Eiro ieviešana

Laukos eiro maiņa būs problemātiska

Jo tuvāk nāk eiro laiks, jo vairāk jautājumu rodas iedzīvotājiem, kas neslēpj – no miljonu vērtās valsts finansētas eiro kampaņas vēl nav neko daudz ne redzējuši, ne jutuši. Tāpēc uz sarunu redakcijā, dodot iespēju arī iedzīvotājiem uzdot savus jautājumus, otrdien, 8. oktobrī, aicinājām Finanšu ministrijas Eiro projekta vadītāja asistentu Salvi Skladovu.

Sākusies eiro ēra Latvijā

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) atgādina, ka no šodienas, 1. oktobra, visiem preču pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā preces un pakalpojumus fiziskām personām (pircējiem jeb patērētājiem) ir jānorāda preču, kā arī pakalpojumu cenas gan latos, gan eiro un papildus vēl arī cenu par mērvienību (cik maksā kilograms vai litrs) preču cenu salīdzināmībai.

43% Latvijas iedzīvotāju pēdējā laikā novērojuši cenu kāpumu

No nākamā gada sākuma Latvijā tiks ieviesta vienotā Eiropas Savienības valūta – eiro, taču uzņēmējiem, lai patērētāji pie jaunās valūtas varētu pierast, cenas gan latos, gan eiro jānorāda jau no šā gada 1. oktobra. Vienlaikus sabiedrībā pastāv reālas bažas, vai Finanšu ministrijas akcija «Godīgs eiro ieviesējs» reāli darbosies.

Latviešiem patīk jaunā Latvijas eiro monēta

Latvijas iedzīvotājiem, salīdzinot Latvijas viena eiro monētu ar jebkuras citas eirozonas valsts eiro monētām, mūsu valsts jaunais eiro ar tautumeitas Mildas attēlu uz tā liekas pievilcīgāks, nekā pārējo 17 valstu monētas

Pirms eiro ieviešanas uzsākta bankomātu likvidācija

Eiro ieviešanas procesā ir plaša valdības propaganda, bet arvien netiek atrisinātas vienkāršas tehniskas lietas un sniegta palīdzība galvenajām eiro ieviešanā iesaistītajām organizācijām. Tirgotājus šobrīd satrauc jauna tendence – vadošās bankas pirms eiro ieviešanas sāk likvidēt bankomātus lauku apvidos.