Soda deputātu Aldi Gobzemu

Saeima ceturtdien, 24.februārī, lēma izslēgt deputātu Aldi Gobzemu no dalības nākamajās sešās parlamenta sēdēs par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu.

Lēmums pieņemts pēc tam, kad Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izskatīja deputātu Jura Rancāna, Jura Juraša un Artusa Kaimiņa iesniegumu. Tajā deputāti lūdza izvērtēt A.Gobzema rīcību viņa organizēto pulcēšanās pasākumu laikā dažādās Latvijas pilsētās, to skaitā Tukumā laika posmā no pagājušā gada 6. līdz 13.decembrim. Iesniegumā norādīts, ka deputāts A.Gobzems traucējis Valsts policijai pildīt dienesta pienākumus, kā arī aizskāris policijas darbinieku godu un cieņu.

 

Saeima lēmumu pieņēma, balstoties uz atbildīgās komisijas konstatēto, ka A.Gobzems pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 5., 7., 8., 15., 16. un 18.punktu. Tie noteic, ka Saeimas deputāts ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus; publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Tāpat deputāts nelieto tādus izteikumus un neatbalsta tādu rīcību, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību; deputāts pakļaujas sabiedrisko kārtību uzturošo amatpersonu likumīgām prasībām, ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli; deputāts izkopj savu runas un valsts valodas prasmi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *