Lūdz sakārtot vienīgo ceļu uz ārpasauli

Nedēļas sākumā kāda tukumniece no Celtnieku ielas aicināja žurnālistus apskatīties, kāda izskatās viņu teju vienīgā taciņa uz ārpasauli. Izrādās, – pēc pērnruden veiktajiem siltumtrases ierīkošanas un rakšanas darbiem nu jābrien pa dubļiem un ūdeni, jo citas iespējas, kā nokļūt līdz pilsētas centram, nemaz nav.

Nedēļas sākumā kāda tukumniece no Celtnieku ielas aicināja žurnālistus apskatīties, kāda izskatās viņu teju vienīgā taciņa uz ārpasauli. Izrādās, – pēc pērnruden veiktajiem siltumtrases ierīkošanas un rakšanas darbiem nu jābrien pa dubļiem un ūdeni, jo citas iespējas, kā nokļūt līdz pilsētas centram, nemaz nav.

Lepojas ar izdangātu bedri un dubļiem?

12. februārī šo vietu apskatījām un pārliecinājāmies, – no asfaltētās taciņas Celtnieku ielas 10. mājas vienā sānā nav palicis pāri nekas. Izgrauztajā asfaltā iebērtās šķembiņas iesēdušās, tāpēc lietus laikā šai vietā krājas ūdens. Tā kā pēdējā laikā vairāk līst nekā nelīst, skaidrs, ka taciņa gandrīz nepārtraukti ir ūdenī. Bet, ja gribas to apiet, nav citas iespējas – jābrien pa dubļiem. Uzreiz pēc rakšanas grants šajā vietā bērta, pareizāk gan teikt, – nedaudz iekaisīta – un sen jau pazudusi.

Iedzīvotāji atzina, – bijis skumji lasīt, kā SIA «Tukuma siltums» direktors gada nogalē lepojies ar Celtnieku ielā ierīkoto siltumtrasi; diemžēl par to, kas pēc šiem darbiem palicis rakšanas vietā, nav bildis ne vārda. Skumji arī, ka izraktās apmalītes turpat vien – kaimiņu žoga malā – saliktas. Kad strādniekiem teikts, lai taču ved prom, viņi pasmējušies vien. Taču – vai mazums piedzīvots, kā šādās vietās veidojas atkritumu kaudzes?

Sieviete gan domā, ka ne jau strādnieki vainīgi, ka tā noticis, visticamāk – pietrūcis kontroles.

Jāgaida pavasaris!

Tukuma domes komunālinženieris Aleksandrs Fridrihsons paskaidroja, ka par rakšanas darbiem šajā vietā atbild SIA «Tukuma siltums», savukārt rakšanas atļauju parakstījis apsaimniekošanas uzņēmuma «Tukuma nami» direktors Uldis Eglītis. Cik A. Fridrihsonam zināms, trases ierīkošanas vietu sakārtos pavasarī.

SIA «Tukuma siltums» valdes loceklis Juris Kancāns stāstīja, ka darbus objektā veicis SIA «Būvenergo». No šī uzņēmuma saņemta garantijas vēstule, kurā teikts, ka labiekārtošanas un asfaltēšanas darbi tiks veikti pavasarī. Tomēr viņš solīja aizbraukt un paskatīties, – varbūt kaut ko varētu izdarīt arī tagad. Tomēr, viņaprāt, neko daudz līdzēt nevarēs, jo zeme nav nožuvusi un, dubļos strādājot, problēmu būšot vēl vairāk.

Par iedzīvotājiem aizmirsa padomāt

Lasītāja pauda nožēlu arī kādā citā, nedaudz senākā lietā, par kuru joprojām sāpot sirds: "Pirms vairākiem gadiem pašvaldība, dalot īpašumus, nepadomāja par tik vienkāršu lietu kā taciņu starp Spartaka ielas privātmājām, lai būtu ērtāka iziešana Celtnieku ielas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Tagad uz asfaltēto taciņu, kas kādreiz taisni izveda līdz Spartaka ielai, var noraudzīties tikai caur žogu. Un no tā laika iešana uz centru iespējama tikai vai nu pa Raudas ielu, vai gar Celtnieku ielas 10. mājas abiem galiem, jo taisnāka celiņa nav. Tagad būs vēl vairāk māju, taču par to nav domāts."

Domes Īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs skaidroja, ka zemes komisija acīmredzot pieļāvusi kļūdu, nenosakot kādreizējam maizes kombināta īpašumam gājēju celiņa servitūtu un tādējādi liedzot iespēju saglabāt šo celiņu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju vajadzībām. Tā kā šis īpašums tika pārdots nevis kā sabiedriska ēka, bet gan individuāla dzīvojamā māja, tās tagadējam īpašniekam ir tiesības to iežogot.

Vaicāts, vai iedzīvotāji varētu kaut ko darīt lietas labā, V. Bērzājs atzina, ka šādos gadījumos servitūtu nosaka tiesa, taču viņš nebija pārliecināts, vai tas iespējams arī šajā gadījumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *