Zentenes pils iegūst jaunu īpašnieku

Pēc turpat gadu ilgu formalitāšu kārtošanas Zentenes pils nupat kā ieguvusi jaunu īpašnieku – SIA «Senten Palace».

Ar domu – par veselīgu atpūtu un estētiski patīkamu vidi

Kā stāstīja uzņēmuma īpašnieks Jānis Dubinskis, īpašuma iegādes process bijis ilgs un sarežģīts: “Sarunas par pils iegādi sāku pagājušā gada augustā, bet, ņemot vērā to, ka īpašnieks dzīvo Krievijā – ar mazākiem un lielākiem pārtraukumiem, ilga gadu. Tā kā šis cilvēks nebija sankciju sarakstā, šobrīd visi dokumenti ir nokārtoti un, ja tā var teikt, – pils ir atgriezusies mājās.”

Vaicāts, kā uzzinājis par šo vietu un kādi ir plāni tās izmantošanai, Jānis stāsta, ka draugi garāmbraucot to ieraudzījuši, un tieši tobrīd tur noticis kāds neliels sarīkojums. Zinot, ka viņam interesē vēsturiski īpašumi, draugi un paziņas iesaistījās, lai palīdzētu tādu atrast. Pats par šo vietu nezināju, jo publiski nekas nebija izskanējis, ka to pārdod; nekad pirms tam arī pats Zentenē nebiju bijis. Un tā šis process sākās.

Jāsāk ar izpēti

Ko tālāk? Īpašnieks stāsta, ka tagad svarīgākais ir novērtēt ēkas stāvokli, tāpēc tiks veikta arhitektoniski mākslinieciskā izpēte, lai saprastu, kas ir saglabājams un kas jau – neatgriezeniski zudis. Tāpat pirms tālāko projektu izstrādes ir jāizvērtē arī pils tehniskais stāvoklis. Tās ir svarīgākās lietas, kas jau ir uzsāktas, bet provizoriski šis izpētes process varētu sākties novembrī, jo – šīs jomas ekspertiem darba ir daudz. Protams, J. Dubinskis atzīst, būs jādomā arī par parka izpēti un attīstību. ”Runājot par nākotnes iecerēm, plānoju te izveidot viesnīcu, atpūtas vietu, kur skaisti un veselīgi pavadīt laiku. Bet līdz tam būs daudz darba, jo ēka ir kultūrvēstures piemineklis, kas uzliek lielu atbildību ne vien izpētes, bet arī atjaunošanas procesā,” skaidro īpašnieks.

 

Vairāk lasāms 4. augusta laikrakstā ŠEIT=======>>>>>>>>>

Komentāri

  1. Money making home based work to start earning every day more than $600 simplydoing copy and paste work online. Previous month imade $18320 from this job andi gave this only 2 hrs from my whole busy day. Very simple to do work andregular earning from this are much better than other regular 9 to 5 jobs. Go tothis site right now for more info.
   .

   .

   HERE ————->> rb.gy/fvvgx

 1. Man nekad nav bijusi sajēga, kas arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. Vai tai ir kaut kāda ekonomiska jēga? Vai nevar vienkārši ar labu spoduļkameru uztaisīt fotofiksāciju un kaut kur tiešsaitē bildes nopublicēt? Domāju kā tā būs lētāk.

  1. Ja ēkai ir pieminekļa statuss, tad bez šīs izpētes neko nedrīkst viņā darīt…

  2. Arhitektūras objekta kultūrvēsturiskā inventarizācija un kultūrvēsturiskā izpēte ir objekta esošā stāvokļa un arhitektonisko kvalitāšu dokumentējums. To veic, lai noskaidrotu un izprastu objekta kultūrvēsturisko un māksliniecisko vērtību.

   Izpētes gaitā, balstoties uz ziņām par objekta būvvēsturi, veic objekta vizuālu apsekošanu, fotofiksāciju un datu analīzi. Inventarizācija notiek bez iejaukšanās objekta materiāli tehniskajā substancē, izņemot nelielus kontrolatsegumus.

   Arhitektūras objekta kultūrvēsturiskā izpēte ir informācijas apkopojums un izvērtējums par objekta būvvēsturi, telpisko struktūru, konstrukcijām, būvmateriāliem, būvniecībā izmantotajām tehnoloģijām, arhitektoniskajiem elementiem un detaļām, apdari, stilistiku un citām kvalitātēm, kas veido objekta kultūrvēsturisko vērtību.

   Izpēte ir nepieciešama, lai izstrādājot būvprojektu, gūtu pamatojumu atbilstošu risinājumu izvēlei. Ja ar būvniecības paņēmieniem ir paredzēta iejaukšanās kultūrvēsturiski vērtīga arhitektūras objekta substancē, tā paredzēta, lai noteiktu pārveidošanas iespēju robežas, neiznīcinot objekta vērtību.

 2. Esmu apņēmības pilns izdarīt visu nepieciešamo, lai pils varētu tikt atjaunota un atkal mūs visus priecētu.

  1. JĀNI! DARI KAS JĀDARA,LAI VEICAS. BEIDZOT KĀDS PARŪPĒSIES PAR BIJUŠO SKOLU.

 3. beidzot kāds vēlas kaut ko darīt lietas labā, prieks būs redzēt ka šī ēka nepaliks novārtā un tiks kaut kas darīts ar viņu, kā viesnīca būtu labs variants.

   1. Tas ir labi! Es noteikti tur regulāri veikšu svētā zariņa raustīšanas rituālus!
    Ar cieņu Skolnieciņš.

    1. Skolnieciņš saka: 07.08.2023 14:18 Nezodz manu segvārdu!

 4. Varbūt nebūtu slikti arī visas šīs skolas absolventus iesaistitieies savas mīļās skolas renovācijā tas būtu super spēks, to paveikt, kaut daļiņu.ko katrs var dot tas jau būtu spēks tā kā mīļie apsolventi, varbūt varam ko līdzēt, jo kopā ir spēks

 5. Nekrietnā J.Š. laikā šo skaisto ēku pārdeva rusņam. Tā jau ir – mīlestību uz komunismu grūti noslēpt. Cik labi, ka nu tas ir beidzies! Paldies, Jāni, ka nopirki! Lai izdodas!

  1. Kurš pārdeva krievzemei? Acīmredzot nauda bija svarīgāka par nacionālo pašapziņu.

 6. Saulvedis saka:
  04.08.2023 23:47
  Kas ir “rusņa” paši apsaukājas un tad apvainojas,ka pašus par gansiem,bauriem,ganiņiem nosauc.Skolnieciņš@dievturība

  1. Skolnieciņš saka: 05.08.2023 11:54 Neraksti neko manā vārdā. Nezodz manu segvārdu!
   Rusņa ir fašistiskā krievija, tagadēja krievija.

  2. Skolnieciņš saka: 05.08.2023 11:54 Kas tur aizvainojošs? Esmu skatījies ICTV raidījumu “Antizombi”. Man par krieviju ilūziju nav. Krievija ir fašistiska nedavalsts, starptautisks terorists un masu slepkava.

 7. segvārdu zaglim saka:
  05.08.2023 14:17
  Es skatījos “Rossija24” raidījumu stopfeik un tur tavus šizofrēniķa murgus atmaskoja. Skolnieciņš@patiesais

  1. Fašistisko krieviju un fašistiskās krievijas noziegumus ir spējīgi aizstāvēt vien nenormālie.

 8. Dabas draugi droši vien zina, ka Zentenes muižas parkā aug Baltijā lielākā īve, patiešām iespaidīga izmēra.
  Vēlēsim jaunajam muižas īpašniekam veiksmi svētīgajā darbā, jo sakopta muiža izdaiļo lauku vidi!
  Latvijā tik daudz muižu ir aizlaists nebūtībā, viss kam pieskārās proletārietis bija nolemts iznīcībai- ozola parkets tika apsists ar kartonu vai nokrāsots sovoku brūnajā krāsā, podiņu krāšņu vietā tika uzstutētas atbaidošās bleķa krāsnis.
  Savulaik biju liecinieks tam, kā Kukšu muiža no pussagruvuša grausta ”augšāmcēlās”.

 9. Lūk, tā ir īsta savas Latvijas mīlestība! Darīt kaut ko vairāk un ārpus sava dzīvokļa, pagalma robežām, izglābt un sakopt skaistu vēsturisku ēku! Jaunais īpašniek, lai kas jūs būtu, lepojos ar jums un novēlu izdošanos! Tas, ka atguvāt pili no debīlās krievijas pilsoņa, ir milzu panākums un dubulta uzvara! Turēšu īkšķus, lai jums labi veicas! P.S. rīkojiet talku (-as), noteikti būs atsaucība. Šī vieta daudziem ir nozīmīga un noteikti būs atsaucīgie, kas palīdzēs.

 10. Bet vispār ņemot labāk būtu visu,ko skārusi padomju laika rokas,bez žēlastības aizsūtīt nebūtībā,taja skaitā šādas muižas un tmldz,un sākt no baltas lapas jaunu,skaistu kultūrtelpu veidot

 11. Muiža nav padomju laika roku darbs. Laikam vēsturē esi apaļa nulle, bet žvadzini savu pāksti kā nez kāds gudrinieks. Kaunējies būtu par savu absolūti tupumu.

  1. XTC nav nulle-viņš ir pastaldaunis, kam ir smadzenēs viena rieva. Viņš neko vairāk kā bļaut saukļus nemāk. Mūsu pajoliņa-skolnieciņa alter ego:D

   1. hahaha saka: 07.08.2023 14:22 Toties tu esi divgalvainās vistas pases turētājs?

 12. Ja jau XTC ir pilnīgi nekas, tad nav saprotama vates cepšanās par XTC teikto.
  Vai tik zema ir vates pašapziņa?

  Lai nu kā tur būtu, bet es vatei iesaku nenokavēt pēdējā brīža piedāvājumu un apmeklēt Mokseļbadas mauzoleju sifilitiķim uļjanovam, kuru drīz metīšot laukā par to, ka šamais esot radījis Ukrainu(tā skaidro vovas bunkernija vēstures īsais kurss).
  Viņa vietā likšot dižo ģeostratēģi vovku bunkerniju, jānomaina tikai pirmie trīs burti, pēdējie divi sakrīt.
  Īpašiem viņa faniem būšot iespēja paošņāt šamā leģendāro portfelīti ar fēcēm.
  Viss augšminētais nav nekāds feiks, bet patiesa ziņa no ”Bata News”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *