Kurš maksās par ūdens starpību jeb Zaudējumi Ls 50 000 apmērā

Pagājušajā nedēļā Tukuma domē notika saruna par ūdens skaitītāju rādījumu atšķirību daudzdzīvokļu mājās. Divarpus gadu laikā izveidojusies starpība Ls 50 000 apmērā. Šodien, 16. janvārī, iecerēts sarunu par problēmām ar ūdeni turpināt.

Pagājušajā nedēļā Tukuma domē notika saruna par ūdens skaitītāju rādījumu atšķirību daudzdzīvokļu mājās. Divarpus gadu laikā izveidojusies starpība Ls 50 000 apmērā. Šodien, 16. janvārī, iecerēts sarunu par problēmām ar ūdeni turpināt.

Problēma tāda, ka gan SIA «Jauntukums», gan SIA «Tukuma nami» apsaimniekotajās mājās regulāri tiek izlietots lielāks ūdens daudzums (to parāda mājas kopējais skaitītājs) nekā to uzrāda iedzīvotāji, nosaucot individuālo ūdens skaitītāju rādījumus.

Visi īpašnieki vienādi

Kā 14. janvārī preses konferencē skaidroja Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs: "Problēma tā, ka MK noteikumos nr. 999 «Kārtība, kādā dzīvojamās telpas īrnieks un izīrētājs norēķinās ar pakalpojumu sniedzēju par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu» iztrūkst vārdiņš īpašnieks; šajā gadījumā iznāk, ka maksu attiecina vien uz īrniekiem, bet ne uz dzīvokļu īpašniekiem, kas ir 95% no visiem šo māju iedzīvotājiem. Sarunas par šo tēmu turpināsies, tajā aicinās iesaistīties arī sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas speciālistu Antonu Baranovski. Viņaprāt, apsaimniekotājam jākļūst par pakalpojuma sniedzēju un jāpērk ūdens no SIA «Tukuma ūdens» un jāpārdod iedzīvotājiem. Turklāt būtu jāveido jauns maksājums iedzīvotājiem, lai šos zaudējumus segtu. Tiesa, tā iedzīvotāju daļa, kas par ūdeni samaksā godīgi, ar to noteikti nebūs neapmierināta, tanī pat laikā citu iedzīvotāju rīcība nav godīga – viņi laikā nesamaksā, ziņo neprecīzu skaitītāja rādījumu vai citādi krāpjas.

Šobrīd pašvaldība maksā SIA «Tukuma ūdens», lai uzņēmums varētu algot cilvēku skaitītāju pārbaudei dzīvokļos, iespējams, arī konstatēt skaitītāju rādījumu atšķirības un to iemeslu."

Vajag kvalitatīvus skaitītājus

J. Šulcs pieļāva, ka neprecizitātes varētu rasties arī nepareizas skaitītāja uzlikšanas vai tā kvalitātes dēļ: "Eiropas savienībā ir spēkā citi skaitītāju kvalitātes nosacījumi, un tas nozīmē, ka jāiegādājas dārgākās, nevis lētākās mērierīces nekā līdz šim. Aprēķini rāda, ka dažās mājās nesakritības starp iedzīvotāju skaitītājiem un mājas kopējo skaitītāju ir lielāka, bet citās – mazāka. Turklāt rādījumi atšķiras arī pa mēnešiem un, lai cik tas dīvaini nebūtu, gan centrā, gan Jauntukumā šīs izmaiņas ir vienādas. Ceturtdien sarunas par šo tēmu turpināsies."

Komentāri

  1. Zinu, ka citās pilsētās sētnieki apseko dzīvokļus un pieraksta skaitītāja rādītājus. Pie kāpņu telpas stāv paziņojums, ka 25-27 no 18.00 -21.00 sētnieki vai mājas vecākais pierakstīs datus.
    Citādi daži aizmirst pazvani, citi krāpjas un tas ir rezultāts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *