Ielīgošana, līgošana un svētki Tukuma pusē

Jau šajā nedēļas nogalē visā novadā gatavojas Līgo svētkiem – būs iespēja mācīties dziesmas, piedalīties tautiskos rituālos. Tāpat turpinās pagastsvētku un brīvdabas pasākumu sezonu.

Līgo tirgus

18. jūnijā, jau no 7.00 Tukumā visrosīgākais būs tirgus, kur līdz pat 14.30 valdīs īstena Līgo svētku tirgus gaisotne. Līdztekus svētku gadatirgum, apmeklētāji varēs gan iemācīties līgo dziesmas, no 9.00 līdz 13.00 sanākušos priecēs Tukuma pilsētas Kultūras nama amatiermākslas kolektīvi. 13.00 uz skatuves kāps Mārtiņa Kantera-Ruska TRIO ar īpašu svētku koncertu.

Mākslas plenēra noslēgums
Ja gadās šajā dienā pabūt Kandavas pusē, atgādinām, ka 18. jūnijā no 10.00 skvērā pie Bruņinieku pilskalna notiks mākslas plenēra noslēguma pasākums, kurā būs iespējams satikt māksliniekus, parunāt, apskatīt viņu radītos darbus un iegādāties tos. Ar muzikālu pavadījumu uzstāsies brīvmākslinieks ar ģitāru Andžejs Beļēvičs.

Izrāde un uguns šovs
Tāpat 18. jūnijā 19.00 Tukumā, Durbes estrādē, iestudējums «Skroderdienas «Silmačos»». Biļetes iespējams iegādāties «Biļešu paradīze» kasēs un internetā.
Savukārt Jaunpilī tieši 18. jūnijā būs radošās nometnes noslēgums un ugunsskupltūru šovs. Pasākums sāksies 22.00. Piedalīsies arī folkloras kopa «Milzkalnieki.

Sākas ielīgošana
Plaša ielīgošanas programma plānota arī Jaunmoku pilī, kur 19. jūnijā no 11.00 būs mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kura būs gan meistarklases, gan koncerts, gan citas izklaides. Dienas noslēgumā – maestro Raimonda Paula un novadnieces, jaunās dziedātājas Paulas Saijas koncerts.
Savukārt 18.00 Sēmes centrā, ap 19.00 Kaivē un 19.30 Zentenes centrā būs Saulgriežu ieskandināšana kopā ar vidējās paaudzes deju kolektīvu «Ozolīve» un vokālo ansambli «Domino».
Saulstāvju jeb saulgriežu sagaidīšana iecerēta arī Engurē, kur 19. jūnijā 20.00 visi tiek gaidīti pludmalē (pie robežstaba 1836). Līdzi jāņem ziedojums rituālajam ugunskuram – graudi, putraimi, zirņi, ziedi u.tml.
19. jūnijā arī Pūres iedzīvotāji aicināti uz ielīgošanu kopā «Labās zortes» orķestri un dejotājiem no jauniešu deju kolektīva «Pūrenieks». Uzstāšanās notiks: 14.00 Apšukrogā, 15.00 Dzintarā, 16.00 Pūres centrā – daudzdzīvokļu māju pagalmā aiz pasta, 17.00 Ķiršu ielā.

Citi svētki
19. jūnijā no 11.00 Valdeķos notiks Kandavas pagasta svētki.
15.00 Zentenes kultūras namā būs Jaunsātu amatierteātra «Dadži» izrāde «Četras dāmas un Džokers».

Īstajos Saulgriežos, 21. jūnijā
10.00 Slampē, sociālajā centrā «Rīti», pagasta seniori aicinātu uz Saulgriežu svinēšanu – būs gardumu gatavošana, vainagu pīšana un dziesmu dziedāšana. Pieteikties pa tālruni 27231139.
Pastariņa muzejā Sēmes pagastā – ielīgošana būs visas dienas garumā – no 13.00 līdz 24.00.
Zemītes parka estrādē 18.00 – amatierkolektīvu koncerts «Zem Jānīša cepurītes».
Uz Saulgriežu sadziedāšanos visi gaidīti 19.00 Tumes centra parkā pie dīķa. Bet Cērē 19.00 pie sporta halles notiks amatierteātra izrāde «Paša audzināts». Ieeja – divi eiro.
21.00 visi aicināti uz vasaras saulgriežu rituālu «Trejdeviņas pagalītes» Tukumā, Durbes parkā.
Arī Smārdē 21.00 notiks Saulgriežu vakars «Saulesrits». Katram ugunsrita dalībniekam lūgums paņemt trejdeviņu augu pušķīti, ko atdot ugunij. Tāpat var paņemt pērnos vainagus un pušķus. Dalībniekiem vēlami tautastērpu elementi, kā arī iespēju robežās neliels cienastiņš. Pulcēšanās Smārdes pagasta «Mazpūcēs», līdzi paņemot kādu ozola zaru, ko iepīt kopējā vītnē.

Vēl pirms oficiālajiem  svētkiem

22. jūnijā 16.00 laukumā iepretim Vānes kultūras namam būs Līgo tirdziņš. Tirgoties gribētāji aicināti pieteikties pie kultūra nama vadītājas: 25651845; 20.00 – amatierteātra izrāde, pēc tam zaļumballi spēlēs «Ilūzija».
20.00 Līgo svētku ieskandināšana Viesatās. Pēc koncerta 22.00 zaļumballe kopā ar grupu «Brīvdienu garša».
20.00 Kandavas brīvdabas estrādē «Ozolāji» tiks izrādīta Rūdolfa Blaumaņa teātra izrāde «Zagļi». Režisors Voldemārs Šoriņš.
20.00 Studentkalna estrādē Irlavā būs ielīgošana kopā ar pagasta folkloras kopu. Varēs mācīties siet sieru, pīt vainagus un izbaudīt uguns rituālu.
20.00 Smārdes Vēja dārzā aicina ieskandināt Līgo svētkus kopā ar Lauri Subatnieku, Gundaru Silakaktiņš, Aldis Siliņu un Lailu Ilzi Purmalietu. Pēc tam zaļumballe ar grupu «Brekšu pekši». Ieeja – bez maksas.
Slampes Kultūras pils 21.00 aicina uz Saulgriežu koncertu, bet 22.30 – zaļumballe kopā ar duetu «Līdzsvars».
20.00 Abavnieku parkā Jaunsātos ikviens aicināts uz ielīgošanu kopā ar vokālajiem ansambļiem «Kaprīze», «Prelūdija» un bērnu ansambli «Rumpumpele», kā arī saksofonistu Aigaru Kalviņu.

Lestenes tautas namā būs ielīgošanas koncerts notiks 19.00 (uzstāsies «Bulceņas» un «Pūces»); 22.00 – Līgo nakts zaļumballe, kurā spēlēs Juris Pavlovs.

Kur līgot oficiālajā dienā, 23. jūnijā?
Engurē 10.00 norisināsies Līgo tirgus lustes un andele. Vakarā no 20.00 – koncerts Auniņparka estrādē, pēc tam – balle kopā ar Māri Blāzi.
Džūkstē, pie kultūras nama, 21.00 būs Līgo koncerts, bet 23.00 balle kopā ar Ēriku Budēvicu un Indru Railu.
Matkulē līgo tirdziņš no 16.00, koncerts – 19.00, bet 22.00 – balle, kura par danču mūziku rūpēsies Juris Pavlovs.
Ragaciema sedumā pasākums no 19.30; 20.00 – tradicionālās rotaļdejas, sadziedāšanās, ugunskura aizdegšanas un saules pavadīšanas rituāls ar folkloras kopu «Artava» un Ogres danču klubu; 22.00 – zaļumballe, spēlēs grupa «Nakts ziņas».
Zantes pagasta estrādē 21.00 jautrs muzikāls uzvedums «Ak, maigā sirsniņa!». No 23.00 lustīgas dejas zaļumballē. Spēlēs Arnis Blūms- Blūmanis.
Kandavā 23.00 līgošana notiks «Ozolāju» estrādē, brīvdabas balli spēlēs grupas «Credo», »Tequila band» un «Roja». Ieeja – 10 eiro.

Komentāri

  1. Kā vienmēr 3 pirkstu komunikācija ,tas no tās sērijas,viss notiek uz papīra:):)labi jau ka vismaz Skrīne parupējas par kaut mazu bet tomer Ligo tirdziņu

  2. Nu i labi, nevajag ar. Kaut kā pa pandēmijas laiku atradinājos no stumšanās un spiešanās masu pasākumos. Pat jau paskatoties uz babuļiem bildē, kas ir neatņemamais kultūrpasākumu kontingents, negribas neko apmeklēt. Žēl tikai ka pašvaldības nauda kārtējo reizi tiek izšķērdēta ne pa tēmu.

   1. Pasàkumiem ir jàbùt visàm mèrķgrupàm, arī senioriem.
    Atceries, ka kādreiz pats būsi seniors.

 1. Varbūt laiks Antru nomainīt? Nekas vairs Irlavā nenotiek. Sūnu ciems!!! Paldies Antra!

 2. Nevajag neko nomainīt! Mums pašvaldībā ir ļoti labi speciālisti, bet viņi nav pietiekoši atbalstīti no domes puses un nav arī attiecīgi atalgoti. Mums ir Maija Fogele -visas smukās dobes pilsētā, tās ir viņas idejas un darbs!

  1. Ar to ka kaut kur laikam ir “>>>>>>> ir ļoti labi speciālisti>>>>>>> pilsētai ir par maz, ar sēdēšanu un algas saņemšanu būs pašvaki kaut ko panākt, ja nav “iekšā “pierādīt vadībai ka jābūt normālai kultūras dzīvei pilsētā ,ir jāčāpo uz citu darba vietu !!!!!!!!

 3. “mana lielākā atbildība tomēr esot pret saviem vēlētājiem – kandavniekiem” – Inga Priede.

  1. Vai tad viņa ir pašvaldības vadītāja, vai vienīgā deputāte pašvaldībā? Vai arī pārējie ir ļoti švaki.

   1. Priekšsēdētāja vietnieks sociālās politikas jautājumos. Tā tad, ir atbildīga par visu kas saistīts arī ar kultūras dzīvi Tukumā un Tukuma novadā.

 4. Svētki,tas ir labi!bet kapēc pie strūklakas zem vainaga pakarināja “zilo” karogu?ko jūs galīgi sagājat sviestā?lai tie Ridzinieki ņem viens otru priekšā,priekš kam Tukumā šito kaunu karināt?

 5. Zemītē arī 23.06. Zemītes pils parka estrādē notiks zaļumballe! No 23.00-04.00 lustīgu deju mūziku spēlēs Andris Skuja. Ieeja – bezmaksas. Nāc un lustējies! Kopīgais ugunskurs būs, bet ja vēlme apsēsties un kājas atpūtināt, tad gan jaņem līdzi savi sēdamie 🙂

 6. Būsim uzticīgi sentēvu tradīcijām! Būsim pagāni sirdī un dvēselē! Neatteiksimies no politeisma. Ticēsim Sentēvu Dieviem! Ticēsim Latvju Dieviem!!!

 7. Dievu un Dieviešu ir daudz. Es ticu Dieviem un Dievietēm. Es ticu dvēseles daudzšķautņainībai (cilvēkam ir miesa, dvēsele un gars). Es ticu dvēseļu nemirstībai un neievainojamībai. Es ticu reinkarnācijai (dvēseļu pārdzimšanai un pasauļu mainībai). Es ticu paralēlajām pasaulēm un multivisumam. Es ticu, ka gaišie Dievi ir radījuši cilvēci, un ka gaišie Dievi aizstāv cilvēci no tumšajiem Dieviem.
  Monoteisms man ir svešs…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *