Attēlam ir ilustratīva nozīme

Jautājumi un atbildes par testēšanos un rezultātu saņemšanu

Jau rīt, 1. septembrī, skolas klātienē atsāks izglītības procesu. Valdībā pieņemtie noteikumi paredz, ka jaunajā mācību gadā nodarbinātie un skolēni pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē var piedalīties ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai ar negatīvu Covid-19 testu.

Lai mācību process varētu notikt droši, 23.augsutā izglītības iestādēs sākās līdz šim apjomīgākā vienlaikus veiktā testēšana, kas bija liels izaicinājums gan skolām, gan arī testēšanas laboratorijām.

Zemāk publicējam skaidrojumu, kā vecākiem rīkoties situācijās, ja tests nav veikts, testēšana vēl nav notikusi vai nav vēl saņemta atbilde.

 Skolēns testu ir nodevis, bet vēl nav saņemta atbilde

Laboratorijas par pozitīvo testu rezultātiem primāri informē izglītības iestādes.. Ja izglītības iestādes darbinieku un izglītojamo testēšanā nav konstatēti pozitīvi Covid-19 testi, tad laboratorija informē izglītības iestādi par faktu, ka laboratorijas testētajā izglītojamo grupā nav konstatēts neviens inficēšanās gadījums ar SARS CoV-2. Tādā gadījumā izglītības iestāde uzskata, ka personas, kas saskaņā ar reģistrāciju ir nodevušas testus testēšanas dienā, nav inficētas un var piedalīties izglītības procesā līdz nākamajai testēšanās reizei.

Ja skolēns vai viņa vecāki nav saņēmuši testa rezultātus, viņi sazinās ar izglītības iestādes atbildīgo personu par testēšanu, lai noskaidrotu, vai izglītības iestāde ir saņēmusi informāciju no laboratorijas.

Ja nav saņemts rezultāts, tad pirms došanās uz skolu informāciju var pārbaudīt arī LR E-veselības sistēmā. Tajā katrs pilngadīgais skolēns var apskatīt datus par sevi un savu testu rezultātiem, par nepilngadīgajiem to var izdarīt viņu likumiskais pārstāvis.

 

Skolēns Covid-19 testu nav nodevis

 Šajā gadījumā ir jāveic antigēna eksprestests izglītības iestādē. To veic ārstniecības persona,  un testa derīgums ir ne vairāk par 48 stundām.

 Ja skolā vēl nav veikta izglītojamo organizēta testēšana uz Covid-19

Tie varētu būt tikai izņēmuma gadījumi. Tādā gadījumā 1. septembra pasākums drīkst notikt tikai ārpus telpām, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības nosacījumus.

Izglītības un zinātnes ministrija un Veselības ministrija un atvainojas ikvienai skolai, vecākam un bērnam, kas saskārušies ar problēmām skrīninga testu veikšanas dēļ.

 

Komentāri

  1. Kāda jēga no testiem ja rezultātu nav. Pat skola nezin kas notiek. Skolotāji bērniem sūta ziņu – ja nav testa, nāciet vienalga uz skolu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *