Salst! Ļo-o-o-ti salst!

Par to, ka nedēļas nogalē vairākās Tukuma daudzdzīvokļu mājās bijis auksts, pārliecinājāmies paši. Piemēram, Meža ielā 2 vairākos dzīvokļos termometra stabiņš svētdienas rītā rādīja +13, +14°C, bet dažos dzīvokļos pat +10 un +12°C. Dienas gaitā par pusotru līdz diviem grādiem temperatūra pakāpās, taču ne vairāk.

Par to, ka nedēļas nogalē vairākās Tukuma daudzdzīvokļu mājās bijis auksts, pārliecinājāmies paši. Piemēram, Meža ielā 2 vairākos dzīvokļos termometra stabiņš svētdienas rītā rādīja +13, +14°C, bet dažos dzīvokļos pat +10 un +12°C. Dienas gaitā par pusotru līdz diviem grādiem temperatūra pakāpās, taču ne vairāk.

Vakar, 7. janvārī, redakcijai zvanīja iedzīvotāji arī no Kurzemes ielas 4, Spartaka ielas 9 un tās pašas Meža ielas 2 un neslēpa savu sašutumu – par apkuri jāmaksā ļoti prāva summa, taču reāli iepriekšējā nedēļas nogale pavadīta drūmā aukstumā. Turklāt šai gadījumā to nevar norakstīt uz negaidīti atnākušo ziemu un lielajām vēja brāzmām, – radiatori šajā mājā bija knapi remdeni ne tikai piektdien, bet arī sestdien un svētdien.

SIA «Tukuma siltums» problēmu nav

Tukuma domes preses konferencē 6. janvārī domes priekšsēdētājs Juris Šulcs skaidroja, ka par šīm problēmām informēts: "Piektdien, 4. janvārī, SIA «Tukuma siltums» veica nelielus remontdarbus apkures sistēmas dūmu sūknī, līdz ar to gaisa temperatūra dzīvokļos tiešām bija zemāka. Pieļauju, ka laiks šādam darbam bija izvēlēts neveiksmīgi. Tiesa, sestdien un svētdien siltuma jauda tika atjaunota, temperatūras režīms šobrīd tiek ievērots, darbojas gan šķeldas, gan mazuta apkures katli."

SIA «Tukuma siltums» valdes loceklis Juris Kancāns apstiprināja, ka dūmu sūkņa remonts aizņēmis pavisam īsu laiku un to neviens pat neesot pamanījis: "No katlu mājas padotā temperatūra siltumtīklos atbilst visiem nosacījumiem un nekādu problēmu nav. Ja tādas ir daudzdzīvokļu mājās, tās jārisina iedzīvotājiem un apsaimniekotājam, bet ne siltuma ražotājam."

Mājas apsekos

Uz iebildumu, ka arī sestdien un svētdien Meža ielā 2 bija auksti radiatori, J. Šulcs skaidroja, ka dažviet temperatūras padeve uz māju bijusi zemāka par normatīvos paredzēto: "Dienestu ražošanas sanāksmē panākta vienošanās, ka komunālās nodaļas speciālisti sadarbībā ar apsaimniekošanas uzņēmuma «Tukuma nami» un siltuma piegādātāja «Tukuma siltums» darbiniekiem apsekos mājas un analizēs, kāpēc radusies šāda situācija. Meža ielā 2, piemēram, jau sestdien tika nomainīts cirkulācijas sūknis, taču nekādu būtisku uzlabojumu nebija. Pieļauju, ka varētu būt problēmas pašā mājā, piemēram, kādā dzīvoklī, mainot apkures radiatorus vai caurules, nav ievērotas normatīvu prasības. Pietiek, ja uzlikta mazāka diametra caurule vai tā vispār nav pielikta, lai siltuma cirkulācija mājā tiktu izjaukta. Piemēram, Meža ielā 11 kāds iedzīvotājs nomainīja radiatoru, un līdz ar to pārējie kāpņu telpas kaimiņi siltumu dzīvokļos nesaņēma vispār. Bet pagāja mēnesis, kamēr to noskaidroja."

Problēmas jau kopš vasaras

Par to, ka uzreiz pēc siltumtrašu remontiem jūlijā iedzīvotāji sūdzējās par problēmām karstā ūdens saņemšanā, jau rakstījām. J. Šulcs skaidroja, ka, visticamāk, sistēmas jābalansē no jauna, – sistēmas tīklu garums izmainījies, jo ir pieslēgti 20 jauni objekti. Arī katrs siltummezgls jāpārbauda, lai redzētu, kur ir problēmas.

J. Kancāns uzskata, ka šie remonti nekādā ziņā nav saistīti ar tagadējām siltuma problēmām: "Ja sistēma jābalansē, tas jādara apsaimniekotājam, ne siltuma ražotājam."

Vaicāts, – kā izskaidrot to, ka pēc šiem remontdarbiem siltuma dzīvokļos nav arī tiem, kam citkārt nav bijis nekādu problēmu, – J. Kancāns atzina, ka par to var pārliecināties tikai katrā daudzdzīvokļu mājā uz vietas: "Siltums sistēmā tiek padots, visās mājās nebūt nav auksts, un tas nozīmē, ka problēma nav tīklos, bet gan mājā."

Cik ilgi var ciest!?

7. janvārī saņēmām arī Meža ielas 2 iedzīvotāju parakstītu vēstuli (to parakstījuši cilvēki no 15 dzīvokļiem), kurā viņi aicina sakārtot siltumtīklus, lai ļaudis tiktu nodrošināti gan ar siltumu, gan karsto ūdeni. Vēstulē norādīts, ka gaisa temperatūra nedēļas nogalē it visos dzīvokļos bijusi robežās no +10 līdz +14°C.

Tukuma domes komunālinženieris Aleksandrs Fridrihsons pirmdienas pēcpusdienā pastāstīja, ka komisija māju Meža ielā 2 jau apsekojusi un konstatējusi, ka problēma ir siltummezglā. Tajā jau uzsākts remonts.

Komentāri

  1. Pie mums arī ir auksti,un jav diezgan ilgu laiku.Jātur visas durvis ciet un tikunta nemaz nav tik silti tikai tad ja saulīte iespīd.

  2. Kur tas ir – ”pie mums”? Nekas un neviens nevarēs palīdzēt, ja nav zināma konkrēta adrese! Protams, nav obligāti to adresi te, internetā, publicēt, bet var, teiksim, piezvanīt tai pašai žurnālistei Puķītei un nosaukt. Es, piemēram, arī zinu vairākas adreses, kur ir nepiedodami auksts.

  3. smilšu 42 atkal radiatori sāka atdzist15.o1.10.kad ,kāpņu telpā vispār holodģiļņiks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *