Ceļš, kopā ejams

Lai cik vilinoši arī nebūtu turpināt kritizēt visu un visus, ir pienācis laiks katram, kam Latvija nav vienaldzīga, mierīgi ievilkt elpu un sākt lūkoties pēc risinājumiem. Pēc risinājumiem, kas ļauj ikvienam ar pašcieņu saredzēt izeju no patiesi neapskaužamās situācijas. Tai skaitā pensionāram laukos, tai skaitā ministru prezidentam, tai skaitā opozīcijai un valdošajiem. Ikvienam no mums.

Ir beidzot jāsaprot, ka vainojams ir ikviens. Katrs no mums – sākot ar tiem, kuri nepārdomāti balsoja vēlēšanās, tāpat kā tie, kuri nebalsoja vispār. Vainojama ir valdība, deputāti, ikviens politiķis, tai skaitā es un manis pārstāvētais Jaunais Laiks. Ir absolūti pamatoti vainot valdošo eliti par nodarīto un opozīciju par nespēju to novērst. Ir vainīgi gan banķieri un ierēdņi ar pārspīlētajām algām, gan visi tie, kas grima kredītu vājprātā. Tāpat sava vaina ir jāuzņemas žurnālistiem, kuru sabiedrības sargsuņu zobi izrādījušies par vājiem. Pašreizējā situācijā nevar vainot vienīgi bērnus, kuri gan cieš visvairāk un vēl ilgi maksās mūsu ievārītos parādus. Tomēr vai vainīgo meklēšana šobrīd ir pati labākā ideja? Vai mēs radīsim jaunas darba vietas, atdzīvināsim tautsaimniecību un samaksāsim parādus, meklējot vainīgos? Nē!

Nepieciešams risinājums, ko saprot un atbalsta sabiedrība. Vispirms jākonstatē acīmredzamais – pašreizējā Saeima un valdība ir pilnībā zaudējusi uzticību. Pat ja tai būtu vislabākais krīzes pārvarēšanas plāns, šajā uzticības bezdibenī to nebūs iespējams sekmīgi īstenot Ir jāatrod veids, kā pārdomāti sastādīt jaunu profesionālu valdību un kā īsā laikā nodot tai iesāktos darbus. Jaunajai valdībai ir jāspēj skaidri un detalizēti norādīt, kur un kā tiks izmantots SVF kredīts, kāds ir tālākās rīcības plāns.

Saeimas atbildība ir, lai nākamā valdība būtu rīcībspējīga. Tas ir pēdējais un vienīgais ceļš esošajiem deputātiem, kā saglabāt kaut nedaudz cieņas sabiedrības acīs. Tas prasīs daudz tehniska darba, savstarpējās uzticēšanās un spēju rast kompromisus. Jaunās valdības atbalstam parlamentā jābūt visaptverošam, izņemot, varbūt, Latvijai klaji naidīgus spēkus.

Lai arī kad notiktu ārkārtas Saeimas vēlēšanas, atbildības nasta gulsies gan uz politiķiem, gan vēlētājiem. Pirmos vērtēs tieši pēc pašreizējās spējas rast risinājumu un kompromisus, un tā būs pēdējā biļete ārā no politiskās mēslaines. Arī vēlētājiem būs mulsinoši turpināt kritizēt nākamo parlamentu un valdību, ja arī šoreiz izmaiņas būs tikai kosmētiskas.

Komentāri

 1. Dažbrīd jau paliek žēl šo Saemu, ka tai jāstrebj iepriekšējo savārītais. Jāsecina, ka divdesmit gados nav izaugusi jaunu politiķu, ekonomistu u.c. paaudze, no kuras varētu nākt darītāji. Kritizētāji jau vienmēr pietiek.

 2. nesaprotu!

  100 "gudrās" galvas ar MK priekšgalā sataisa pamatīgus sūdus, bet lai no tiem tiktu ārā tautai jāuzņemas atbildība? Okei! esam vainīgi pie ievēlēšanas vai neievēlēšanas, bet – kur ir katra deputāta, ministra, amatpersonu atbildība vēlētāju priekšā. Visi tik raud, ka viņiem par maz balsu sanācis. Kādēļ nevar salikt visi galvas kopā un pieņemt sakarīgus, atbildīgus lēmumus. deputāti netiek ievēlēti, lai savā starpā varētu pastrīdēties. Kā arī ministri – kad būs ministrs – speciālists? Kad beidzot tiks pieņemta "0" deklarēšana? Tad kad viss būs nozagts? Ko JL vispār ir izdarījuši? Gandrīz neko! Ka tik parādīt ar pirxtu uz citiem, ka tie sliktie – vot mēs labie!

 3. Ceru ka tādas muldoņas ka Kampars vairs netiks pie teikšanas! Par ko jus saņemāt savu algu Saemā??? Nu esi tik godīgs, atmaksā visu naudu atpakaļ, darbs taču nav padarīts!

 4. Raksta sākums ļoti labs, pilnīgi piekrītu, ka vainojams ir katrs, ka katram jāuzņemas atbildība par to, kas notiek savā valstī, un godprātīgi jāstrādā savā lauciņā. Es, piemēram, jūtos vainīgs…, tikai nešķiet, ka tur augšās kāds arī jūtas vainīgs, īpaši jau Tautas partijas spice, kas valsti ir novadījuši līdz tādai krīzei.
  Raksta otrā daļa ir galīgi garām, jo nekas nav pateikts, tukšas frāzes: kopējs ceļš ejams, nepieciešams risinājums, jāatrod veids un kompromiss utt. Piekrītu te vienam komentāram, ka Kampars jau par to saņem algu, lai šie risinājumi un veidi būtu atrasti un pieņemti. Taču tādu nav, un Saeimas opozīcija ir tikpat līdzvainīga, cik pozīcija, uzspēlē tādu publisko teiāteri un viss.
  Ir teiciens, ka zivs pūst no galvas, tāpēc, manuprāt, nekas nemainīsies, ja, pirmkārt, "galva" nesāks justies vainīga, bet tas nenotiks, otrkārt, ja vēlētāji turpmāk atkal savas balsis atdos par tiem oligarhiem un viņu pakalpiņiem, kas te Latvijā līdz šim ir šeptējušies. Bet tas otrais visticamāk notiks. Lai tas nenotiktu, vispirms visiem godīgiem cilvēkiem ir jāstājas ārā no esošajām varas partijām. Vai tas ir iespējams? laikam jau nav, jo cilvēks vispirms domā par savām personiskajām interesēm un tiem, kas tajos oligarhu klubiņos ir iesaistījušies dzīve ir nodrošināta. Un valstī taču krīze!

 5. "Eirobarometrs 69" ziņojumā pr Latviju parādījās satriecošs skaitlis – politiskajām partijām uzticas vairs tikai 5% iedzīvotāju. Nevis kaut kādiem LPP vai JL, bet partijām kā tādām. Interesenti, kā šis fakts izpaudīsies nākošajās vēlēšanās?
  Es personiski šādā vēlēšanu sistēmā balsot vairs neiešu. Partokrātiju neatbalstu, varai jāsāk realizēties no apakšas, nevis oligarhu sponsorētos un ar visādām viltīgām mahinācijām no valsts budžeta izblēdīta finansējuma uzturētos interešu klubiņos. Kāda mums tautas vara, ja visu partiju visu biedru kopskaits nesasniedz pat 2% no balsstiesīgo iedzīvotāju kopskaita?
  Tāds "interešu klubiņš" var panākt, ka par to balso desmitiem tūkstoši vēlētāju, kas šo klubiņu personiski nepazīst, tikai vienā veidā – ar pamatīgu priekšvēlēšanu kampaņu. Savukārt pamatīgā kampaņa maksā pamatīgu naudu. Kur to ņemt? Neba jau paši klubiņa biedri tik daudz var saziedot. Nākas vien iet pie bagātā onkuļa. Un ar šo brīdi sākas "klubiņa" atkarība no onkuļa kaprīzēm. Sak, puiši, es jums te naudiņu noziedoju, tagad esiet tik mīļi un protieties pieņemt pareizos lēmumus….
  Un kamēr pastāvēs šī klubiņu sistēma, kamēr nebūs vēlētāju kontroles, kamēr balsis pirks ar dārgām kampaņām un tukšiem solījumiem, kamēr partijas būs atkarīgas no saviem finansētājiem, nevis no vēlētāju gribas, tikmēr nekādas kārtības valstī nebūs, un visas gudrās runas par atbildības nastu ir tikai demagoģija.

 6. Es tā arī neesmu sapratis kādēļ it kā spējīgākā opozīcijas partija nav izveidojusi reālu ēnu kabinetu ar reāliem un konkrētiem alternatīviem priekšlikumiem.

 7. Kampar – tu, kad runāji par to, ka 72 zāģētavas stāv bez darba TĀPĒC, ka LVM ir atņēmuši zāģētājiem visus kociņus un viņiem nu vairs nav ko zāģēt (viss pārējais būtu labi), tad tu izlikies par debilu, vai tu vienmēr esi debils???

 8. Arti, nu pastasti par tam degvielas rezervem!!! Tu taču esi tik GODIGS un ZINOŠS!!! Kas ir ,ko aplauza tev tos radziņus,ko? Vai vienkarši nolika pie vietas? Ka taja filma : a tebe nekažetsa, čto tvoe mesto vozle paraši?!

 9. Ko tu Kampar , nestasti par saviem ipasumiem Tukuma , ka tos fiksi ieguvi – kapec domei neatgriez kreditu , es butu nokaunejies no ministra amata , jo neesi jau tik kompotents , ka tevi slavinaja – . ko tavejie solis soreiz – varbut kads tantuks uzkersies = ies un noveles , kapec nestasti , ka pec velesanam bus lielas problemas visiem = kase tacu tuksa un nav ku naudinu nemt . vel jau novada ir brivi gabali ko prixvatit – varbut uzcelsi kadu banku kuras nav Tukuma !!!!!!!!!.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.