A sample is taken from a woman at a free COVID-19 testing site, provided by United Memorial Medical Center, Sunday, June 28, 2020, at the Mexican Consulate, in Houston. Confirmed cases of the coronavirus in Texas continue to surge. Texas Gov. Greg Abbott shut down bars again and scaled back restaurant dining on Friday as cases climbed to record levels after the state embarked on one of America's fastest reopenings. (AP Photo/David J. Phillip)

Attālinātā mācīšanās turpināsies; palielinās testēšanas apjomus/PAPILDINĀTS/

Šodien, 27. oktobrī, valdība lēma, ka, lai mazinātu Covid-19 izplatību, vecāko klašu skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības notiks vismaz līdz 15. novembrim. Tāpat vēl nedēļu – līdz 15. novembrim – turpināsies esošie ierobežojumi interešu izglītībā.

Būs arī stingrāki pulcēšanās ierobežojumi gan privātos, gan publiskos pasākumos.  Attiecīgi privātos pasākumos, gan iekštelpās gan ārpus telpām, drīkstēs vienkopus pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēki. Savukārt publiskos pasākumos kopā drīkstēs būt ne vairāk kā 300 cilvēki (gan iekštelpās, gan ārpus telpām). Turklāt tāpat kā līdz šim publiskās vietās iekštelpās, tai skaitā īrētās telpās, pasākumos cilvēkiem ir jābūt fiksētās, personalizētās sēdvietās un jāvalkā sejas maska.

Valdība arī lēma par divām nedēļām, līdz 13. novembrim, pagarināt attālinātās mācības bērniem no 7. klases, kā arī turpināt noteiktos piesardzības pasākumus interešu izglītībā un amatiermākslas kolektīvu darbībā. Tāpat pieņemts lēmums līdz gada beigām augstskolās studijas īstenot attālināti. Ievērojot piesardzības pasākumus, klātienē augstskolās var noritēt praktiskās nodarbības.

Vēl pēc diskusijām sešu stundu garumā valdība lēma jau šīs nedēļas laikā palielināt Covid-19 testēšanas jaudu par 60%, proti, līdz 8000 testu dienā un vienojās, ka būs piemaksas mediķiem.

Visbeidzot, valdība lēma arī atjaunot pavasarī strādājošo Vadības grupu uzņēmējdarbības un nodarbinātības atbalstam finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadībā, kas uz pirmo sēdi sanāks jau nākamajā nedēļā.

Lai iezīmētu turpmāko stratēģiju, ja Covid-19 izplatība Latvijā pieaugtu vai samazinātos, Veselības ministrija šodien Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta kopsēdē prezentēja atjaunotu turpmāko rīcības stratēģiju. Analizējot citu valstu pieredzi, ņemot vērā Eiropas Komisijas rekomendācijas, epidemioloģiskos riskus un citus aspektus, ir izveidoti indikatori un attīstības scenāriji, pie dažādām situācijām, piemēram, sasniedzot ļoti augstu Covid-19 izplatības risku Latvijā. Šos principus ierobežojumiem valdība var  izmantot, lai plānoto tālākas izmaiņas ar tiem saistītajās nozarēs, tai skaitā, lai izvērtētu nepieciešamos kompensācijas mehānismus u.tml. Speciālisti norāda, ka visus rekomendētos pasākumus nav jāievieš vienlaicīgi, bet pakāpeniski, mērķtiecīgi, vadoties pēc konkrētās epidemioloģiskās situācijas konkrētajās jomās.

Šobrīd Latvijā ir augsts Covid-19 izplatības risks. To nosaka, izvērtējot gan 14 dienu kumulatīvo saslimšanas rādītāju uz 100 000 iedzīvotājiem,  gan pozitīvo testu apjomu pret kopējo veikto testu skaitu.

Pēdējā diennaktī veikti 5093 Covid-19 testi, reģistrēti 136 jauni saslimšanas gadījumi, kā arī trīs nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra  apkopotā informācija.

Savukārt Covid-19 slimnieku skaits slimnīcās pieaudzis līdz 171.

Komentāri

  1. Ko te mokās.Laiž tos sīkos uz palīgskolu mācīties! Palīgskolā nekāda attālinātā mācīšanās nav! Tie mācās visi līdz devītajai, un profesiju apguvēji ari !:DD (kas nezin-palīgskolā apgūst pavāra un galdnieka profesijas:)

  2. Vai jūs esat salauzts ilgu laiku, un jūs joprojām domājat, kā finansēt savu biznesu vai samaksāt parādu? Tāpēc mēs visiem klientiem atvieglojam ātrā kredīta saņemšanu ar 2% procentu likmi. Mēs esam valdības apstiprināti, un mēs sniedzam aizdevumu gan tālu, gan tuvu, pirmie piesakāmies jebkāda veida aizdevumiem. Mēs izsniedzam aizdevumu privātpersonām, uzņēmumiem, biznesa organizācijām un uzņēmumiem. Mēs esam ātri, dinamiski un uzticami. Ieinteresētajam pretendentam nekautrējieties sazināties ar mums pa e-pastu: kelvinsmithfunds@yahoo.com

  3. «Kovids nāk, kovids nāk, gan ar vilņiem, gan ar čalām. Kovids nāk no visām malām. Ko tas Kovid’s atnesīs? Tas atnesa nabadzību simtu gadu garumā.» ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉 (Skauģu Skauģis) Ar ironiju par nopietno, Tavs Skaudības Dievs P.S. Gaidām trešo kovid-19 vilni uzreiz pēc otrā viļņa, kad jezga norims… #SkaudībasDievs #kroņvīruss #kovid-19 #koronavīruss

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *