Attēlam ir ilustratīva nozīme

Iecerēts ieviest mājsēdi un citus stingrus ierobežojumus

Tā kā Covid-19 Latvijā izplatās straujāk nekā paredzēts, valstī plānots no 21. oktobra, ieviest stingru “lokdaunu”. Proti, līdz 15. novembrim plānots noteikt mājsēdi vakaros. Tāpat šajā laikā plānotas attālinātas mācības, par to pirmdien vienojās Krīzes vadības padomē.

Par ierobežojumiem plānots lemt valdības sēdē trešdien, 20. oktobrī.Veselības ministrs Daniels Pavļuts informēja, ka mājsēde plānota no  20.00 līdz 05.00 un tās ievērošanu uzraudzīs likumsargi.

Plānots, ka četras nedēļas plānotā “lokdauna” laikā strādās tikai pirmās nepieciešamības preču veikali, pārējās tirdzniecības vietas būs slēgtas. Tāpat paredzēts, ka nebūs pieejami pakalpojumi, izņemot pašus nepieciešamākos.

Plānots, ka 1.-3. klašu skolēniem mācības no 1. novembra pēc pagarinātā rudens brīvlaika būs klātienē, tāpat atvērti būs bērnudārzi. Savukārt 4.-12. klašu skolēniem mācības līdz 15. novembrim notiks attālināti.

Veselības ministrs atzina, ka tāpat paredzēts aizliegt pulcēšanos – nebūs atļauti izklaides, sporta, kultūras pasākumi.

Klātienē varēs strādāt tikai ražošanā nodarbinātie.

Savukārt pēc 15. novembra plānots atgriezties “zaļajā režīmā”. Personām ar Covid-19 sertifikātiem paredzētas priekšrocības, turpretim nevakcinētajiem plānots noteikt vēl striktākus ierobežojumus, skaidroja Pavļuts.

Komentāri

 1. Nevakcinētie uzvarējuši. Vismaz līdz 15.novembrim dažs labs netiks diskriminēts un represēts – netiks atlaists no darba, jo nebūs nekur jāiet, varēs sēdēt mājās… Bet… sēdēs un atkal lamāsies uz valdību un vēl nezin uz ko, tikai ne uz sevi. Mājsēdes laikā vismaz varētu izrevidēt savu paranojas sindromu…

  1. un ko lai dara tie cilvēki ,kuriem bija paredzētas operācijas ,un tagad atceltas ,jo slimnīcās ir covid slimnieki,ko tad jūs teiksiet ,ta jau ir kad paši nav saskārušies ar nepatīkamo.Un jacieš arī tiem ,kas strādā ,un nevar būt attalināti,tad iesakiet ko darīt….

  2. Tikmēr gribu ceļot, gribu kafejnīcu, gribu koncertu līmeņa cilvēciņiem pārdomu brīdis par izdarīto izvēli.

 2. Jāsaka godīgi, esmu vīlies latviešu tautā, biju iedomājies, ka pa 30 neatkarības gadiem esam kļuvuši par atbildīgu Eiropas tautu.
  Diemžēl izrādās, ka vismaz puse latviešu joprojām ir bezatbildīgi padomju ļaudis, kuriem pilnīgi uzpļaut citiem, ka tie vairs netiek uz plānveida medicīnas procedūrām un, ka drīz pat ātro palīdzību nevarēs izsaukt.

  1. Ne velti latvieši vienmēr ir bijuši kalpu un vergu tauta. Ja neslāna, tad neko nerubī:)

   1. Vakcinācija taču ir brīvprātīga, un diez, kas ir tas, kas notiek tagad – vai tā nav slānīšana! Loģika – stingrs režīms, bet ceļot var – debīlisms, kuru atbalsta lielākie vakcīnu piekritēji – lielākā daļa sapotējās, lai varētu pavazāties apkārt!!!

    1. Laikā no septembra vidus līdz aizvadītajai nedēļai saslimušie visbiežāk Latvijā ieradušies no Turcijas (73 gadījumi), Krievijas (42), Vācijas (23), Gruzijas (22), Lietuvas (22), Ukrainas(21), Itālijas (20), Zviedrijas(19) ……. UN šie tak bija potējušies, jo citādi ārā no valsts nevienu neizlaistu. Nevar pasēdēt mierā, pandēmiju tak nekur nav atcēlis! Tagad varēs urbināt degunu deļ šiem vazaņkiem…..PALDIES!

     1. Var ceļot un laiž gan ārpus valsts gan atpakaļ valstī bez vakcīnas un ar derīgu testu.

     2. Liekas, ka mans komentārs ir pārprasts, kaut gan likās, ka antivakseru nosodījums tajā ir skaidri izteikts. Ko darīt tiem, kam atliek operācijas? Tas nu tagad jājautā antivakseriem… Bet viņu sirdsapziņa klusēs tāpat kā viņi paši. Tie nav argumenti priekš viņiem. Un nekas mūsu sīksto tautu neizmācīs. Piemēram, šīsdienas saruna veikaliņā pie tirgus… Nevakcinēta pārdevēja runāja ar nevakcinētu sievieti, kam kāds sakars ar tirgu bija,- varbūt vienkārši kāda zemniece, kas tirgojas. Abas prātoja, kā būs pēc lokdauna, ka vajadzēs testus, un tos jātaisa par savu naudu. Teicu, lai beidz ākstīties un potējas. Pārdevējas pēdējais teikums šajā sarunā bija, ka “vakcinētie slimo kā velli!” Sakiet, no kurienes viņai šāda informācija, avots noteikti ir “viena tante teica” Bet šīs TANTES prot pateikt tā, ka cilvēks jūtas kā uzticības persona, kā pagodināts ar tādu “patiesību”, kuru tikai retajam uztic. Un aplaimotais nesaprot, ka visbiežāk šīs sensacionālās patiesības ir n-to reizi izteiktas un apaugušas ar vēl papildus šausmām, kas notikušas “vienai manas paziņas paziņai”… Un aplaimotais nemaz nemēģina precizēt un iedzīt teicēju stūrī, bet pats steidzas stāstīt tālāk šīs klačas.

     3. Ticu, ka kaut kur šāda statistika ir, bet – vai tā ir vienas dienas statistika? Tas būtu jāzina. Lai nu kā, saskaitīju, ka iebraukušie, kas saslimuši un bijuši potēti (te gan jautājums, ar kādu vakcīnu… ne visas pie mums ņem vērā pie ielaišanas valstī,- tas arī ir fakts vai jautājums, uz ko šī informācija neatbild) ir 220 personas. Bet katras dienas kopsavilkums neiedomājamā proporcijā nosveras uz tūkstošiem nevakcinēto! Vai tas nav rādītājs, par kuru jāaizdomājas? Bet aizdomāšanās notiek tā, ka spītīgā nekaunībā antivakseri atbrēc, ka viņus taču aplipinājuši vakcinētie, kas, redz, vandās visur apkārt! Jautājums tikai, kur tad vandījās pats nevakcinētais, ja sastapa nejauko vakcinēto? Tas, ka vakcinētais ir disciplinēts un uzmanīgs cilvēks, viņiem neienāk prātā, jo spriež jau pēc sevis…

    2. Kad visi sapotesies pasaule kluus tiiraaka, jo izdziivos tikai tie kuri izturees to indes poti.

     1. Un to raksta cilvēks, kurš lieto alkoholiskos dzērienus un smēķē?

      Uzraksti vēl, ka ēd tikai pašu audzētas saknes un veikala pārtiku nepērc

     2. Ezīt, padomā un pastāsti mums vēl to, kur palikuši nevakcinētie? Tie dzīvi? Un tie, kas jau uz šo brīdi miruši, cēlušies augšā?

 3. ee,tas kverplis man vel teiks kad es varu un nevaru iet no maajas aaraa? pashol vinsh n….uj.atradies te kautkads noteiceejs..

    1. Kad cilvēkam nav ko teikt, tas pāriet uzreiz uz personīgiem apvainojumiem…

     Tavus komentārus vispār nav jēgas lasīt. Tukši salmi.

     1. tak nelasi.kas tev spiezh lasiit? BMWEEEEE?izbrauc kaadu liikumu.pasponsoree cirkuli un tamlidzigos.padedzini riepas.tev labak paliks.

        1. Ja jau neskar, kāpēc piesējies auto markai, kur man braukt, kur pildīt degvielu utt.?

 4. Pat šeit komentaros viens otru var ,noriet ,laikam latvietis nevar iztikt bez tā,kauns vispār par tādiem cilvēkiem un mācījušies skolas, varbūt arī nemaz nav mācījušies.

  1. Tu laikam arī nevakcinētā dievgosniņa, kas tēlo baigi saticīgo, nevainīgo pūciņu. Aizvelc savu pakaļu uz vakcinācijas kabinetu un tad arī draudzīgi parunāsim! Ā, bet tev jau gan jau baigās kontraindikācijas- labās kājas īkšķis bišk nejūtīgs…tad jau vakcinēties ni un ni

 5. es zinu viltotais L39.cik tev klases man neinterese.bet izdoma tev nav.maaki uzrakstiit anoniimi vai nokopeet L39.shvaki ar tevi.

  1. Tu biji tas, kas aicināja to otru veci tev kaut ko laizīt priekšā un pakaļā? 😀

  1. re,viltotais.nu pameklee kautkur citur,ja gribi lai kads tevi d….aa izvelk,vai bumbas palaiziit.hee he.man liekas ka tu parakstiitos uz to…! tu galiigi naivs izliecies.tev pat asinis liekas ka nekad nav teceejushas.

    1. tu jau skaidraa neatshkir kokus no kruumiem.neredzi ka cits raksta ar L39.da labi,ko tev mulkim te skaidrot.iedzer alu,varbuut paliksi reaalaaks.

  2. ee,tu viltotais! tu jau vareji tad piesviest klaat savu adresi,telefonu.varbuut kaadam tieshaam ieintereseetu…man protams tu n…j neesi vajadziigs.kas zin,varbuut kaada resna cuuka esi,kam vieta buutu kombinaataa.bet es domaaju ka nee.tu esi kraans.mulkis kas maak rakstiit manaa nikaa.

  3. Ja neesi vakcinējusies (vakcinējies), tad labāk tagad vajag ievērot lokdaunu, jo nopietnās attiecības var vēl nopietnāk ātri beigties. Ja esi vakcinējusies (vakcinējies), tad vismaz pieprasi, lai potenciālais attiecību dalībnieks arī būtu vakcinēts. Tā būs drošāk.

 6. gan ir muļķu mierinājums vai arī tā mirst pēdējā… Tomēr, ja nu kāds antivaksers burkšķot, ka viņu SPIEŽ, represē un depresē, tomēr pa šo lokdauna laiku aiziet potēties, tad vienu gan jāievēro: vismaz 14 (pat 20) dienas pēc potes vajag ļoti ļoti uzmanīties – lieki neiet nekur, nelīst baros, ievērot distanci, dezinficēt un mazgāt rokas, jo šajā laikā vakcīna tikai sāk iedarboties, gaidītā imunitāte vēl nav iestājusies, un ir risks tomēr inficēties. Tas ir jāievēro, citādi būs atkal demagoģisks arguments, ka vakcinētie slimo: “Sapotējos un otrā dienā saslimu! Re, ka mums melo!” Neviens nevienam nemelo.Tikai prātam arī jābūt, lai atcerētos visus brīdinājumus un pamācības, un to, ka vakcīna tikai uztur formā imūnsistēmu, lai tā mācētu atpazīt un cīnīties pret konkrēto vīrusu, bet ne pilnībā likvidē iespēju saslimt. Vakcīna ir tikai barjera. Nevakcinētajiem šīs aizsargbarjeras nav. Viņiem jāiztiek tikai ar savu imunitāti, kāda nu viņiem ir. Un ne jau visiem tā ir superīga, jo tiek jau arī pamatīgi bendēta ar citiem dzīves tikumiem, arī vecumam ir sava ietekme… Un arī supervaroņu imūnsistēma var šo vīrusu ielaist viņu organismā, jo šis “jaukumiņš” tai nav pazīstams. Bet, kad atjēdzas, ka vajag cīnīties pretim, tad var būt jau par vēlu, jo vīruss ieperinājies pārāk dziļi un pamatīgi…

 7. “Klātienē varēs strādāt tikai ražošanā nodarbinātie”, ko nozīmē šī teikuma salikums !???
  Slimnīcas un citi palīdzības dienesti, ir ietverti ražošanā ???
  Kā var tik neskaidri izteikties … ir iestādes bez kurām cilvēce nevar izdzīvot, bet tās NOTEIKTI neko
  neražo….

 8. … kur tiks veries – visur NAIDS! Manuprāt, vajadzētu reiz pārstāt … vienam otru nomelnot!
  Nu, ….NAV man NEVIENA pazīstama slima cilvēka, kurš būtu nevakcinējies – VISI VAKCINĒTI, diemžēl!
  Bet nosodīt šos cilvēkus nespēju – KATRAM SAVA IZVĒLE….

  1. par shpriceetiem jaa.diemzheel spraagonjaa slimaa klarinja murgiem spiestaa kaartaa …bet,slimu veel joprojaam neesmu nevienu saticis…

 9. simts viens peertikis.kaads atsakaas nobalsot.kaads veel laikam pret.bet paraziiti vinji visi.

  1. Ej izgul dzeerum tu teljapaur. Tu latviets vispaar ir? Es tev pateiks kas tu ir, tu suuds ir!! Ko var vis laiku tādas stulbiibas te drukaat?!

 10. bet tu pats kas esi? changals vaine?no aglonas.man nekas nav pretii.vinji labi cilveki.vismaz pie kaa es biju.izpalidzigi.atdos visu ko iespejams.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *