«Latvijas Valsts meži» slēdz savas purva takas un skatu torņus; slēdz arī Kaņiera laipu un putnu torni

Valsts AS “Latvijas Valsts meži” (LVM) no sestdienas, 28. marta, apmeklētājiem slēgs piecus uzņēmuma pārziņā esošos skatu torņus un arī purva laipas, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja LVM komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.
 

Pēdējā laikā novērots būtisks iedzīvotāju skaita pieaugums, kas dodas uz mežu.

“Kopumā mēs par to ļoti priecājamies. Riski ir divos objektu tipos. Vieni – “parasts mežs”, kur ir atbraucis kāds rīdzinieks, nolicis mašīnu ceļa vidū un aizgājis projām. Tas ir kategoriski aizliegts, jo viņam garām netiek ne meža apsaimniekošanas transports, ne ugunsdzēšanas mašīna, ne kāds cits iedzīvotājs,” sacīja Kotovičs.

Savukārt otrs risks saistīts ar Covid-19 izplatību un nepieciešamību pēc sociālās distancēšanās. Tāpēc LVM lēma no sestdienas, 28. marta, rīta slēgt piecus skatu torņus, tostarp Ložmetējkalnā.

Tāpat LVM slēgs savas purva takas, tostarp Teirumnieka purva taku, Dunikas purva laipu.

Šīs takas ir ļoti šauras, bet arī ļoti iecienītas. “Divas cilvēku kompānijas nevar viena otrai paiet garām, ievērojot distancēšanos,” paskaidroja Kotovičs.

Savukārt aizvien pieejamas būs pārējās LVM dabas takas un atpūtas vietas.
Informācija par LVM slēgtajām un pieejamām vietām būs atrodama lietotnē “LVM geo”, sacīja Kotovičs.

LVM pārstāvis gan aicināja cilvēkus ievērot distanci. Tāpat, izmantojot soliņus un citu infrastruktūru, izmantot dezinfekcijas līdzekļus.

Ņemot vērā notikumu attīstību saistībā ar Covid-19, no sestdienas, 28. marta, apmeklētājiem slēgta Kaņiera niedrāju laipa un putnu tornis Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP), vietnē “Twitter” paziņoja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Pārējās ĶNP dabas takas un putnu torņi, kas atrodas DAP aizsardzības pārvaldes pārziņā, pagaidām joprojām paliek atvērti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *