Slimnīcas piebūves celtniecība varētu sākties pavasarī

Valsts atvēlējusi Ls 777 271 «Tukuma slimnīcas» rekonstrukcijas pirmajai kārtai.

Valsts atvēlējusi Ls 777 271 «Tukuma slimnīcas» rekonstrukcijas pirmajai kārtai.

Valsts Reģionālās attīstības aģentūra apstiprinājusi pašvaldību investīciju projektu pieteikumus mērķdotāciju saņemšanai 2008. gadā. Atbalstīto projektu vidū ir arī Tukuma rajona padomes aģentūras «Tukuma slimnīca» rekonstrukcijas pirmās kārtas darbi, kam valsts atvēlējusi Ls 777 271.

Sarunā ar aģentūras direktori Dzintru Rabkeviču noskaidrojām, – projekta pirmajā kārtā taps piebūve ēdināšanas blokam. Ar valsts piešķirto naudu ieceres īstenošanai nepietiks, gandrīz tikpat būs jāiegulda Tukuma rajona padomei.

Ēdnīcai – divi brīdinājumi

Raksturojot situāciju ēdināšanas jomā, Dz. Rabkeviča skaidroja, ka jau vairākus gadus Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) raksta aktus par slikto slimnīcas ēdnīcas stāvokli: "Tā ir sena problēma. Virtuve slikto telpu un novecojošo tehnoloģiju dēļ vairs neatbilst prasībām. Pat ja ēku nebūvētu, nāktos veikt pamatīgu kapitālo remontu. PVD ir izrakstījis arī divus brīdinājuma aktus un ļāvis virtuvi lietot līdz 2009. gadam. Tas ir galīgais termiņš, taču arī paši redzam, ka virtuve mūs nekādi neapmierina. Otra problēma, – mūs neapmierina virtuves atrašanās vieta: tā ir attālināta no slimnīcas nodaļām; ēdiens uz tām jāved pa koplietošanas ceļu, kur ir intensīva transporta kustība. Un tā vairākas reizes dienā mašīnām pa vidu laipo mani darbinieki ar ēdiena kannām… Tas nav droši, turklāt ēdiens atdziest… Varētu vaicāt, kāpēc nepērkam šo pakalpojumu no kādas firmas? Kandavā tā darām, bet Tukuma slimnīcā izvēlamies paši savu virtuvi, kas ļauj elastīgi saimniekot. Mēs ļoti stingri strādājam ar iepirkumiem un cenām, – izrēķinot izmaksas, iekļaujamies summā, kāda būtu jāmaksā par šāda pakalpojuma pirkšanu no malas. Turklāt mēs pasargājam sevi no strauja cenu pieauguma. Nevaru teikt, ka tā būs visu mūžu, bet patlaban noteikti."

Būs gan ēdnīca, gan kafejnīca

Interesējoties, cik tālu pavirzījusies projekta izstrāde, noskaidrojām, – skiču projekts ir gatavs, tehniskais projekts varētu tikt pabeigts līdz gada beigām, turklāt visām četrām ēkas rekonstrukcijas kārtām. Patlaban projekts tiek saskaņots. Prioritāte ir pirmā kārta – piebūve, kuras pagrabstāvā būs tehniskās telpas – noliktavas, garderobes, palīgtelpas, pirmajā stāvā – virtuve, ēdnīca pacientiem, otrajā stāvā – kafejnīca darbiniekiem, kur varēs pusdienot arī apmeklētāji un slimnieki. Tajā ieeja būs arī no ārpuses. Ēdienu uz augšējiem stāviem pados ar īpašiem pacēlājiem; kamēr to nebūs, jo to ierīkošana paredzēta nākamajā projekta kārtās, – ar liftu.
Dz. Rabkeviča stāstīja, ka šobrīd darbiniekiem nav, kur paēst, jo plūsmu dēļ nav pusdienas laika, turklāt nevar noliegt, noteicoša ir cena: "Ceram, ka spēsim uzlabot šo pakalpojumu gan pacientiem (slimnīcā ir ap 120 līdz 140 pacientu), gan mediķiem – kopskaitā ap 350 cilvēkiem."
Vaicāta, kad varētu sākties celtniecības darbi, aģentūras direktore skaidroja, ka vispirms jāsagaida oficiāls apstiprinājums par naudas piešķiršanu, tad – projekta saskaņojumi, jāizsludina starptautiskais iepirkums celtniecībai. Varētu būt, ka pavasarī celtniecības darbi arī sāksies.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *