Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vērtēs Tukuma novada pašvaldības amatpersonu atbildību

25. aprīlī notika pašvaldības preses konference, kurā par aktualitātēm novadā informēja pašvaldības vadītājs Gundars Važa un sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Zekunde.

Tā kā pagājuši jau septiņi mēneši, kopš pagājušā gada 22. septembrī domes ārkārtas sēdē deputāti ar lēmumu uzdeva pašvaldības vadītājam izveidot komisiju un vērtēt amatpersonu atbildību, darbību vai bezdarbību saistībā ar jautājumiem, kas lika domei ātrā laikā samaksāt turpat 800 000 eiro, kas bija radušies kavētu rēķinu un nepareizu finanšu operāciju dēļ, interesējāmies, kad beidzot šai lietai tiks likts punkts. Atgādinām, ka laikus nesamaksātie rēķini – 189 705,91 eiro kopā ar tiesas izdevumiem sasniedza 201 316,67 eiro – bija saistīti ar SIA «Strabag» 2020. gadā veiktajiem darbiem. Otrs jautājums bija saistīts ar finanšu līzingu 586 976,44 eiro apmērā, kas pašvaldībai bija negaidīti jāatmaksā pagājušā gada rudenī, jo Finanšu ministrija bija atklājusi pārkāpumus vēl iepriekšējās domes vadības (Domes priekšsēdētājs Normunds Rečs, vietnieks Agris Zvaigzneskalns, izpilddirektore Inese Valtere. – Red.) rīcībā. Jāpiebilst, ka jautājumā par «Strabag» lietu Valsts policija pēc iepriekšējās domes vadības ierosinājuma uzsāka krimināllietu pret Komunālās nodaļas vadītāju Ģirtu Ruģeli, taču pēc tam to izbeidza, pārsūtot to izskatīšanai Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB). Birojs pēc gandrīz pusgada vērtēšanas Ģ. Ruģelim uzlika 350 eiro sodu un liedza uz gadu ieņemt amatus, kas saistīti ar iepirkumu rīkošanu. Citu amatpersonu atbildību birojs nebija vērtējis.

G. Važa 25. aprīļa preses konferencē atzina, ka IUB šo jautājumu atrisinājis tā, kā tas uzskatījis par pareizu, taču pašvaldību šāda nostāja neapmierina: “Birojs bija piegājis šai lietai ļoti šauri, vērtējot tikai pēc tā, kurš parakstījis dokumentus. Pēc šādas nostājas iznāk, ka vislabāk darbiniekam nekādus dokumentus neparakstīt, jo tad arī nebūs jāuzņemas nekāda atbildība.”

Vaicāts, vai šo trešdien, 27. aprīlī, domes sēdē varētu par šo jautājumu runāt, G. Važa atzina, ka šajā sēdē šis jautājums netiks skatīts, tas varētu notikt maijā: “Šonedēļ plānojam domē par to runāt, taču līdz sēdei visdrīzāk lēmumu  nepieņemsim.”

Komentāri

  1. Nevar pārdzīvot, ka beidzot Ruģelim amats jāatstāj. Tagad vēl mēginās viņa visatļautību piesiet vēl kādam. Nožēlojami un skumji

  2. Par Ruģeli runājot, nav nekāds paibērniņš, bet zvaiganeskalns, tur vajadzētu KNAB un visu pārējo

  3. Sods Ruģelim nesalīdzinoši smieklīgs, ņemot vērā kā sazadzies no visiem Tukuma uzņēmējiem. Pie lietas izskatīšanas vajadzēja pacelt ari pagātnes grēkus (Jurmalas VZD atbrīvošana no darba par kukuļu ņemšanu un pieprasīšanu).

  4. Kāpēc tik daudz – vajadzēja piecīti un torti, visiem šampānieti. Visi čupā gar zemi un gaida nākošo eu projektiņu – darbs kaulus nelauž un pāspmierināšanās no papēžiem līdz matu galiņiem, lai visiem labi noiet.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *