Attēlam ir ilustratīva nozīme Avots: lsm.lv

Atgriežoties no Igaunijas – jāievēro pašizolācija

Kā informē Veselības ministrija, ņemot vērā saslimšanas ar Covid-19 pieaugumu, iebraucot Latvijā no Igaunijas, cilvēkiem būs jāievēro pašizolācija. Prasība stājas spēkā no 12. septembra 00:00.

Kā jāievēro pašizolācija?
  • Nodrošināt pašizolāciju dzīvesvietā (šajā laikā nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku).
  • Izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem.
  • 14 dienas novērot savu veselību un divas reizes dienā mērīt ķermeņa temperatūru (ja situācija kļūst kritiska, jāzvana 113).
  • Mazgāt rokas, dezinficēt tās.
  • Dezinficēt virsmas, kurām esi pieskāries.
  • Izvairīties no virsmu aizskaršanas publiskā telpā (piemēram, durvju rokturi, lifta pogas).
  • Drīkst iet ārā (pastaigas dabā), ja ievēro 2 metru distanci no cilvēkiem un izvairās no vietām, kur pulcējas cilvēki (piemēram, veikaliem).
  • Neuzņemt ciemiņus.
  • Neizmantot sabiedrisko transportu.
  • Pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei izmantot piegādi mājās, izvairoties no kontakta ar piegādātāju, vai lūgt pārtiku iegādāties tuviniekiem, atstājot iepirkumus pie durvīm. Savukārt, ja nav citu risinājumu, uzliekot sejas masku un ievērojot divu metru distanci starp veikala apmeklētājiem un darbiniekiem, veikalu apmeklēt laikā, kad veikalā ir vismazāk cilvēku, kā arī stingri ievērot higiēnu.
Veselības ministrija atgādina par iepriekš Ministru kabineta apstiprinātajiem īpašajiem nosacījumiem pierobežas teritoriju iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas – Igaunijas robežu darba vai mācību vajadzībām. Arī turpmāk ikdienā šīs personas varēs brīvi doties uz Igauniju, kā arī atpakaļ uz Latviju šādos gadījumos:
– lai pildītu darba pienākumus Igaunijā (ja var uzrādīt nodarbinātības faktu apliecinošu dokumentu);
– lai saņemtu bērnu uzraudzības pakalpojumus vai apmeklētu pirmskolas izglītības iestādi (ja var uzrādīt pakalpojuma sniedzēja vai izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
– lai apmeklētu izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības pulciņus (ja var uzrādīt izglītības iestādes izsniegtu izziņu);
– lai pavadītu personas ar speciālām vajadzībām uz izglītības iestādi, piemēram, skolām un bērnudārziem, kā arī interešu izglītību (ja var uzrādīt iestādes izsniegtu izziņu personai);
– lai saņemtu ārsta nozīmētus veselības aprūpes pakalpojumu, kas nav pieejami Latvijas teritorijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *