Attēlam ir ilustratīva nozīme FOTO: lvportāls.lv

Par eksāmeniem un iespējām pārraut inficēšanās ķēdi

9. aprīļa Ministru kabineta ārkārtas sēdē tika pieņemti vairāki jauni lēmumi par atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kurus ietekmējusi kovidkrīze. Savukārt, kā uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, jautājumā par vidusskolas gala eksāmeniem lēmums atlikts uz četrām nedēļām. Premjers skaidroja, ka ir plānoti dažādi scenāriji, bet, visticamāk, eksāmeni būs: ”Taču par to, kādā formā – klātienē, neklātienē, dalīti vai citādi, par to lems tad, kad apzinās situāciju, pēc četrām nedēļām.”

Vaicāts par precīzāku informāciju, premjers norādīja, ka tā ir izglītības ministres Ilgas Šuplinskas.

Veselības aprūpei papildus – 14 miljoni eiro

Sēdē tika lemts par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpē, un, kā pēc sēdes preses konferencē skaidrojas veselības ministre Ilze Viļķele, kopumā nolemts tam atvēlēt 14 miljonus eiro (Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai, Rīgas Stradiņa universitātes slimnīcai un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai.): ”Nauda paredzēta tam, lai mēs būtu gatavi, ja pēkšņi slimnieku skaits strauji pieaugs, kā arī nauda tiks ieguldīta, lai varētu paaugstināt testēšanas jaudu. Otra pozīcija būs mobilitātei – nodaļu pārprofilēšanai, jaunu gultu iegādei, slimnieku monitorēšanai un testa iegādei. Ļoti ceru, ka šo aprīkojumu varēs atstāt nebaltām dienām.”

Uz testēšanu – arī ar ģimenes ārsta nosūtījumu

I. Viņķele: ”Brīvdienu laikā tiks samazināts testēšanas telšu skaits un to darba laiks, jo mēs prognozējam, ka brīvdienās interesentu būs mazāk, bet nepieciešamas gadījumā to atjaunosim. No šodienas ģimenes ārsti var nosūtīt uz testa veikšanu savus pacientus, kuriem ir augšējo elpceļu saslimšana vai riska grupas cilvēkus, cilvēkus ar hroniskām kaitēm. Atkārtots tests tiem, kuriem tika atklāts COVID-19, tiks veikts pēc 21 dienas.”

Brīvdienas – iespēja pārraut inficēšanās ķēdi

I. Viņķele: ”Četras dienas ir pietiekami ilgs laiks, lai samazinātu šo inficēšanas ķēdu, bet, ja mēs izvēlēsimies pulcēties, mēs dosim vīrusam pilnas četras dienas vīrusam, lai plosītos. Ierosinājums palaist to vīrusu dīkstāvē, lai varam atgriezties pie normālas dzīves gan sociālā, gan ekonomiskā jomā. Piedomājam par saviem senioriem, atliekam klātienes vizītes līdz 12. maija. Saziņai izmantojam telefonus. ”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *