Edijs Pālens/LETA

Latvijas olimpieši saņems maksimālo summu – 664 400 latu

Par izciliem sasniegumiem 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs un Paraolimpiskajās spēlēs sportistiem naudas balvas piešķirs maksimālajā apmērā – to paredz šodien, 30. oktobrī, valdībā apstiprinātais Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts «Par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā». Kopumā šim mērķim no valsts budžeta plānots atvēlēt 664 400 latu.

Par izciliem sasniegumiem 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs un Paraolimpiskajās spēlēs sportistiem naudas balvas piešķirs maksimālajā apmērā – to paredz šodien, 30. oktobrī, valdībā apstiprinātais Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts «Par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā». Kopumā šim mērķim no valsts budžeta plānots atvēlēt 664 400 latu.

Mārim Štrombergam par XXX Vasaras olimpiskajās spēlēs Londonā izcīnīto 1. vietu BMX piešķirti 133 000 latu (tai skaitā 33 000 latu nodokļu samaksai), Jānim Šmēdiņam un Mārtiņam Pļaviņam par izcīnīto 3. vietu pludmales volejbolā – katram 35 667 lati (tai skaitā 8667 latu nodokļu samaksai), savukārt Inetai Radēvičai par izcīnīto 4. vietu tāllēkšanā – 28 466 lati (tai skaitā 6866 latus nodokļu samaksai). Naudas balvas sporta veida attīstībai tiek piešķirtas arī Latvijas Riteņbraukšanas federācijai un Latvijas Volejbola federācijai, kā arī sportistu treneriem.

Latvijas Paralimpiskās komitejas sportistam Aigaram Apinim par Paralimpiskajās spēlēs Londonā izcīnīto 1. vietu lodes grūšanā piešķirti 133 000 lati (tai skaitā 33 000 latu nodokļu samaksai), bet Rihardam Snikum par izcīnīto 4. vietu iejādē – 28 466 lati (tai skaitā 6866 lati nodokļu samaksai). Naudas balvu paralimpiskā sporta attīstībai saņems arī Latvijas Paralimpiskā komiteja, kā arī sportistu treneri un apkalpojošais personāls.

Naudas balvu piešķiršanu olimpiešiem un paraolimpiešiem maksimālā apmērā atbalstīja Latvijas Nacionālā sporta padome 24.oktobra sēdē.

Pēc trīs ministru – Roberta Ķīļa, Ilzes Viņķeles un Andra Vilka – iniciatīvas tika sagatavoti grozījumi Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvas apmēru. Grozījumus valdība apstiprināja 2012. gada 18. septembrī, un tie paredz, ka turpmāk, piešķirot naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, sportistu ar invaliditāti sasniegumus Paraolimpiskajās spēlēs un nedzirdīgo spēlēs pielīdzinās tādiem sasniegumiem, kurus ir izcīnījuši sportisti bez invaliditātes, nosakot vienādu maksimāli piešķiramo naudas balvas apmēru, kā arī paredzot vienādu iespējamo atbalstu par sportistu ar invaliditāti komandu sporta spēļu izlašu sasniegumiem. Līdz šim noteikumi paredzēja, ka Paraolimpisko spēļu čempioni var saņemt naudas balvu līdz 50% apmērā no pārējo sportistu sasniegumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *