Klātienes mācību uzsākšanai nosaka obligātu skolēnu testēšanu

Jaunajā mācību gadā mācībās klātienē skolēni varēs piedalīties ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī ar apliecinājumu par Covid-19 negatīvu testa rezultātu – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas šodien, 10. augustā, apstiprināti valdībā.

Šis nosacījums pieņemts, lai jauno mācību gadu sāktu un turpmāk izglītības procesu nodrošinātu epidemioloģiski drošā mācību vidē.

Lai nodrošinātu droša izglītības procesa sākšanos 2021.gada 1.septembrī, skolēniem pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē pirmie testi būs jānodod jau pirms mācību gada sākuma – no 23. līdz 30.augustam. Turpmākā testēšana notiks atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātajam algoritmam. Covid-19 tests nav jāveic bērniem ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Izglītības iestādē (izņemot pirmsskolas izglītības iestādes un augstākās izglītības iestādes) Covid-19 testa veikšana notiks sadarbībā ar laboratoriju, kura veic šos testus. Izglītības iestādei ir tiesības nodot skolēna datus attiecīgajai laboratorijai.

Ierodoties izglītības iestādē, skolēnam būs jāuzrāda  papīra vai digitālā formā (elektroniskā veidā viedierīcē) Covid-19 testa negatīvais rezultāts vai sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts..

Izglītības iestādēm ir jānosaka atbildīgā amatpersona, kuras pienākums būs pārbaudīt informāciju par skolēna iespējām piedalīties mācību procesā klātienē.

Neveicot testēšanu, skolēns nevarēs uzsākt un arī  turpināt izglītības ieguvi klātienē, un vecākiem ir iespēja veikt nepieciešamās formalitātes, lai pamatizglītības ieguvi 1.-6. klasē bērnam nodrošinātu ģimenē.

Lai gan pirms mācību gada uzsākšanas izglītības iestādēm palielināsies darba apjoms, sagatavojot skolēnu datus, kas nododami laboratorijām, tomēr tas ir svarīgi mūsu visu drošībai un veselībai. Turklāt mācība gada ietvaros informāciju vajadzēs tikai aktualizēt.

 

 

Komentāri

 1. Bet arī vakcinētie pārnēsā vīrusu un slimo, kāpēc tad viņiem nav jātaisa testi?

  1. jā,es arī šito nesaprotu! Piem. šodien no visiem atklātajiem pozitīvajiem, 17% ir vakcinēti! Ja viņi netiktu testēti,tad neviens nezinātu,ka viņi ir pozitīvi! Tad viņi ar savu minimālo puņķīti un mazliet jūtīgo kakliņu staigātu riņķi un aplaistu pārējos! Jā,protams,viņi vīrusu izdala daudz mazāk,bet vienalga – izdala!

   1. Tagad jau vair nevar zināt vai tie vakcinētie pret Covidu nav tie paši, kuriem viltus sertifikāts. Un ja tādas personas strādā medicīnas iestādē, tad jau par naudu var sarunāt arī kādas mirstamzāles?!

   2. gan kāds domā, ka vakcinētais, tāpat kā nevakcinētais netaisīs testu, ja jutīsies aizdomīgi? Mēs taču visi zinām, ka vakcīnas tikai ievērojami mazina, nevis pilnīgi aizsargā no saslimšanas. Un, ja vakcinētie bijuši tik apzinīgi, ka vakcinējušies, tad kāpēc gan viņi pēkšņi būtu kļuvuši neapzinīgi un, kā domā antivakseri, netestēsies vajadzības gadījumā? Turklāt vakcinētie arī ļoti labi saprot, ka viņiem līdzās ir nevakcinētie, līdz ar to inficēšanās iespējamība no šo nevakcinēto puses netiek mazināta, un ir jābūt piesardzīgiem. Un lai atkal kāds nelūgts advokāts nesāk aurot, ka visi nedrīkst vakcinēties! Par tiem cilvēkiem runa neiet. Un nevakcinētie apdraud arī viņus, turklāt – visvairāk viņus. Ja reiz cilvēks ir alerģisks, tad arī ārstēt viņu ir problemātiski, tāpēc viņus ir visvairāk jāsargā, bet nevakcinētie to nedara, tikai mutes brūķē.

 2. … tas ir NOPIETNI??? Kurš Vecāks ļaus savu bērnu pakļaut testēšanai…. ?
  Katru reizi atļaus bakstīt degunu … vai tas būs siekalu tests!?

  1. Domāju, ka būs siekalnieks, tāpat kā tiem jauniešiem, kas vasarā braukā uz treniņiem un sacensībām.

  2. lai uztrauktos par bērnu testēšanu, būtu labāk, ja visi pieaugušie būtu vakcinēti! Bērns taču nāk no pieaugušo vides! Ja pieaugušie kā mūris būtu aizsargājušies, tad arī viņu bērni būtu pasargāti un nebūtu tā “jāuztraucas”. Uztraukšanos vajag virzīt citā virzienā: vispirms izzināt par vakcīnām arī citus argumentus, ne tikai klačveidīgos briesmu stāstus, un tad iet un vakcinēties, pēc tam – pēc laika – revakcinēties, kamēr vīrusam apniks mūs lenkt. Saslimt un rīt zāles, kuras drīz varbūt būs, nav veselīgāka alternatīva. Un uz zālēm arī būs bļaušana, jo kāpēc gan zāles arī nevarētu būt INDE? Ja jau pasaule nolēmusi te dažus noindēt, tad – kāpēc lai apstātos tikai pie vakcīnām? Loģiski būtu, ka indētāji turpina savu plānu un kļūst bagāti arī ar zāļu ražošanu un izplatīšanu…

 3. Testu veic no 23.-30.augustam. Bet pa to nedēļu jau var piecreiz covidu noķert.

 4. Pavasarī veicu testu un tagad visu vasaru mokos ar aizdegunes iekaisumu, kurš jau pārgājis hroniskā formā. Cik tad var bakstīties pa rīkli un degunu…nu un tā spļaušana vispār…kā var kaut ko tādu prasīt.

  1. šim jūsu apgalvojumam? Varbūt jūs tikai uzkurināt kašķēšanos?! Katru dienu ir tūkstošiem testēto, bet viņi visi taču nav hroniski saslimuši ar aizdegunes iekaisumu. Viņiem tikai bijis pozitīvs vai negatīvs covid-19 tests. Un kāpēc gājāt testēties – kas jums ar to degunu bija pirms testa? Neizārstētas iesnas – haimorīts – arī varbūt var būt par iemeslu hroniskam iekaisumam. Varbūt uzzinājāt, ka inficējies neesat un pie lora neaizgājāt, tāpēc pie vainas ir nevis tests, bet jūsu paviršība pret savu veselību?

  1. vēlēt! Vajag tikai lūgt būt objektīviem! Un objektīvs nevar būt ar vienpusīgām zināšanām. Vajag vairāk!

  1. Visi mēs nosprāgsim, ja kas! Tik daži atšaus pekas pret sauli tā arī nesasniedzot “saprātīgā dzīvnieka“ līmeni. No otras puses – dzīvojam taču demokrātiskā valstī un tādiem Tuķiem-puķiem ir visas iespējas un tiesības būt… stulbiem:)

  2. Parasti jau tādi kā tu nosprāgst ātrāk.Nodur viens otru dzeršanas laikā,aizmieg uz sliedēm,sadeg gultā pārdzērušies utt…

  3. Ejam uz sacensībām “Kurš grupējums vairāk slimos un ātrāk izmirs!”. Tas būtu fināls. Kā pusfinālu vai astotdaļfināļu varētu izvirzīt tēmu “Kurš grupējums ilgāk rehabilitējas pēc izslimošanas!” Pieļauju, ka šo priekšlikumu var detalizēt precīzāk.

 5. Arī šļircinātie eksperimentālie mutanti taču arī var būt nēsātāji. Vektoru vakcīnas ar laiku sagrauj dabisko imunitāti, tas jau 70-os uz pērtiķiem pārbaudīts.

  1. Kārtējais asprātis izlēmis kaut ko pateikt. Pēc šīs teorijas potētajiem vajadzētu jau manīt kādus ragus vai trešo kāju, savukārt – vai nepotētos drīzumā nevarēs atšķirt ar to, ka gaudeni velkas pa ielu, jo izslimojuši, vai arī pēkšņi vispār būs pazuduši, jo… aizgājuši lamāties citā saulē? Nu vienreiz saprotiet, ka visi esam iejūgti vienos ratos, kurus vada vīruss! Un to pajūgu labāk velk un vilks potētie, nevis nepotētie, kuriem tas vīruss ar savu pātagu uzšaus ar lielāku prieku, jo gūs labāku efektu.

 6. Nesteidzīgi tuvojas jaunais 2021./2022. mācību gads. 1. septembris nav aiz kalniem. Par nelaimi, jaunā mācību gada sākumu aizēno Covid-19 pandēmija. Šīs vīruss mūsu Tēvzemē plosās kopš 2020. gada 13. marta. Paldies Dieviem, tagad mūsu valstī ir brīvi pieejamas vakcīnas, kas mums palīdzēs mazināt saslimstību ar Covid-19 vīrusu un ļaus mums atgriezties pie ierastās dzīves. Vakcinācijai var pieteikties elektroniski internet vietnē manavakcina.lv vai telefoniski, zvanot uz bezmaksas tālruni 8989. Būsim apzinīgi pilsoņi un vakcinēsimies! Mīlēsim un cienīsim mūsu Tēvzemi – Latviju. Būsim Latvijas Republikas patrioti ne tikai vārdos, bet arī darbos. Pasargāsim sevi, savus mīļos un tuvos no riebīgā Covid-19 vīrusa! Lūgsim visvarenos Sentēvu Dievus, lai Covid-19 vīruss taptu uzveikts! Lūgsim visvarenos Latvju Dievus, lai sirgstošie taptu dziedināti! Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu, lai visu cienītais un visu godātais Pērkoņtēvs padzen no mūsu zemes ļauno Covid-19 vīrusu! Lūgsim likteņa Dievieti Laimu, lai visu cienītā un visu mīlētā Dieviete Laima attīra mūsu prātus no dusmām un aizvainojuma! Lūgsim nāves un dzīvības Dievieti Māru, lai visu cienītā un visu mīlētā Dieviete Māra pasargā mūs no pāragras nāves!
  Lai pērkonkrusts sargā Latviju! Lai Laimas skujiņa atvaira no mums nelaimes! Lai Laimas slotiņa aizslauka mūsu raizes, skumjas un bēdas! Lai Māras krusts dāvā mums ilgu mūžu! Lai Māras ūdeņi aizsargā mūs no ļaundariem! Lai Austas koks dāvā mūsu tautai viedumu!
  Svētīgi, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu priesteris]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #vakcinācija # drošība #veselība #KolektīvāImunitāte #plecupiepleca #bezvakcīnasnavuzvaras #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturi #ticība #rituāli #buršanās

 7. Lēnām un nesteidzīgi tuvojas rudens. Šī vasara bija karsta, saulaina un mierīga. Covid-19 sērga, šķiet, jau bija izgaisusi. Taču nevajag zaudēt modrību, jo nežēlīgais Covid-19 vīruss vel aizvien apdraud mūsu sabiedrību. Lai pārvarētu šo īpatnējo krīzi, mums ir jāpārvar savu personisko egoismu un lepnumu sabiedrības vārdā. Mums ir jāvakcinējas! Vakcinācija ir katra apzinīga pilsoņa pienākums. Būsim atbildīgi gan pret sevi, gan pret saviem tuvākajiem, gan pret savu dzimteni – Latviju. Izmantosim šo lielisko iespēju, kuru mums snieguši Sentēvu Dievi! Būsim pateicīgi Latvju Dieviem par atbalstu šajā krīzē! Vakcinācija ir Dievu dāvana mūsu tautai, tāpēc pieņemsim šo Dievu dāvanu ar lepnumu un drosmi. Neļausim viltīgajam Covid-19 vīrusam iznīcināt mūsu dzīves!
  Uzvilksim kaklā pērkonkrustu. Iedegsim uz galda 7 tumši zilas svecītes par godu visvarenajam sentēvu Dievam Pērkonam. Lūgsim visu cienīto un visu godāto Pērkonu – Debesu Tēvu. Lūgsim visvareno Pērkoņtēvu, lai Pērkoņtēvs dāvā mums savu svētību. Lūgsim Pērkoņtēvu, lai Pērkoņtēvs aizsargā mūsu valsti un tautu. Ziedosim uz svētakmeņa baltmaizes klaipu un kausu alus par godu visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam. Pērkoņtēvs ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un dāvās savu svētību ikvienam, kas viņam tic.
  Svētīgi, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu priesteris]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  P.S. Visus pagāniskos rituālus ir jāveic savā privātīpašumā, ievērojot visus ugunsdrošības noteikumus. Svētakmeni ziedojumiem var novietot savā privātmežā vai savā dārzā. Kā svētakmeni izmanto jebkuru plakanu akmeni. Ziedojot baltmaizes klaipu sentēvu Dievam Pērkonam, uz svētakmeņa ar sāli zīmē pērkonkrustu (pietiks ar dažām tējkarotēm sāls). Blakus noliek baltmaizes klaipu un alus kausu, kā arī degošu svecīti trauciņā (derēs jebkura kapu svece bez krustiem vai jebkāda cita veida zīmējuma vai arī svece lukturītī). Alus kausu nākamajā dienā savāc (to var arī turpmāk izmantot mājsaimniecībā), bet alu izlej blakus svētakmenim. Sveci trauciņā, kad tā izdeg, savāc un izmet savā privātajā miskastē. Rituāla veikšanas laikā ir vēlams skaitīt pagāniskās lūgšanas par godu Pērkonam – Debesu Tēvam.
  #Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #vakcinācija # drošība #veselība #KolektīvāImunitāte #plecupiepleca #bezvakcīnasnavuzvaras #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturi #ticība #rituāli #buršanās

 8. Vasara ir teju vai aizvadīta. Tuvojas krāšņais rudens. Lai arī pašlaik ir klusi un mierīgi, tomēr Covid-19 sērga vel nekur nav zudusi. Covid-19 vīruss vel joprojām apdraud mūsu sabiedrības drošību, veselību un labklājību. Diemžēl vakcinācijas tempi mūsu valstī ir diezgan gausi. Pašlaik (laika posmā no 9. līdz 15. augustam) ir vakcinējušās apmēram 708035 personas (avots: covid19.gov.lv/covid-19/covid-19-statistika/covid-19-vakcinacijas-statistika [Covid-19 vakcinācijas statistika | Covid-19 (covid19.gov.lv)]). Šī iemesla dēļ, mani mīļie tautieši, aicinu ikvienu no mums vakcinēties! Visaptveroša vakcinācija ļaus mums izglāb ļoti daudzas Latvijas iedzīvotāju dzīvības, kā arī vakcīnas ļaus mums atgriezties pie ierastās dzīves (avots: youtu.be/UYcTd6hSTzk [Bez vakcīnas nav uzvaras! Veselības ministrija uzsāk vakcinācijas aptveri veicinošu reklāmas kampaņu – YouTube]). Latvijas Republikā pieejamās vakcīnas ir absolūti drošas, nekaitīgas un efektīvas (avots: youtu.be/758e4e_4VOI (Kā darbojas Covid-19 vakcīnas? – YouTube).
  Par nelaimi, apmēram 1881 cilvēks ir miris no Covid-19 vīrusa (avots: infogram.com/miruso-skaits-2021-1ho16voggemlx4n [Covid-19 izplatība Latvijā | Covid-19 (covid19.gov.lv)]). Ak mani Dievi, cik tas ir bēdīgi! Aizlūgsim nāves un dzīvības Dievieti Māru par visiem mirušajiem, kas miruši no Covid-19 sērgas! Uzvilksim kaklā Māras krustu. Iedegsim uz galda trīs svecītes skaistos svečturīšos: vienu melnu, vienu pelēku un vienu baltu. Lūgsim visu cienīto un visu mīlēto Dievieti Māru, lai Dieviete Māra pasargā mūsu miesu, garu un dvēseli no Covid-19 postošās ietekmes! Lūgsim visvareno sentēvu Dievieti Māru, lai Dieviete Māra svētī mūsu Tēvzemi – Latviju! Ziedosim uz svētakmeņa rupjmaizes klaipu un glāzi vīna par godu visvarenajai Dievietei Mārai. Dieviete Māra ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un dāvās savu svētību ikvienam, kas viņai tic.
  Svētīgi, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu priesteris]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  P.S. Visus pagāniskos rituālus ir jāveic savā privātīpašumā, ievērojot visus ugunsdrošības noteikumus. Svētakmeni ziedojumiem var novietot savā privātmežā vai savā dārzā. Kā svētakmeni izmanto jebkuru plakanu akmeni. Ziedojot baltmaizes klaipu sentēvu Dievietei Mārai, uz svētakmeņa ar sāli zīmē Māras krustu, Māras ūdeņus jeb Māras līkloci un Zalkša zīmi (pietiks ar dažām tējkarotēm sāls). Blakus noliek rupjmaizes klaipu un glāzi vīna (izvēlas tādu glāzi, kas stabili un droši var stāvēt ārā), kā arī degošu svecīti trauciņā (derēs jebkura kapu svece bez krustiem vai jebkāda cita veida zīmējuma vai arī svece lukturītī). Vīna glāzi nākamajā dienā savāc (to var arī turpmāk izmantot mājsaimniecībā), bet vīnu izlej blakus svētakmenim. Sveci trauciņā, kad tā izdeg, savāc un izmet savā privātajā miskastē. Rituāla veikšanas laikā ir vēlams skaitīt pagāniskās lūgšanas par godu Dievietei Mārai, Mārai – Veļu Mātei, Mārai – Zemes Mātei. Ziedojumam izvēlas jebkuru vīnu, kas pašam garšo. Var arī ziedot kādu citu alkoholisku dzērienu.
  #Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #vakcinācija # drošība #veselība #KolektīvāImunitāte #plecupiepleca #bezvakcīnasnavuzvaras #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturi #ticība #rituāli #buršanās

 9. Ir pagājis teju pusotrs gads kopš Covid-19 vīruss ir pārņēmis mūsu valsti. Karstā un saulainā vasara ir aizvadīta ar salīdzinoši zemu saslimstību, taču tuvojas rudens. Līdz ar rudens iestāšanos kāps arī saslimstība ar neganto Covid-19 vīrusu. Naidnieks nekur nav izgaisis, Covid-19 vīruss arī pašlaik mūs apdraud. Vienīgais risinājums, kā apturēt šo nelūgto naidnieku, ir vakcinēšanās pret Covid-19 vīrusu (avots: youtu.be/4Wg4Xn-Ke4g [Divi miljoni iemeslu vakcinēties – YouTube]). Vakcīnas ir spējīgas glābt daudz dzīvību. Vakcīnas ir spējīgas apstādināt Covid-19 sērgas izraisīto ekonomisko krīzi. Nepadosimies panikai, bet saglabāsim sirdī mieru. Uzvilksim kaklā dzintara krelles. Iedegsim uz galda 7 tumši dzeltenas svecītes. Lūgsim visu cienīto un visu mīlēto Dievieti Laimu, lai Dieviete Laima dāvā mums sirdsmieru, laimi un prieku! Aizlūgsim visvareno likteņa Dievieti Laimu pār mūsu mīļoto Latviju! Lūgsim Dievietes Laimas svētību sev un savai dzimtai! Ziedosim uz svētakmeņa medus rausi un glāzi balzama par godu visvarenajai Dievietei Laimai. Dieviete Laima ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas un dāvās savu svētību ikvienam, kas viņai tic.
  Svētīgi, Skolnieciņš no svētezera [Latvju Dievu priesteris]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  P.S. Visus pagāniskos rituālus ir jāveic savā privātīpašumā, ievērojot visus ugunsdrošības noteikumus. Svētakmeni ziedojumiem var novietot savā privātmežā vai savā dārzā. Kā svētakmeni izmanto jebkuru plakanu akmeni. Ziedojot medus rausi sentēvu Dievietei Laimai, uz svētakmeņa ar sāli zīmē Laimas slotiņu un blakām zīmē Laimas skujiņu (pietiks ar dažām tējkarotēm sāls). Blakus noliek medus rausi un glāzi balzama (izvēlas tādu glāzi, kas stabili un droši var stāvēt ārā), kā arī degošu svecīti trauciņā (derēs jebkura kapu svece bez krustiem vai jebkāda cita veida zīmējuma vai arī svece lukturītī). Balzama glāzi nākamajā dienā savāc (to var arī turpmāk izmantot mājsaimniecībā), bet balzamu izlej blakus svētakmenim. Sveci trauciņā, kad tā izdeg, savāc un izmet savā privātajā miskastē. Rituāla veikšanas laikā ir vēlams skaitīt pagāniskās lūgšanas par godu Dievietei Laimai. Ziedojumam izvēlas jebkuru balzamu, kas pašam garšo. Var arī ziedot kādu citu alkoholisku dzērienu.
  #Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #vakcinācija # drošība #veselība #KolektīvāImunitāte #plecupiepleca #bezvakcīnasnavuzvaras #LatvjuDievi #DievsPērkons #Pērkons #Pērkons–DebesuTēvs #Pērkoņtēvs #Laima #DievieteLaima #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra–VeļuMāte #Māra–ZemesMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #dievturi #ticība #rituāli #buršanās

 10. Vai Jūs nevarētu rakstīt daudz īsāk? Tad jūsu domas vairāk lasītu un, ja tajās ir sakarīgs kodols, tad arī labāk to uztvertu!

 11. Vai nav tā, ka lasīt trauksmaini uzrakstītus briesmu stāstus, tos uzklausīt un pēc tam izplatīt tālāk, ir daudz interesantāk, nekā lasīt neinteresantu profesionālu literatūru un ziņojumus? Un, ja lasa šo profesionālo literatūru, vai arī tad nav interesantāk izraut no konteksta to, kas teikts par blaknēm? Domāju, ka tas arī ir iemesls iedalīties antivakseros un vakseros. Profesionālajā literatūrā taču ir tik daudz nesaprotamu un nogurdinoši lasāmu terminu! Bet, jā, par blaknēm runāts saprotamāk! Un tad nu kāds iedomājas, ka viņš ir viens no 100000, kam būs tā blakne. Un cilvēki aizmirst, ka vakcīnu jautājumam tagad pievērsta vislielākā uzmanība, katrs sīkums tiek fiksēts, tāpēc svarīgāk ir saprast kopvērtējumu, nevis to blakni, kas var būt vienam no 100000! Un vēl: ziņojumos, kuri tiek fiksēti, skatās uz faktu, vai cilvēks ir vai nav vakcinēts. Taču bez šī fakta pastāv milzum daudz citu faktoru, kāpēc kaut kas tam vienam pēc vakcinēšanās piemeties… Un tikai pēc blaknes fiksēšanas pēta tālāk arī šos citus faktorus. Ja patiešām citu faktoru nav, nu tad – vainīga vakcīna. Bet tādā gadījumā vakcīnu blaknes var būt vēl retākas nekā uzrādīts ziņojumos.

 12. Diezin, vai par blakni var uzskatīt tās dažu dienu izjūtas, par kurām jau laikus tiek brīdināts – nedaudz paaugstinata temperatūra, galvassāpes un sāpes dūriena vietā… Šīs parādības tikai liecina, ka organisms cīnās, tātad jau ir identificējis svešo. Piekrītu, ka pirms katras vakcinēšanās vajadzētu pārliecināties, vai cilvēkā jau nav iesēdies īstais vīruss. Ja sagadās, ka jau ir, un tad vēl pievakcinē kaut ko klāt, tad varētu būt sliktāk, un varbūt dažos stāstos tieši šāds scenārijs ir bijis. Tā jau izkristalizējās arī tas fakts, ka tūlīt pēc izslimošanas arī nevajag vakcinēties, jo organisms jau tā no vienas puses ir novājināts, no otras puses ir izstādājušās antivielas un, lūk, vēl pievakcinē! Par to pianistam vajadzēja iedomāties un valdībai viņam par to atgādināt, un naudu novirzīt šādiem sakarīgākiem nolūkiem, nevis haosa ieviesēja Vakcinācijas biroja izveidei.

 13. Nedrīkst aizmirst arī to, ka vakcīnas aizsargājošais efekts iestājas tikai apmēram pēc 20 dienām pēc iepotēšanas. Un šīs 20 dienas ir jāpiesargās, nevis bravūrīgi jāsāk dzīvot uz pilnu klapi. Un vispār – kāda tur “pilna klape”, ja apkārt ir nevakcinējušies un vīruss grozās pa vidu visiem un mutē. To zina visi, bet nevakcinētie sevi izdala kaut kā īpašāk – gan kā brīvības cīnītāji, gan tauta (precīzāk gan – tikai daļa no tautas!), kuru jāaizsargā… Bet kā jūs lai aizsargā, ja jūs to aizsardzību negribat izvēlēties brīvprātīgi? Un spiest ar varu nedrīkst, un jāļauj jums uzturēt šīs sazvērestības teorijas, jo demokrātija nozīmējot domāt , runāt un darīt, KO GRIB, kaut arī tā nevajadzētu, tā nebūtu pareizi… Vai tā nav pie reizes arī deformēta demokrātija?

 14. te daudzi par potēšanos ir, man jau liekas, ka 50% potējas tikai tāpēc, ka vajag kaut kur aizvandīties – uz Leišu lidlu vēl kaut kur….. aiziet uz kādu koncertu… tas viss ir otršķirīgi, bet dažam tā ir kā neatņemama dzīves sastāvdaļa. Vīrusa izplatību veicina tieši šīs aktivitātes, bez kurām mazliet varētu iztikt. Ir jau gadījies ne no viena vien dzirdēt – a man sertifikāts a man tagad po….varu darīt visu ko gribu – ļoti nepareizi un bezatbildīgi, bet dažs labs(pat valdība) nevakcinētos sauc par bezatbildīgiem…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *