Nedēļas nogalē Rīgas zooloģiskajā dārzā būs radošā darbnīca «Dzīvnieku īpašās spējas»

Šīs nedēļas nogales brīvdienās, 12. un 13. novembrī aicinām visus uz radošo darbnīcu “Dzīvnieku īpašās spējas” Rīgas Zooloģiskā dārza Latvijas abinieku un rāpuļu zālē no plkst. 12.00-15.00, ko vadīs māksliniece Aija Putniņa. Darbnīcas dalībnieki savos zīmējumos varēs dzīvās radības ietērpt reālās un arī fantastiskās superspējās.

Katram dzīvniekam ir izstrādāta sava stratēģija, lai spētu izdzīvot briesmu pilnajā pasaulē. Ja latvju tautas varonim Lāčplēsim neticamais spēks slēpās ausīs, tad dzīvnieku pasaules supervaroņiem īpašās spējas un prasmes saistītas ar dažādām ķermeņa daļām. Arī daudziem Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekiem piemīt kādas īpašas prasmes, kas ļauj tiem būt labākiem un veiksmīgākiem, salīdzinājumā ar to konkurentiem par barību, mājvietu un drošību. Piemēram, čūskas redz infrasarkano starojumu, kas ļauj tām sekmīgi medīt siltasiņu dzīvniekus – grauzējus – arī pilnīgā tumsā. Bez tam ienaidnieka tuvošanos tās sajūt ar visu ķermeni, pateicoties zemes vibrācijām. Citi rāpuļi – hameleoni – spēj mainīt ādas krāsu ne tikai atkarībā no vidē valdošajiem toņiem, bet arī atkarībā no noskaņojuma. Turklāt tie spēj skatīties ar katru aci uz savu pusi un zibenīgi ātri izšaut mēli, lai noķertu kukaini. Tuksnešu kuģim kamielim ķermeņa temperatūra var strauji mainīties vairāku grādu robežās, nesagādājot tam nekādas veselības raizes. Tas notiek pateicoties īpašās formas eritrocītiem. Savukārt skudras varētu spēkā sacensties ar pašu Lāčplēsi, jo šie kukaiņi spēj pacelt ļoti smagus priekšmetus, kas var būt vismaz 10-50-100 reižu smagāki par pašiem cēlējiem! Zinātnieki ļoti interesējas, kāpēc kailajiem smilšracējiem, kas mūsu zoodārzā mīt Terārija ēkā blakus surikatiem, piemīt sevišķas spējas nesaslimt ar onkoloģiskām slimībām. Tomēr ne vienmēr slepenās prasmes ir tik noslēpumainas – piemēram melni balti svītrotām zebrām atliek vien pulcēties lielā barā, lai pilnīgi samulsinātu ikvienu plēsēju, kurš nespēj vairs izšķirt katra konkrētā dzīvnieka apveidu. Vai tās nav varenas īpašās spējas?

Taču arī zoodārza apmeklētājiem piemīt vairākas superspējas: vērot dzīvniekus, interesēties par to dzīves ritmu, kā arī izvēlēties piemērotu apģērbu atbilstoši laika apstākļiem zooloģiskā dārza apmeklējumam. Tad dzīvo radību apciemojums kļūst patīkams un sagādā daudz jauku brīžu!

Dažādām ierosmēm noderēs mūsu izstrādātie ceļveži (https://rigazoo.lv/lv/apmekletajiem/tematiskie-marsruti ), savukārt Zoodārza aktuālie novembra notikumi apkopoti šeit: https://rigazoo.lv/lv/jaunumi/pasakumi/novembris-rigas-zoodarza-17 . Atgādinām, ka Zooloģiskā dārza iemītnieki turpina Ziemas kažoku parādi – plašāk šeit: (https://rigazoo.lv/lv/jaunumi/zoodarza-jaunumi/ziemas-kazoku-parade-zoodarza-772)

Komentāri

  1. F*ckin? awesome things here. I am very glad to see your post. Thanks a lot and i am looking forward to contact you. Will you please drop me a mail?

  2. افضل شركة نقل عفش بجيزان , نقل عفش بجيزان,شركات نقل عفش بجيزان, نقل عفش جيزان saka:

    Thanks for the diverse tips contributed on this web site. I have observed that many insurance carriers offer buyers generous savings if they favor to insure several cars with them. A significant variety of households have got several motor vehicles these days, particularly those with older teenage children still residing at home, and the savings with policies can easily soon increase. So it pays to look for a good deal.

  3. Hiya! I simply wish to give an enormous thumbs up for the nice info you’ve got right here on this post. I will be coming back to your weblog for extra soon.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *