Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Grābstīšanās gar PVN!

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 2. maijs 17:21

Pēdējo nedēļu laikā sarunas par PVN likmes samazināšanu no 22% un 21% var dzirdēt visur – Saeimā, Ministru kabinetā, dažādās preses konferencēs, draugu, kolēģu un ģimenes locekļu starpā. PVN likmes ir vienas no viss biežāk grozītajām likmēm Latvijas nodokļu politikā.

2008.gada 12.decembrīī PVN likmi Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības laikā paaugstināja no 18% uz 21% un 2010.gada nogalē Valda Dombrovska (VIENOTĪBA) otrās valdības laikā PVN likme tika paaugstināta no 21% uz 22%.

Finanšu ministrija (FM) piektdien, 27.aprīlī, prezentēja ierosinājumus, kas paredz no š.g. 1.jūlija samazināt PVN no 22% līdz 21%, argumentējot ar to, ja PVN likme tiks mainīta, tas samazinās pasaules cenu kāpuma izraisīto inflācijas spiedienu, atvieglos cilvēkiem izmaksas par ikdienas tēriņiem un veicinās Latvijas ekonomikas konkurētspēju un visādus citu “latviešu tautas brīnumu pasakām” cienīgus scenārijus.

Diemžēl vēlme samazināt PVN likmi par 1 procenta punktu nav nekas cits kā vēlme papildus nodrošināties, lai Māstrihtas kritēriji tiktu izpildīti, lai 2014.gadā Latvijā ieviestu Eiro.

Neapšaubāmi valdības viens no mērķiem ir ieviest Eiro, bet tas nedrīkst būt pašmērķis.

Galvenajam mērķiem tuvākajiem gadiem valdībai ir jābūt – iedzīvotāju labklājības līmeņa celšana, ekonomikas konkurētspējas palielināšana, ēnu ekonomikas strauja ierobežošana.

Reformu partija, konsekventi realizējot savu pirmsvēlēšanu programmu un solīto valdības deklarācijā, par prioritāti uzskata darba spēka nodokļu samazināšanu, kas ļautu sasniegt augstāk minētos mērķus.

Primārais ir samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli ar 2013.gadu par 3%, kas katram nodokļu maksātājam vidēji katru mēnesi dotu papildus 12 latus savā maciņā, ja rēķinam no vidējās darba samaksas pēc 2011.gadā datiem pēc nodokļu nomaksas tie ir 324 lati, turpretī PVN samazināšana par 1% dotu maksimums 2 latu ietaupījumu nodokļu maksātāja ikmēneša budžetā.

Iedzīvotāju ienākumu nodokļu samazināšana veicinātu darba spēka izmaksu samazināšanos, kas palielinātu Latvijas ekonomikas konkurētspēju un veicinātu Latvijā ražoto preču lietāku eksporta pieaugumu.

Iedzīvotāju ienākumu nodokļu samazināšana samazinātu aplokšņu algu apmērus un vēlmi strādāt pelēkajā ekonomikā.

Turpretī PVN samazināšana veicinātu importa pieaugumu un atbalstītu citu valstu ekonomikas (Polijas, Lietuvas, Krievijas u.c.), jo lielāko daļu patēriņa preces Latvija importē un tas nekādā veidā nepalīdzētu Latvijas ekonomikas konkurētspējas uzlabošanai.

Tādēļ aicinu ‘neraustīt’ PVN likmes, bet sākt strādāt pie iedzīvotāju maciņu biezuma palielināšanas no 2013.gada, samazinot iedzīvotāju ienākumu nodokļa likmi par 3%.

 

 

Patiesā cieņā –

11.Saeimas deputāts Jānis Ozoliņš

(Reformu partija)


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool