Sestdiena, 2018. gada 17. novembris
Uga, Hugo, Uģis

Vēlēšanās

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 16. janvāris 15:54

Gada nogales daudzās brīvdienas sagaidījām ar prieku. Bērni atpūtīsies no skolas. Skolotāji – no bērniem. Vecāki – no nebeidzamajiem pienākumiem. Vēl tik vien vajadzētu, – cilvēki runāja uz ielas, veikalos, frizētavās, kafejnīcās, darbā un mājās, – kā baltu sniedziņu.

Tādu – mīkstu, skaistu, pūkainu. Tādu, kāds beidzot sniga Vecgada pēdējā dienā, gadumijas pusnakti pārvēršot baltā bērnības pasakā.

Beidzot! Beidzot ir viss, ko vēlējāmies… Ko dzirdam šodien, ieejot veikalā, frizētavā un kafejnīcā, ieklausoties kolēģu sarunās darbā? Ak, Dievs, cik auksts vējš! Cik riebīgs putenis! Un – sniegs uz ielām!

Atkal nav labi. Atkal Dievs nav pa prātam pasauli sakārtojis! Žēl būtu Dieviņa, ja viņš – kā baltais pasaku vecītis – sēdētu uz mākoņa maliņas, no ļaudīm pateicību gaidīdams… Jo, ja tā padomā, patiesībā jau žēlojami ir cilvēki, kam nekad, nekas un nekur nav labi. Vai viņi spēj iedomāties, cik lēni un klusi brūklenājos čab retās sniegpārslas, – vēl pirms brīža meža galotnēs puteņu dejā reibušas? Vai viņi redz bērnu sārtos vaigus un mirdzošās acis, lejup no kalniņa laižoties? Varbūt redz tikai kritalas mežā, tikai aizputinātos ceļus, bērnu klaigas un sabristos apavus, slapjos cimdus un pazaudētās šalles? Ja tā, tad… Dievs var pūlēties visas Mūžības garumā, bet cilvēkam tik un tā nebūs labi….

Kur lai ņem Eņģeli (mazāka pacietība te nederēs!), kas mūs paņemtu pie rokas, izvestu dabā un parādītu pasaules skaistumu? Kas pieliktu pirkstu mums pie lūpām – lai brīdi paklusējam, pirms sākam kurnēt, sūdzēties, žēloties? Toreiz, kad mēs šajā pasaulē ienācām, Eņģelis uzspieda pirkstu mūsu lūpām – par zīmi, lai mūžīgi klusējam par tās Tālās zvaigznes brīnumiem, no kuras esam ieradušies… Cik gadus šeit mītam mēs katrs? Cik gadu tūkstošus – cilvēce? Un kā mums pietrūkst – laika, prāta vai sirds, lai redzētu un izjustu šīs Zemes skaistumu un dzīves vienreizību? Iespējams, ka… vēlēšanās.


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2018.11.17 | 12:00

«Brīvības rogainings 2018» Kandavas sporta hallē 

2018.11.17 | 12:00

«Tukuma prozas lasījumi» Tukuma bibliotēkā 

2018.11.17 | 12:00

Adīšanas nodarbība Tukumā 

2018.11.17 | 13:00

Svētku koncerts Viesatās 

2018.11.17 | 14:00

Basketbols Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool