Katrīnas skulptūru atbalsta, bet bažījas par tās likteni

13. februāra pēcpusdienā uz otro tikšanos pulcējās uzņēmēji un domes administrācija un vadība. Tikšanās laikā apsprieda ziedojumu vākšanas akciju skulptūras «Tukuma Katrīna» izveidošanai.

13. februāra pēcpusdienā uz otro tikšanos pulcējās uzņēmēji un domes administrācija un vadība. Tikšanās laikā apsprieda ziedojumu vākšanas akciju skulptūras «Tukuma Katrīna» izveidošanai.

Domes attīstības departamenta vadītāja Anita Šēlunda uzņēmējiem stāstīja, ka izsludinātajā konkursā par Tukuma Katrīnas veidošanu uzvarējis mākslinieks Valtis Barkāns, piedāvājot pilsētai netradicionālu – smalku un graciozu – sievietes skulptūru. Taču, lai māksliniekam to varētu pasūtīt, nepieciešams ap Ls 30 000, tāpēc jādomā, kā līdzekļus savākt, jo pašvaldības šī gada budžetā tie nav paredzēti. Tāpēc, iespējams, skulptūras izveidošanu varētu atbalstīt uzņēmēji, varētu rīkot telefonakciju, izlikt ziedojumu kastītes, organizēt dažādas kampaņas.

Uzņēmējs Indulis Zariņš interesējās, ko šī skulptūra simbolizēs, vai tai ir kāda saistība ar šo laukumu. A. Šēlunda skaidroja, ka 1795. gadā Krievijas ķeizariene Katrīna II piešķīra Tukumam pilsētas nosaukumu. Tādēļ pagājušā gadsimta 90. gados Tukuma dome nolēma piešķirt Katrīnas vārdu šim laukumam, savukārt rekonstrukcijas projektā tika paredzēts laukuma centrā novietot skulptūru. Lai izzinātu mākslinieku piedāvājumus, tika rīkots šis konkurss.

Uzņēmēji I. Zariņš un Maksis Rozenbergs interesējās, kā šo figūru izdosies nosargāt no pilsētas vandaļiem un cik izmaksās uzturēšana, ja to regulāri apskādēs. Domes priekšsēdētājs Juris Šulcs skaidroja, ka varētu uzlikt pelēku, betonētu dekoru, taču – ko tas dotu? "Manuprāt, jābūt interesantam vides objektam, kas piesaista uzmanību un cilvēkiem patīk. Nav jēgas kaut ko ierīkot tikai ierīkošanas pēc vien. Jā, par nožēlošanu, pilsētā nereti skaisto sabojā, bet tas nedrīkst iesāktos darbus apstādināt," sacīja J. Šulcs.

Tūrisma informācijas centra vadītāja Ingrīda Smuškova atzina, ka šī skulptūra būtu interesanta no ceļotāju viedokļa – tas būtu aizraujošs apskates objekts, pie kura fotografēties, savukārt domes speciāliste Inese Smirnova atzina, ka tā pilnībā īsteno tradicionālo teicienu «Uz Tukumu pēc smukuma».

Tikšanās dalībnieki atzina, ka neiebilst līdzekļu vākšanai, vien ieteica apdomāt par drošības pasākumiem. Tāpat būtu jānoskaidro iedzīvotāju viedoklis, kurā vietā pilsētā vēl varētu tapt kāda skulptūra, savukārt pašai Katrīnai būtu vajadzīgs kāds stāsts, ar ko ieinteresēt cilvēkus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *