sportacentrs.com

Piektdien sākas Pasaules čempionāts hokejā!

Eksperti kā galvenos favorītus Pasaules čempionātā hokejā nosauc Krievijas un Zviedrijas valstsvienības. Līdzīgi kā iepriekšējā gadā favorītu pulkā tiek minētas arī Kanādas un otru mājinieku – Somijas izlases.

«Optibet» eksperti kā galvenos favorītus Pasaules čempionātā hokejā nosauc Krievijas un Zviedrijas valstsvienības. Līdzīgi kā iepriekšējā gadā favorītu pulkā tiek minētas arī Kanādas un otru mājinieku – Somijas izlases.

Ar Francijas-Slovākijas spēli jau piektdien, 3. maijā tiks atklāts 2013. gada Pasaules čempionāts hokejā. Līdzīgi kā 2012.-tajā, arī šogad čempionāts norisināsies divās Skandināvijas valstīs – Zviedrijā un Somijā. Šis būs otrais gads, kad izspēles norisināsies jaunajā formātā: kur 16 komandas tiek sadalītas 2 apakšgrupās katrā pa 8 komandām un ceturtdaļfināliem kvalificējas labākās 4 komandas no katras apakšgrupas.

Jau tradicionāli – favorītu pulkā tiek nosauktas tās pašas izlases, kas sevi jau pierādījušas iepriekšējos Pasaules čempionātos: par turnīra galvenajiem favorītiem tiek uzskatīti 2012. gada čempioni – Krievijas izlase, kuras spēku samērs uzvarai tiek vērtets ar 28% varbūtību. Lielas izredzes uzvarēt turnīrā ir arī mājiniekiem Zviedrijas izlasei (23%), kā arī Kanādas izlasei (20%). Kā ceturtā favorīte uz uzvaru turnīrā ir mājiniece Somija (11%), aiz kuras seko Čehijas izlase (8%).

Apakšgrupā, kas savas spēles aizvadīs Somijā, ir ielozētas Krievijas, Somijas, Slovākijas, ASV, Vācijas, Latvijas, Francijas un Austrijas valstsvienības.

Šīs grupas pārliecinošie favorīti ir Krievijas izlase (50%), kura uzvarēja arī 2012. gada Pasaules čempionātā, taču paredzams, ka nopietnu konkurenci viņiem varētu sastādīt Somijas hokejisti (30%), kuri pēdējos čempionātos krieviem bijuši neērti pretinieki un turklāt čempionāta spēles aizvadīs savu skatītāju priekšā. Mūsuprāt, izredzes uzvarēt grupā ir arī ASV (7%) un Slovākijas (8%) izlasēm, taču tās vērtējamas daudz zemāk kā krievu un somu izredzes. Pārējām četrām apakšgrupas komandām reālas iespējas uzvarai grupā ir ļoti niecīgas, tostarp Latvijas izlasei (1%).

Otrajā apakšgrupā, kas spēles aizvadīs Zviedrijā, ielozētas Kanādas, Zviedrijas, Čehijas, Šveices, Norvēģijas, Baltkrievijas, Dānijas un Slovēnijas izlases.

Šajā grupā nav viena tik pārliecinoša līdera kā Somijas apakšgrupā. Diezgan lielas izredzes uzvarēt apakšgrupā ir Zviedrijas (35%), Kanādas (35%) kā arī Čehijas (22%) izlasēm. Pārējām piecām izlasēm cerības uz 1.vietu apakšgrupā ir salīdzinoši mazas.

Latvijas izlases izredzes Pasaules čempionātā hokejā 2013

Uz Pasaules čempionātu hokejā Latvijas izlases sastāvā šogad dažādu iemeslu dēļ nevarēs doties daudzi vadošie spēlētāji, tādēļ Latvijas izredzes izkļūt no grupas kā vienai no pirmajām četrām komandām un kvalificēties ceturtdaļfinālam tiek vērtētas diezgan skeptiski – ar 18% varbūtību. Visdrīzāk, Latvijas izlase Somijas apakšgrupā ieņems 5. vai 6. vietu (25% varbūtība uz katru no šīm potenciālajām vietām). Savukārt Latvijas izlases izredzes saglabāt vietu augstākajā hokeja divīzijā tiek vērtētas ar 87% varbūtību.

Latvijas izlases spēles:

4. maijā: Krievija – Latvija

5. maijā: Latvija – ASV

7. maijā: Austrija – Latvija

9. maijā: Slovākija – Latvija

11. maijā: Vācija – Latvija

13. maijā: Latvija – Francija

14. maijā: Latvija – Somija

Komentāri

 1. LATVIJA SOMIJA
  LATVIJA FRANCIJA
  VACIJA LATVIJA
  SOLKIJA LATVIJA
  AUSTRIJA LATVIJA
  ASV LATVIJA
  KRIEVIJA LATVIJA
  GANDA LATVIJA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *