtnes baznīcās norisinās katru dienu no Klusās Piektdienas līdz pat Otrajām Lieldienām.

Šajos svētkos pieņemts šūpoties, ne vien, lai odi nekostu, bet arī tāpēc, lai izklīstu mākoņi un nebūtu lietaina vasara, kā arī, lai nākamajā gadā nenāktu miegs! Visiem augstu šūpoties!

Priecīgas, ģimeniskas Lieldienas!

 

Par pasākumiem Tukuma novadā lasām arī ŠEIT===========>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri

 1. Brīnumi Tukums varējis uztaisit 2 stundu pasakumu parká,un tas ir viss uz 4 brīvdienām, mjaa nu dikti koši ,ha,ha,ha

 2. Tagad pienakusi tadi laiki ka visur vajag nauda, neviens neies un netaisis bezmaksas nekadus pasakumus ka agraak. Tie laiki ir pagajusi.

  1. Interesanti gan kapēc gan nevaretu kāds no deju utt.kolektīviem kuri tiek uztureti uz budžeta lidzekļiem kādu mazu koncertiņu uz visa veida svētkiem pilsētā sniegt tiem kas šo naudu pelna!!!

 3. Kā par brīnumu tīri labs bija sanācis pasakums parkà .Izrāde kulturas namā gan …..nùuuuuuuuu stipri vel pie tās jāstrādā lai būtu baudāma .

 4. Priecīgas Lieldienas! Lai pavasara un rītausmas Dieviete Ostara svētī visus Latvijas patriotus!
  commons.wikimedia.org/wiki/File:Dievietes_Ostaras_godin%C4%81%C5%A1ana_Lieldienu_r%C4%ABt%C4%81.jpg [Dievietes Ostaras godināšana Lieldienu rītā.jpg]
  Anotācija: Lieldienas ir pavasara un rītausmas Dievietes Ostaras svētki. Lieldienu angliskais nosaukums «Easter» un vāciskais nosaukums «Ostern» ir cēlies no Dievietes Ostaras vārda. Šie pavasara svētki ir dažus tūkstošus gadus seni. Sākotnēji tos svinēja ķelti un ģermāņi, bet vēlāk arī citas tautas.
  Es saprotu, ka Dieviete Ostara nav Baltu Dieviete un nav nekādīgi saistīta ar mūsu sentēvu paražām un ticību, tomēr sakarā ar katoļu Lieldienām viņa ļoti labi iederas mūsdienu Latvijas kultūrvidē. Manuprāt, labāk nekā katoļu baznīcas svētie. Divas dienas gadā var arī Dievieti Ostaru pagodāt. Protams, dievturībā viņu iekļaut nevajadzētu. Tomēr Dievietes Ostaras kults labi iekļaujas Lieldienu svinēšanā. Un Latvijai no tā skādes nav.
  Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂

 5. Bija cerība, ka Skolnieciņš uz Lieldienu laiku iziet ārstēšanās kursu vai viņa kremļa bots kārtējo reizi transformējas par adeli vai lamberta zeķi.

 6. Un nedrīkst nolaist rokas,kad savu ticību sludini,kaut apkārt neticīgo naids virmo Aleluja!Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 10.04.2023 21:40 Izbeidz valkāt manu segvārdu! Un izbeidz man karināt virsū kristietību. Tas ir pretīgi.

 7. Fašisms ir reliģija , nacisms ir reliģija, viss silktais ir reliģija-tātad arī lieldienas ir sliktas.Viss labais — PĒrkons un Laima.Ar cieņu, Skolnieciņš
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība

  1. Skolnieciņš saka: 11.04.2023 10:20 Vai ntz.lv neredz, ka segvārdu zaglis kaut ko drukā manā vārdā?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *