Mother wearing a green homemade protective face mask and putting one to her daughter at home during the coronavirus Covid-19.

Ārkārtas situāciju pagarina līdz 9. jūnijam


7. maijā, sēdes slēgtajā daļā lēma valdība, ārkārtējā situācija Latvijā tiek pagarināta līdz 9. jūnijam. Taču, kā vēstīja LTV ziņu dienests, nolemts, ka tiek mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi – nu, ievērojot divu metru distanci, atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām. Valdība arī lēmusi, ka sabiedriskajā transportā obligāta prasība būs deguna un mutes aizsega lietošana, bet tirdzniecības centri būs atvērti arī brīvdienās.
Savukārt bērnudārzi tiks atvērti piecgadniekiem un sešgadniekiem, kuri apgūst obligāto pirmsskolas izglītību.
Atgādinām, ka ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā valsts un pašvaldību iestāžu darbs iespēju robežās. Sākotnēji tika aizliegti publiskie pasākumi ar vairāk nekā 200 cilvēkiem. Dažas dienas vēlāk pulcēšanos ierobežoja līdz 50 cilvēku grupām, bet 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem, un jāievēro 2 metru distance. Tāpat marta beigās nolemts, ka brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros var darboties tikai atsevišķi veikali. Bet aprīļa sākumā valdība nolēma pagarināt ārkārtējo situāciju vēl par mēnesi līdz 12. maijam.
Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Līdz 7. maijam testēti vairāk nekā 71 000 cilvēku, atklājot 909 saslimšanas, no saslimšanas miruši 18 cilvēki.

Komentāri

  1. Tagad jau tiešāam po***, prognozēju drīzā laikā dzīvi ar devīzi HOMO HOMINI LUPUS EST, katrs cīnīsies par sevi, valsts intereses aizies trešā plānā, tā pat kā amerikā, ‘God, family, country’ un tad āmensabiedrība būs sadalīta jau ne divās-trijās daļās, sabiedrība būs sadalījusies n-tās interšu grupās.

 1. Pierīgas sabiedriskajā,kur kondicionieri ir retums, pie plus 20ārā tāpat varēja nomirt. Tagad vēl maskās.

 2. Nu tai mūsu valdībai drusku visa tā lieta ar ierobežošanu klibo. Varēs līdz 25 cilvēki šeptēt kopā un sabiedriskajā j ānēsā maskas. To jau vajadzēja no paša sākuma, tā kā jēga šitajā visā nekāda.

  1. Jēga tik tiešām nav- tagad..Jā 25 saies kopā…jo mēs jau nezinām kurš pārnēsā to …kas to lai zin kas tas ir!!!…nav brīnums ka kāds varētu būt bijis kontaktā ar slimo- vienalga kur to varēja saķert- kāds būs rezultāts?? Nezinu, nezinu…..laikam vecs un dumjš…esu

  2. Viss sen jau nokavets,sejas maskas un gumijas cimdus vajadzeja valkat jau pasa sakuma!!!

 3. Es uzskatu ka 25 cilveku salasisanas tas ir pa daudz.2m distance jaievero sabiedriskas vietas sejas maskas bet 25 kopa tas neapdraud neko.kautkas nesakrit ar noteikumos

 4. Bērnudārzā noteikti var ievērot un bērni arī ievēros to distanci, tad jau sanāk ka tur tiks pārkāpts likums- 1. Ja dārziņā iet 20 bērni, tur pēc kvadratūras nekādi nesanāk 2 metri vienam no otra.
  Telpā var atrasties tikai līdz 3h
  Kas tos likumus tur izdomā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *