Noslēgusies sociālā kampaņa «Sports jebkurā vecumā 5 reizes nedēļā!»

Decembra sākumā noslēdzās Latvijas Ārstu biedrības un «LNT» kopīgi rīkotā sociālā kampaņa «Sports jebkurā vecumā 5 reizes nedēļā!», kuras laikā teju mēneša garumā Latvijas iedzīvotāji tika aicināti nodarboties ar aktīvu dzīvesveidu, tādējādi uzlabojot savu veselības stāvokli un pagarinot mūža ilgumu.

Decembra sākumā noslēdzās Latvijas Ārstu biedrības un «LNT» kopīgi rīkotā sociālā kampaņa «Sports jebkurā vecumā 5 reizes nedēļā!», kuras laikā teju mēneša garumā Latvijas iedzīvotāji tika aicināti nodarboties ar aktīvu dzīvesveidu, tādējādi uzlabojot savu veselības stāvokli un pagarinot mūža ilgumu. Kampaņas noslēgums notika tautas orientēšanās sacensībās «Magnēts» 2012. gada 2. decembrī, Rīgā, pie t/p «Alfa».

Noslēguma pasākumā Šmerļa mežā bija ieradušies lieli un mazi sportot gribētāji. Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Pēteris Apinis īpašu gandarījumu izteica par tiem, kas uz orientēšanās sacensībām bija ieradušies pirmo reizi. „Bijām domājuši, ka vairāk ieradīsies tieši gados vecāki cilvēki, bet noslēguma pasākumā pirmo reizi uzņēmām salīdzinošo daudz gados jaunus cilvēkus. Arī par to liels prieks, jo kopumā nav nekā labāka, kā nodarboties ar nepārtrauktu kustību. Tieši aktīvs dzīvesveids un regulāras sportiskas aktivitātes uzlabos cilvēka veselības stāvokli, samazinās medikamentu lietošanas biežumu un ierobežos tādu „izklaides” vietu kā slimnīcu apmeklējumu,” teic P. Apinis.

Kā jau ziņots Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar «LNT» dažādos Latvijas medijos mēneša garumā sociālās kampaņas „Sports jebkurā vecumā 5 reizes nedēļā” ietvaros aicināja iedzīvotājus sportot vismaz piecas reizes nedēļā. Pasaules Veselības organizācija ir noteikusi, ka jebkurā vecumā ir svarīgi nodarboties ar sportu vismaz piecas reizes nedēļā, atbilstoši savai trenētībai un veselības stāvoklim, taču ar intensitāti vismaz līdz sviedriem, kas parasti atbilst sirdsdarbības frekvencei 120 līdz 130 reizēm minūtē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *