Attēlam ir ilustratīva nozīme

Ar maskām – arī skolās

Otrdien, 3. novembrī, notika Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā tika uzklausīti veselības nozares ekspertu ziņojumi par aktuālo epidemioloģisko situāciju. Ministru kabinets uzdeva Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupai sagatavot priekšlikumus stingrākiem pandēmijas izplatības ierobežojumiem, kuri tiks izskatīti Ministru kabineta ārkārtas sēdē šo piektdien, 6. novembrī.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš: “Katru dienu Latvijā aizvien vairāk cilvēku nonāk slimnīcās, daļa no tiem smagā stāvoklī, arī mirušo skaits pieaug. Katrs šāds stāsts ir kādas ģimenes traģēdija. Tāpēc visas valdības, tai skaitā visu nozaru ministru kopīga atbildība ir savlaicīgi pieņemt lēmumus, lai mērķtiecīgi kontrolētu vīrusa izplatību, ļautu turpināt iedzīvotāju piekļuvi medicīnas pakalpojumiem, ļautu bērniem iegūt izglītību klātienē. Esam uzdevuši ekspertiem sagatavot visus dokumentus ārkārtējās situācijas izsludināšanai, kas kopā ar atbalsta mehānismiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem būs valdības ārkārtas sēdes darba kārtībā piektdien.”

Uzklausot epidemiologu ziņojumus un ņemot vērā to, ka situācija nav uzlabojusies, valdība lēma par atsevišķiem pasākumiem, kas mazina pulcēšanos ārpus mājsaimniecības un darba kolektīva. Līdz 13. novembrim pagarināti ierobežojumi grupu sporta treniņiem iekštelpās, kā pagarināta attālināta mācību procesa apguve 7.–12. klasēs. Savukārt no 7. novembra attālināti tiks organizētas arī pieaugušo profesionālās tālākizglītības un neformālās izglītības programmas. Turpmāk izglītības iestādēs skolēniem no 13 gadu vecuma kā arī skolotājiem ārpus mācību procesa būs jālieto sejas maskas. Maskas varēs nelietot klases telpās, kurās mācās tie paši skolēni.

Atvieglojot ģimenes ārstu darbu, turpmāk ar Covid-19 kontaktpersonām ģimenes ārstam būs jāsazinās ne mazāk kā divas reizes – uzsākot pašizolāciju un to noslēdzot.

Ministru kabinets arī noteica, ka sociāli aizsargājamām grupām pašvaldība varēs piešķirt bezmaksas daudzkārt lietojamas sejas maskas.

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Ministru kabinets atbalstīja 1,2 miljonu eiro piešķiršanu veselības aprūpes sistēmas darbinieku virsstundu apmaksai par darbu, kas saistīts ar Covid-19 jautājumu risināšanu un seku novēršanu.

Valdība pieņēma zināšanai aizsardzības ministrijas ziņojumu “Par nodrošinājumu ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem” un lēma par nepieciešamību izveidot akreditētu laboratoriju Latvijā sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, lai individuālos aizsardzības līdzekļus (IAL) varētu ātri un efektīvi pārbaudīt tepat Latvijā.

Valdība lēma, ka turpmāk līdz šim iegādātos IAL varēs izsniegt lietošanā tikai pēc akreditētas testēšanas laboratorijas atzinuma. Savukārt turpmāk tiks iepirkti tikai Eiropas Savienības standartiem atbilstoši un sertificēti IAL un papildu testi nebūs nepieciešami. Pret komersantu, kas piegādāja neatbilstošas kvalitātes preces, Valsts aizsardzības un militāro objektu un iepirkumu centrs atbilstoši līgumam pieprasīs apmainīt preci pret kvalitātei atbilstošu vai arī atmaksāt līgumsummu.

 

Komentāri

  1. Rudens ir beidzies. Ziema jau klauvē pie mūsu namu durvīm. Vēsās naktis un saltie rīti ir kļuvuši par ikdienu. Pirmais sniegs vairs nav aiz kalniem. Tomēr kovid-19 sērga turpinās. Būsim apzinīgi un ievērosim visus valdības ierobežojumus, kā arī mediķu rekomendācijas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Nedrūzmēsimies! Bieži un rūpīgi mazgāsim rokas. Neaizmirsīsim par dezinfekcijas līdzekļiem! Lai pasargātu sevi un citus no saslimšanas, lietosim sejas maskas. Būsim atbildīgi par savu un apkārtējo drošību. Par spīti grūtībām, saglabāsim cerību savās sirdīs. Ticēsim labajam. Iedegsim uz palodzes zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni, Dabas Māte ir mūsu radītāja. Lūgsim Dabas Mātes svētību, lai Dabas Mātes viedums mūs pasargā no kovid-19 sērgas! Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai Pērkons patriec kovid-19 sērgu prom no mūsu mīļās zemītes! Lai ticība Pērkonam kalpo par zobenu mūsu rokās! Lūgsim Veļu Māti – Viņsaules Valdnieci – kaut ar kovid-19 sērgu sirgstošie drīz izveseļotos! Lūgsim Laimu – Likteņa Valdnieci – lai mums būtu labklājība un laimīga dzīvošana! Iekursim ugunskuru par godu Latvju Dieviem sava nama pagalmā! Kvēpināsim ugunskurā kadiķa zariņus un vērmeļu buntes. Ziedosim ugunskurā sauju monētu. Lūgsim Latvju Dievus – mūsu dzimtās zemītes aizstāvjus. Būsim atbildīgi saimnieki savā zemē, turēsim cieņā savu senču gudrības un senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi mūs sargā šajā sūrajā laikā! Lai Latvju Dievi svētī Latviju! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
    No sirds veselību un pārticību vēlot, Jūsu Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Skaudības Dievs]
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
    #Skolnieciņš #kovid-19 #kroņvīruss #drošība #veselība #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #saticība #LatvjuDievi #PozitīvāDomāšana #LatvjuDievuSvētība #labklājība

    1. saprotu, var dzīt sviestu, bet… Vairs nav smiekīgi, nomaini plati jefiņ. Vēlams uz kādu rafinētāku humoru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *