Agris Jansons

Laukos eiro maiņa būs problemātiska

Jo tuvāk nāk eiro laiks, jo vairāk jautājumu rodas iedzīvotājiem, kas neslēpj – no miljonu vērtās valsts finansētas eiro kampaņas vēl nav neko daudz ne redzējuši, ne jutuši. Tāpēc uz sarunu redakcijā, dodot iespēju arī iedzīvotājiem uzdot savus jautājumus, otrdien, 8. oktobrī, aicinājām Finanšu ministrijas Eiro projekta vadītāja asistentu Salvi Skladovu.

Pēc nepilniem trim mēnešiem mūsu maciņos lata naudas zīmes un monētas nomainīs eiro banknotes un sīknauda. Jau kopš 1. oktobra Latvijas veikalos blakus lata cenai tiek rakstīta eiro cena, lai pamazām pie jaunajām cenām pierastu. Tiesa, jo tuvāk nāk eiro laiks, jo vairāk jautājumu rodas iedzīvotājiem, kas neslēpj – no miljonu vērtās valsts finansētas eiro kampaņas vēl nav neko daudz ne redzējuši, ne jutuši. Tāpēc uz sarunu redakcijā, dodot iespēju arī iedzīvotājiem uzdot savus jautājumus, otrdien, 8. oktobrī, aicinājām Finanšu ministrijas Eiro projekta vadītāja asistentu Salvi Skladovu.

– Mēs nezinām, kā lai pārvērš mūsu latus eiro un cik par latiem dabūsim. Būtu labi, ja katrs cilvēks saņemtu informāciju par eiro, lai zinātu, kā tos samainīt, jo ne jau visiem ir internets, kur paskatīties. Būtu laba tāda tabula, kādu uz mājām reiz atsūtīja «Latvenergo», kur kilovatiem pretī ierakstīti lati un kur skaidri viss redzams. 

– Katra mājsaimniecība Latvijā oktobra vidū saņems sūtījumu – aploksni, kurā būs šāda tabula ar norādītām naudas summām latos un eiro, lai cilvēkiem būtu vieglāk naudu pārrēķināt. Šajā aploksnē būs buklets ar informāciju par to, kā notiks naudas konvertācija, tostarp par to, ka pēc eiro nomaiņas darba līgumi nav jāpārslēdz un ka par algām nav jāsatraucas – tās automātiski tiks konvertētas eiro.

– Man ir jautājums par eirokomplektu, kuru sāks pārdot no 10. decembra. Ir teikts, ka tas maksās 10 latu jeb 14 eiro, bet mēs taču zinām, ka vienā komplektā ir tikai astoņas monētas, kas nesastāda pat četrus eiro…

– Eiro sākumkomplektā būs 45 eiro monētas ar kopējo nominālvērtību 14,23 eiro, un tās par Ls 10 latiem varēs iegādāties bez komisijas maksas 302 pasta pakalpojumu sniegšanas vietās, komercbankās un Latvijas bankā.

– Tās būs citu valstu eiro monētas?

– Nē, Latvijas monētas. Šādu komplektu mērķis ir, lai jūs ātrāk pierastu pie jaunās naudas.

– Ja interese būs lielāka nekā būs pieejama nauda?

– Viens cilvēks varēs vienā piegājienā iegādāties piecus sākumkomplektus, taču tie ir sarūpēti pietiekamā daudzumā.

Tālāk lasiet piektdienas, 11. oktobra, laikrakstā ŠEIT

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.