Tukuma 2. pamatskolai – pirmais gadiņš

8. janvāra rīts Tukuma 2. pamatskolā sakās neierasti – ar salūtu pagalmā, nedaudz satraukuma pirmajā stundā un svētku sajūtu visam kolektīvam. Iemesls – skolas viena gada jubileja.

8. janvāra rīts Tukuma 2. pamatskolā sakās neierasti – ar salūtu pagalmā, nedaudz satraukuma pirmajā stundā un svētku sajūtu visam kolektīvam. Iemesls – skolas viena gada jubileja.

Visi zem viena jumta

Kā skaidroja pamatskolas direktore Dzintra Rībena, svētku koncerti vēl atmiņā no Ziemassvētkiem, savukārt salūts, kuru dāvinājis veikals «Čiekurs», ir kaut kas citādāks. Un, lai šī diena atšķirtos no citām, starpbrīžos skolas gaiteņus piepildīja mūzikas ritmi.

Lai arī 2. pamatskola savu vietu izglītības iestāžu saimē ieņēma jau 2003. gada 1. septembrī, vienā ēkā tās audzēkņi sāka mācīties tikai pagājuša gada pašā sākumā. Iespēja strādāt visiem kopā, pulcēties kopīgos pasākumus, sajusties plecu pie pleca gan skolēniem, gan skolotājiem, – tieši to mācību iestādes direktore un direktores vietnieces Gita Vanaga un Ingrīda Čarbarte min kā galveno ieguvumu: "Jaunā ēka mums deva iespēju pirmoreiz visai 486 skolēnu, 40 skolotāju un 20 tehnisko darbinieku saimei būt zem viena jumta, jo līdz tam mēs strādājām divās ēkās. Un šī vienotības sajūta ne mirkli nav atstājusi ne bērnus, ne skolotājus, tā turpinājās gan pasākumos, gan skolas rotāšanā pirms Ziemassvētkiem, gan mācību darbā."

Gads paskrējis vēja spārniem

Gads, kā atzīst skolotāji, paskrējis ātri; paralēli ikdienas mācību darbam nemitīgi tiek domāts par uzlabojumiem. Lielākais uzdevums šajā mācību gadā – nodrošināt skolas paplašināšanos: nākamajā mācību gadā tajā būs arī 8. klases, tāpēc jāaprīko fizikas un ķīmijas kabinets. Komunikācijas ir, taču iekārtas, grāmatas nepieciešamas. Plānots labiekārtot arī vēstures un sociālo zinību kabinetu, jādomā par mūzikas novirziena tehnisko nodrošinājumu – nopirktas digitālās klavieres, bungu komplekts, vēl vajadzīgs kāds jauns pūšaminstruments un flīģelis aktu zālē. Mūzikas jomā skolēni darbojas aktīvi – gatavojas pianistu, akordeonistu, instrumentālo ansambļu festivālam, zēnu koru salidojumam, savukārt zēnu un meiteņu kori pretendē piedalīties lielo Dziesmu un deju svētku atklāšanas koncertā šovasar.

Dz. Rībena priecājas, ka 7. klases audzēkņi, kas ir vecākie skolā, uzņēmušies šo lomu ar lielu atbildības sajūtu un aktīvi darbojas gan pašpārvaldē, gan pasākumu organizēšanā, gan sienas avīzes veidošanā un citos darbos.

Lai jauno mācību iestādes ēku uzturētu skaistu, nopirkta īpaša grīdu kopšanas mašīna, kas atvieglo darbu tehniskajiem darbiniekiem, taču, kā atzīst skolēni, arī paši ikdienā rūpējas, lai uz sienām un grīdām nepaliktu švīkas. Mazākajiem gan esot grūtāk to iemācīt, bet lielie zina, ko var un ko nevar. Pats galvenais – skola bērniem patīk, jo, galvenais, tā ir liela un skaista.

Vaicāta par tās tehnisko stāvokli, Dz. Rībena atzīst, ka, ēkai sēžoties, šur tur parādījušās plaisas, taču to neesot daudz. Atklājies arī, ka aktu zālē pietrūkst vietas un gaisa, taču šo problēmu risina paši un sadarbībā ar Tukuma domi, proti, lielos pasākumus rīko divreiz – lielajiem un mazajiem, bet ar domes atbalstu tiekot domāts par kondicionētāju. Nekādu citu problēmu neesot, – ēka uzcelta kvalitatīvi. To apliecinājuši arī daudzie viesi, kas gada laikā vēlējušies iepazīties ar izglītības iestādi un tās kolektīvu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *