Kas izdevīgāks – atvērts vai slēgts bērnudārzs?

15. janvārī Tukuma domes pilsētas attīstības komitejas sēdē deputāti izskatīja divus jautājumus, kas saistīti ar darba organizāciju pašvaldības bērnudārzos «Pasaciņa» un «Vālodzīte» – par iestāžu slēgšanu vasaras mēnešos un sešgadīgo bērnu sagatavošanas grupas darba termiņiem. Galīgo lēmumu šajos jautājumos deputāti pieņems domes sēdē šodien, 24. janvārī.

15. janvārī Tukuma domes pilsētas attīstības komitejas sēdē deputāti izskatīja divus jautājumus, kas saistīti ar darba organizāciju pašvaldības bērnudārzos «Pasaciņa» un «Vālodzīte» – par iestāžu slēgšanu vasaras mēnešos un sešgadīgo bērnu sagatavošanas grupas darba termiņiem. Galīgo lēmumu šajos jautājumos deputāti pieņems domes sēdē šodien, 24. janvārī.

Būt vai nebūt dežūrgrupai pašvaldības bērnudārzos

Izglītības, kultūras un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Smirnova informēja, ka pēc vecāku ierosinājuma tapis lēmuma projekts, kas paredz pirmsskolas izglītības iestādēs «Pasaciņa» un «Vālodzīte» laikā no 1. līdz 31. jūlijam nodrošināt vienas dežūrgrupas darbu, veikt nepieciešamos iestāžu telpu remontus un ar šo lēmumu iepazīstināt bērnu vecākus.

Pilsētas attīstības komitejas sēdē 15. janvārī deputāti šo jautājumu izskatīja un daudz par to diskutēja, īpaši par dežūrgrupas izveidošanu. Lēmuma projektā teikts, ka tā darbotos no 9.00 līdz 16.00, tajā nebūtu ēdināšanas un bērni ņemtu līdzi pusdienu kastītes. Deputāti gan iebilda, – ja vecākiem darbs sākas 8.00 un beidzas 17.00, kāda gan jēga šādam darba laikam.

Bērnudārzu vadītājas Astrīda Knēta un Valentīna Giluča gan norādīja, ka garāku darba laiku nevar nodrošināt, jo tad jābūt arī ēdināšanai, savukārt, ja ir ēdināšana, jāstrādā virtuves darbiniekiem.

A. Knēta un V. Giluča atzina, ka iepriekš bērnudārzos aptaujāti vecāki un noskaidrots, ka gribētāju uz šādu grupu būtu, taču līdzšinējā pieredze rāda, -kad uz dārziņu jānāk, parasti šādu bērnu nav daudz. Problēmas radīsies, ja šādu gribētāju būs daudz, jo lielākā problēma, ka darbiniekiem ir noteikts atvaļinājums un, lai viņiem to varētu piešķirt, divi mēneši ir nepieciešami. Lai nodrošinātu bērnudārza darbu atvaļinājuma laikā, nepieciešami aizvietotāji, kuru patiesībā nemaz nav un kam nav arī finansējuma.

Problēma arī tā, ka bērnudārzi jāremontē; nereti ir tā, ka dažādu darbu dēļ nav ne siltā, ne aukstā ūdens.

Deputāti ierosināja noteikt, ka šādai grupai būtu jāstrādā no 8.00 līdz 14.00 – vismaz pusi dienas vecāks varētu strādāt.

Domes sēdē šodien tiks izskatīts lēmuma projekts ar diviem variantiem. Pirmais paredz slēgt bērnudārzus no 1. līdz 31. jūlijam, šajā laikā veicot remontdarbus. Otrais variants – šajā laikā atvērt katrā iestādē vienu dežūrgrupu darba dienās no 8.00 līdz 15.00.

Par sešgadīgo bērnu darbošanos

Pilsētas attīstības komitejas sēdē tika izskatīts jautājums, līdz kuram datumam vajadzētu darboties obligāto pamatizglītības vecumu sasniegušo bērnu jeb sešgadīgo bērnu sagatavošanas grupām «Pasaciņā» un «Vālodzītē».

I. Smirnova informēja, – tā kā jaunās grupas Tukuma pirmsskolas izglītības iestādēs katru gadu komplektē no 1. jūnija, būtu labi noteikt, ka sešgadīgo bērnu sagatavošanas grupas strādā līdz 31. maijam. Līdz šim grupas strādājušas arī jūnijā, taču normatīvajos dokumentos precīzi nav noteikts, cik ilgi tām jāstrādā.

«Pasaciņas» vadītāja V. Giluča skaidroja, ka no triju grupu 60 bērniem reāli vasarā nākot 30. Visdrīzāk arī šis gads nebūšot izņēmums.

Domes priekšsēdētājs Juris Šulcs gan iebilda, – iepriekš pieņemtais lēmums par bērnudārzu slēgšanu jau tā vecākus ierobežo, tagad viņi tiek ierobežoti vēl vairāk, tāpēc viņa ierosinājums – šīm grupām vismaz jūnijā vēl noteikti jāstrādā, tātad jānosaka, ka sešgadīgo sagatavošanas grupas strādā nevis līdz 31. maijam, bet gan līdz 30. jūnijam. Par šādu lēmumu nobalsoja vairākums deputātu.

Savukārt domes sēdē šodien izskatīs abus variantus – komitejas sēdē piedāvāto 31. maiju un J. Šulcs ierosināto 30. jūniju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *